Xbox Series X mı PC mi?

Oyunlarda çamur gibi bir çözünürlük ve fii tarihinden kalma 25-30 FPS gibi düşük performans sizin için sıkıntı değilse konsol tercih edebilirsiniz elbette.

Oynamak istediğim oyunların birkaçının performansına YouTube'dan baktığımda sizin dediğinizin tam tersi çıkıyor. Özür dilerim hocam biraz daha tarafsız yoruma ihtiyacım var.

Bende hem 4070 laptop hem ps5 hem Nintendo hem xsx var ve eğer 20 25 bin gibi bir bütçem olsaydı ve 4k tv’m olsa kesinlikle ya ps5 ya xsx alırdım çünkü monitör klavye falan bunları dahil edince fiyat haliyle artıyor birde konsolun rahatlığı hiçbiryerde yok

XBOX'a çıkan her oyun ve ona çıkmayan daha fazla oyun PC'ye çıkıyor. XBOX aldıktan bir süre sonra sıkılacaksın oyunsuzluktan yeni oyunları oynamak istiyorsan. Sony oyunlarını falan unut hele. Gamepass de bir süre sonra kurtarmaz, köşeye atarsın. Sen bileceksin tabii.

XBOX'a çıkan her oyun ve ona çıkmayan daha fazla oyun PC'ye çıkıyor. XBOX aldıktan bir süre sonra sıkılacaksın oyunsuzluktan yeni oyunları oynamak istiyorsan. Sony oyunlarını falan unut hele. Gamepass de bir süre sonra kurtarmaz, köşeye atarsın. Sen bileceksin tabii.
Monitör klavye mouse falan bütçeye dahil edince rakamlar yükseliyor

Monitör klavye mouse falan bütçeye dahil edince rakamlar yükseliyor
Doğru, ama XBOX alıp pişman olmaktan iyidir. Microsoft oyunlarının kalitesi, konsola çıkan oyunlar, Gamepass'in kalitesi ortada. PS5 değil ki bu her sene GOW gibi 3A oyun çıkıyor. Kesin konuşmamak ile beraber 1-2 seneye pişman olup satar diye düşünüyorum. Onun dışında 4K TV ile gayet iyi bir seçim olur.

Hocam yani 25k ya nasıl bir kalitede pc bekliyorsunuz eğer bütçe 40k+ olsa tabii ki pc daha mantıklı çünkü pc ye hem Xbox oyunları geliyor hemde kendi oyunları var ama xsx güçlü bir konsol ben aktif olarak kullanıyorum game pass zammından sonra bir tık üzdü fakat hem güncel oyunlar çıkıyor hem tv’si iyi üstüne iyi kötü bir pc si var yani tv karşısında oyun keyfi yapmak bence daha uygun olur hem bütçesinide aşmamış olur

Hocam yani 25k ya nasıl bir kalitede pc bekliyorsunuz eğer bütçe 40k+ olsa tabii ki pc daha mantıklı çünkü pc ye hem Xbox oyunları geliyor hemde kendi oyunları var ama xsx güçlü bir konsol ben aktif olarak kullanıyorum game pass zammından sonra bir tık üzdü fakat hem güncel oyunlar çıkıyor hem tv’si iyi üstüne iyi kötü bir pc si var yani tv karşısında oyun keyfi yapmak bence daha uygun olur hem bütçesinide aşmamış olur
Hadi diyelim ki 4060'lı pc yerine bunu aldı, zaten aynı güçteler:

Bu sistemin yanına 7 bin lira ile monitör de alırsın idare edecek klavye ve mouse de alırsın. Ben bunu alsın demiyorum da 3A oyunlar için XBOX alırsa pişman olabilir diyorum. Son karar her zaman onun.

Hocam açıkçası işim gereği günüm koltukta bilgisayar başında geçiyor bu sebeple de konsola daha sıcak bakıyorum diyebilirim ama işte ufak bir kararsızlık var bu sebepten konuyu açtım.
PS5 düşündünüz mü? Yoksa XBOX daha çok mu çekiyor sizi?

Geri
Yukarı