Xbox Series X alınır mı?

Series s ileride akıcılığını daha erken kaybedecek. Ve neden PS5?
Xbox Series X almanın mantığı ne ki? Oyunlar zaten PC'ye bile geliyor.
Hadi Series S almak mantıklı. Sebebi ise; 5K'lık bir sistem 6-7 yıl boyunca çıkan tüm oyunları rahatlıkla oynatmayacak. Fakat Series S çıkan her oyunu oynatacak. PS5 konusuna gelirsek, Exclusive oyunlar diyorum.

Hadi series s almak mantıklı. Sebebi ise; 5K'lık bir sistem 6-7 yıl boyunca çıkan tüm oyunları rahatlıkla oynatmayacak. Fakat series s çıkan her oyunu oynatacak. PS5 konusuna gelirsek, exclusive oyunlar diyorum.

X almanın mantığı düşük ücretle güzel oyunları yüksek FPS'de oynamak. S ise 6-7 yıl boyunca oyunları oynatacağını sanmıyorum. PS5 almanın mantığı exclusive oyunları ve dualsense ama çok pahalı oyunları var.

Hadi Series S almak mantıklı. Sebebi ise; 5K'lık bir sistem 6-7 yıl boyunca çıkan tüm oyunları rahatlıkla oynatmayacak. Fakat Series S çıkan her oyunu oynatacak. PS5 konusuna gelirsek, Exclusive oyunlar diyorum.
Hocam dediğinizde haklısınız ama ben xbox series x i 4.7k civarına alacağım. Türkiye fiyatıyla series s ten daha ucuza gelicek o yüzden almışken series x alayım diyorum. Yoksa kısıtlı bütçeyle türkiye şartlarında dediğinzde haklısınız.

Series s varken, X gereksiz.
X alacağıma direkt PS5 alırım daha iyi.
X, S'e göre daha güçlü fakat iki konsolda da rahat rahat yeni nesil oyun oynayabiliyorsun.

O mantığa göre yeni nesil konsola hiç gerek yok,
Series S güçlü bir konsol değil. Eğer SSD önemli değilse One X öneririm sonuçta Series S den daha güçlü bir konsol.

O mantığa göre yeni nesil konsola hiç gerek yok,
Series S güçlü bir konsol değil. Eğer SSD önemli değilse One X öneririm sonuçta Series S den daha güçlü bir konsol.
Hayır, alakası yok.
Xbox Series X almanın mantıklı tarafı yok ki. Konsol dediğin şey, PC'den ucuz olup, ana amacı oyun olan insanlar için üretilen bir cihaz. Diyeceksin ki, "Niye o zaman PS 5, Series S öneriyorsun?"
PS 5 önerme sebebim; Exclusive oyunlar. Series S önerme sebebim ise; Aynı fiyata alınacak bilgisayarın önümüzdeki yıllarda oyun anlamında yetersiz kalacağı. Ama Xbox Series S önümüzdeki yıllar boyunca çıkan oyunları oynatacak. "30 FPS oynatacak akıcı olmayacak ki" diyeceksin, ama konsoldaki 30 FPS, bilgisayardaki 30 FPS kadar kötü değil.

Hocam dediğinizde haklısınız ama ben xbox series x i 4.7k civarına alacağım. Türkiye fiyatıyla series s ten daha ucuza gelicek o yüzden almışken series x alayım diyorum. Yoksa kısıtlı bütçeyle türkiye şartlarında dediğinzde haklısınız.

Türkiye fiyatına göre kârlı bir alışveriş yapmak istiyorsanız Series S + PS5 dijital edition alın, tam anlamıyla next geni PS5'de yaşarsınız. Çözünürlük dışında Series X'deki her şeye Series S'de de sahip olursunuz. PS5 de kendi oyunlarını sunar. Bu bakımdan yukarıdaki arkadaşa katılıyorum Series S ya da PS5 almak ayrı ayrı da bakılsa F/P olarak X'den daha çok şeye sahip. Türkiyede oyun çok pahalı diye PS oyunlarından vazgeçmiş biri Gamepass için Xbox almak istiyorsa X yerine S tercih etse en mantıklı tercihi yapmış olur, özellikle yurtdışındaki 2700 TL fiyatıyla..

Türkiye fiyatına göre kârlı bir alışveriş yapmak istiyorsanız series s + PS5 dijital Edition alın, tam anlamıyla Next geni PS5'de yaşarsınız. Çözünürlük dışında series X'deki her şeye series S'de de sahip olursunuz. PS5'de kendi oyunlarını sunar. Bu bakımdan yukarıdaki arkadaşa katılıyorum series s ya da PS5 almak ayrı ayrı da bakılsa F/P olarak X'den daha çok şeye sahip. Türkiye'de oyun çok pahalı diye PS oyunlarından vazgeçmiş biri Gamepass için Xbox almak istiyorsa X yerine s tercih etse en mantıklı tercihi yapmış olur, özellikle yurtdışındaki 2700 TL fiyatıyla.

Gamepass için alıncaksa X daha mantıklı çünkü hem depolama alanı lazım hem de daha ileriye kadar götürür.

Gamepass için alıncaksa X daha mantıklı çünkü hem depolama alanı lazım hem de daha ileriye kadar götürür.
Hocam Microsoft bu ürünü kendi access sistemini tecrübe etmek isteyenler için en uygun cihaz olarak çıkardı, 300 dolara PC ya da X bulunamaz. Depolama çok problem edilmemeli, oyunlar 1-2TB harici HDD'de muhafaza edilebiliyor. Microsoft'un SSD yükseltme çözümü ya da harici SSD'yi pahalı bulanlar için böyle bir çözüm de var. Eğer ilerisi için düşünülüyorsa X/S arasındaki depolama farkı da aman aman oyun almayacak içine.

Şahsen X ve PS5'e aynı anda sahip olmak mantıksız diye düşünüyorum. PS5'in muhteşem oyunlarını yeni nesil grafikle sadece bu cihazda sunma iddaası var, Series X'in ise kendi oyunlarını yeni nesil grafikle sunma dışında bu cihaz özelinde bir artısı yok. Bu da bence Türkiye için lüks tüketim oluyor. En ekonomik çözüm yurtdışından gelecekse 700 Euro ya da Dolara Series S + PS5 Dijital almak, ben öyle yapacağım en azından.

Şahsen X ve PS5'e aynı anda sahip olmak mantıksız diye düşünüyorum. PS5'in muhteşem oyunlarını yeni nesil grafikle sadece bu cihazda sunma iddiası var, series X'in ise kendi oyunlarını yeni nesil grafikle sunma dışında bu cihaz özelinde bir artısı yok. Bu da bence Türkiye için lüks tüketim oluyor. En ekonomik çözüm yurtdışından gelecekse 700 Euro ya da dolara series s + PS5 dijital almak, ben öyle yapacağım en azından.

PS5 ve Xbox Series X arasında neredeyse perofrmans farkı yok, ikisi de aynı işlemci ve aynı ekran kartını kullanıyorlar. Xbox Series X Gamepass sistemi için alınır, PS5 ise exclusive oyunlar için alınır. Hem Xbox hem de PlayStation'a çıkan oyunları Xbox'da, PlayStation özel oyunlarını PS5'de oynarsın.

PS5 ve Xbox Series X arasında neredeyse perofrmans farkı yok, ikisi de aynı işlemci ve aynı ekran kartını kullanıyorlar. Xbox Series X Gamepass sistemi için alınır, PS5 ise exclusive oyunlar için alınır. Hem Xbox hem de PlayStation'a çıkan oyunları Xbox'da, PlayStation özel oyunlarını PS5'de oynarsın.
Tabi ki hem Series X hem de PS5 almak bütçeden bağımsız daha mantıklı. Hatta imkanı olan PS5 yanına high-end PC toplar Gamepass kullanır ve her oyunu optimizeden bağımsız Series X'den çok daha kaliteli grafiklerle oynar, neticede Series X'in high-end PC'ye kıyasla tek bir avantajı bile yok.

Ben sadece tek bir konsol seçmek zorunda olan biri için en mantıklısının kendi seçimim olduğunu belirttim. Tek başına PS5 alırsanız oyun sıkıntısı çekilir, tek başına Series X alırsanız PS5 oyunlarından vazgeçilir. PS5 Dijital + Series S ise her şeye sahip olunabilecek en F/P konfigürasyon, XSS uygun fiyata gamepass erişimi sağlarken PS5 dijital hem PS exc. oyunları hem de yeni nesil crossplatform oyunları en iyi grafikle sunar. Yoksa ben de hem PS5 hem XSX alana Series X'e gerek yok demiyorum zaten, sadece benim gözümde daha F/P alternatifi var.

Geri
Yukarı