Xbox Series X alınır mı?

Bence düşünmesin. PS5 ben almazdım. Xbox Series X daha güçlü, Game Pass sayesinde bir sürü oyunu cüzi bir miktara sahip olunabiliyor...PS5 bence alınmaz. Aralarında yaklaşık 1000 TL var. Bu 1000 TL ne katıyor Xbox Series X'in üstüne? Daha güçsüz bir ekran kartı mı? Game Pass gibi Türkiye'deki bir nimetten faydalanamama mı?

1- Aralarında 1000TL fark yok PS5 karaborsa o yüzden öyle. İkisinin de resmi fiyatı 7500TL.
2- PS'in kendine özel oyunları ve DualSense'i var. Bu da tercih.
3- Bende PS5 kullanıyorum PS Plus kullanınca ve oyunları kutulu olarak al sat takas gibi şeylerle değerlendirince gayet makul oluyor. RDR2 aldım 140TL 2. el mesela. 200'e satacağım. Hem oynadım hem 60TL kazanacağım piyasası 200TL çünkü. Ben uyguna yakaladım. Veya indirimde alınca da karla satılabilir. Oyunu ucuza getirme olayı her konsolda da var. PS5'te Game Pass yok kabul. PS Plus Game Pass'in yanından bile geçemez ama gayet de ekonomik oluyor.
Konsolda güç olmaz. PS5',in donanımı %20 daha zayıf evet ama mesela AC Valhalla PS5'te daha iyi çalışıyor bu tamamen geliştiriciye bağlı bir durum.
Benimki sadece öneriydi. Varsa sorunuz alabilirim o bakımdan dedim :)

1- Aralarında 1000TL fark yok PS5 karaborsa o yüzden öyle. İkisinin de resmi fiyatı 7500TL.
2- PS'in kendine özel oyunları ve DualSense'i var. Bu da tercih.
3- Bende PS5 kullanıyorum PS Plus kullanınca ve oyunları kutulu olarak al sat takas gibi şeylerle değerlendirince gayet makul oluyor. RDR2 aldım 140TL 2. el mesela. 200'e satacağım. Hem oynadım hem 60TL kazanacağım piyasası 200TL çünkü. Ben uyguna yakaladım. Veya indirimde alınca da karla satılabilir. Oyunu ucuza getirme olayı her konsolda da var. PS5'te Game Pass yok kabul. PS Plus Game Pass'in yanından bile geçemez ama gayet de ekonomik oluyor.
Konsolda güç olmaz. PS5',in donanımı %20 daha zayıf evet ama mesela AC Valhalla PS5'te daha iyi çalışıyor bu tamamen geliştiriciye bağlı bir durum.
Benimki sadece öneriydi. Varsa sorunuz alabilirim o bakımdan dedim :)

Hocam öncelikle bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. PS5'in Dual Sense'i gerçekten çok iyi. Fakat benim için büyük önem taşımıyor. Ayrıca exclusive oyunlar da aynı şekilde. Ben Forzada gezip, RDR2'de akıp saatler geçirmek isteyen biriyim :D Gamepass'da bunları bana sağlıyor. Bu yüzden Xbox almak istiyorum. Tabiki herkesin fikirleri kendine. İyi forumlar.

Elimde 3 GB RAM, 1 GB ekran kartı gibi özelliklere sahip eski bir bilgisayar var. Şu zamanda ekran kartlarının bu saçma fiyatı ve Xbox'un oyuncu dostu kampanyaları nedeniyle aklıma şu fikir takıldı:

Xbox Series X ve 27 inch 2K monitör alıp oyunları konsolda oynayacağım, gündelik ders vb. işler için de elimdeki bilgisayarı kullanacağım. Daha sonra daha iyi özelliklere sahip bir bilgisayar alacağım. Sizce mantıklı mı? Series S düşündüm fakat 512 GB SSD ile istediğim şeyleri yapamayacağım sonucuna ulaştım.

Series S'e harici 2TB HDD alarak dünya kadar depolamaya sahip olabilirsiniz. Bütçeyi zorlamıyorsa Series X+2K 120Hz monitör alınabilir. Bütçeyi zorluyorsa aynı şeyi Series S ile de yapabilirsiniz.

Series S'e harici 2TB HDD alarak dünya kadar depolamaya sahip olabilirsiniz. Bütçeyi zorlamıyorsa Series X+2K 120Hz monitör alınabilir. Bütçeyi zorluyorsa aynı şeyi Series S ile de yapabilirsiniz

Yorumunuz için teşekkürler fakat Series S'in çok ileriye dönük olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden Series X ve 2K 21:9 monitör düşünüyorum.

Yorumunuz için teşekkürler fakat Series S'in çok ileriye dönük olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden Series X ve 2K 21:9 monitör düşünüyorum.

Bu arada sakın 7500'e almayın konsolu. Daha geçenlerde 7000 civarındaydı. Bir de Series S ve Series X'in ömrü aynı. 2K 60FPS size yeterse Series S de tercih edebilirsiniz. Series X'e biraz daha 4K yakışırdı.

Bu arada sakın 7500'e almayın konsolu. Daha geçenlerde 7000 civarındaydı. Bir de Series S ve Series X'in ömrü aynı. 2K 60FPS size yeterse Series S de tercih edebilirsiniz. Series X'e biraz daha 4K yakışırdı.

Hocam peki tamam Series S aldım ama HDD ile kullanırsam bu QuickResume vb. özellikleri kullanabilir miyim?

O hızlı geçişleri yapabilir miyim?

Hocam peki tamam Series S aldım ama HDD ile kullanırsam bu quickresume vb. özellikleri kullanabilir miyim?

O hızlı geçişleri yapabilir miyim?

Yeni nesil güncellemesi almayan oyunlarda harici diskten de olur. Yeni nesil ise ne zaman oynayacaksanız HDD'den tekrar SSD'ye atmanız gerekecek. Yaklaşık 2 dakikayı geçmiyor taşıması. Quick resume harici USB 3.1 HDD'lerde çalışıyormuş.

Yeni nesil güncellemesi almayan oyunlarda harici diskten de olur. Yeni nesil ise ne zaman oynayacaksanız HDD'den tekrar SSD'ye atmanız gerekecek. Yaklaşık 2 dakikayı geçmiyor taşıması. Quick resume harici USB 3.1 HDD'lerde çalışıyormuş.

Hocam ya ben Series X alacağım koydum kafaya. Uğraşamam hem oldu mu sağlam olsun. Bütçeyi 11.000 yapıp monitörü yükseltirim. Olacaksa tam olsun kafası. Gene de önerileriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı