Xbox Series X-S alınır mı?

Doruk Efe

Picopat

Sizce bu konsollar almaya değer mi? Series X pahalı olduğu için Series S daha mantıklı gibi geliyor. Ama 512 GB yeter mi? Sonradan Değiştirilebilir mi? Yoksa en baştan Series X almak daha iyi mi olur? Series X ile kaç yıl, Series S ile kaç yıl oyun oynanır? PS4'ten geçmeye değer mi?

Sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim.
Herkese şimdiden teşekkür ederim.

İkisi de aynı süre boyunca kullanılabilir, ikisinin de ömrü aynı. Xbox Series S'te 512 GB'ın 300 GB civarını kullanabiliyorduk ki bu yeni nesil oyunlar için yetersiz bir alan. Ancak harici HDD, SSD ya da Seagate'in Xbox konsollar için ürettiği özel SSD'lerden takabilirsiniz ama 200 dolar ona vereceğime 300 doların üstüne ekler Xbox Series X alırım. PS4'ten geçmeye değer mi sorusuna bence değer PS4'e artık özel oyunlar çıkmaz diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
İkisi de aynı süre boyunca kullanılabilir, ikisinin de ömrü aynı. Xbox Series 512 GB'ın 300 GB civarını kullanabiliyorduk ki bu yeni nesil oyunlar için yetersiz bir alan. Ancak harici HDD, SSD ya da Seagate'in Xbox konsollar için ürettiği özel SSD'lerden takabilirsiniz ancak 200 dolar ona vereceğime 300 doların üstüne ekler Xbox X alırım. PS4'ten geçmeye değecek mi sorusuna bence geçilir PS4'e artık özel oyunlar çıkmaz diye düşünüyorum.
Bence de. Ama arada çok fiyat farkı var. Gamepass'teki oyunlar normal oyun boyutu gibi değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Sizce bu konsollar almaya değer mi? Series X pahalı olduğu için Series S daha mantıklı gibi geliyor. Ama 512 GB yeter mi? Sonradan Değiştirilebilir mi? Yoksa en baştan Series X almak daha iyi mi olur? Series X ile kaç yıl, Series S ile kaç yıl oyun oynanır? PS4'ten geçmeye değer mi?

Sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim.
Herkese şimdiden teşekkür ederim.
Paran varsa Series X alman daha mantıklı olur ama zaten Series X alabiliyorsan ayrıca bu Playstation 5 alabileceğin anlamına gelir
512GB bana göre pek yeterli değil, oynadığınız oyuna göre boyutu değişir ama bitirdiğiniz oyunları silip yer açabilirsiniz.
İkisiylede sonsuza kadar oyun oynayabilirsiniz, konsolların destekleri büyük ihtimal 10-11 yıl sonra felan kesilir büyük ihtimal.

Özet: PS4'ten memnunsan ve PS exculusivelerini seviyorsan geçme, eğer genellikle 3rd party oyunlar oynuyorsan, GamePass gibi bir servis istiyorsan Series S ve X daha mantıklı ama eğer Series X alabiliyorsanız bu PS5 alabileceğiniz anlamına gelir, eğer PS exculusivelerini seviyor ayrıca yeni nesil özellikleri ve yeni çıkacak 3rd party oyunları oynamak istiyorsanız PS5 idealdir.

Bu tamamen sizin seçiminiz.

Bence de. Ama arada çok fiyat farkı var. Gamepass'teki oyunlar normal oyun boyutu gibi değil mi?
200 dolar fazladan veremeyecekseniz Xbox Series S tercih edin. Kendisi yeni nesil bir konsol 7 sene boyunca sıkıntısız yeni nesil oyunları oynayabilirsiniz. Depolama alanı yetersiz gelirse 1 TB harici HDD ya da 500 GB Harici SSD alır yolunuza devam edersiniz. Son cümlenizi tam olarak anlayamadım.

İkisi de aynı süre boyunca kullanılabilir, ikisinin de ömrü aynı. Xbox Series S'te 512 GB'ın 300 GB civarını kullanabiliyorduk ki bu yeni nesil oyunlar için yetersiz bir alan. Ancak harici HDD, SSD ya da Seagate'in Xbox konsollar için ürettiği özel SSD'lerden takabilirsiniz ancak 200 dolar ona vereceğime 300 doların üstüne ekler Xbox X alırım. PS4'ten geçmeye değecek mi sorusuna bence geçilir PS4'e artık özel oyunlar çıkmaz diye düşünüyorum.
Ve birde Xbox series s alıp kalan paranın üzerini birkaç yılda biraz daha eklersem bilgisayar da alabilirim diye düşündüm. Ps4 ümde 500 gb ve yetmiyor. Dediğiniz gibi sadece 300 gb ını kullanıyorsanız az gelir diye düşünüyorum.
Paran varsa Series X alman daha mantıklı olur ama zaten Series X alabiliyorsan ayrıca bu Playstation 5 alabileceğin anlamına gelir
512GB bana göre pek yeterli değil, oynadığınız oyuna göre boyutu değişir ama bitirdiğiniz oyunları silip yer açabilirsiniz.
İkisiylede sonsuza kadar oyun oynayabilirsiniz, konsolların destekleri büyük ihtimal 10-11 yıl sonra felan kesilir büyük ihtimal.

Özet: PS4'ten memnunsan ve PS exculusivelerini seviyorsan geçme, eğer genellikle 3rd party oyunlar oynuyorsan, GamePass gibi bir servis istiyorsan Series S ve X daha mantıklı ama eğer Series X alabiliyorsanız bu PS5 alabileceğiniz anlamına gelir, eğer PS exculusivelerini seviyor ayrıca yeni nesil özellikleri ve yeni çıkacak 3rd party oyunları oynamak istiyorsanız PS5 idealdir.

Bu tamamen sizin seçiminiz.
Gamepass den dolayı Xbox almak istiyorum.
200 dolar fazladan veremeyecekseniz Xbox Series S tercih edin. Kendisi yeni nesil bir konsol 7 sene boyunca sıkıntısız yeni nesil oyunları oynayabilirsiniz. Depolama alanı yetersiz gelirse 1 TB harici HDD ya da 500 GB Harici SSD alır yolunuza devam edersiniz. Son cümlenizi tam olarak anlayamadım.
Son cümlede demek istediğimi daha iyi açıklarsam. Mesela Forza horizon 70 gb ise gamepassden indirirkende 70 gb mı? Büyük ihtimalle öyledir ama yinede sormak istedim.

Ve birde Xbox series s alıp kalan paranın üzerini birkaç yılda biraz daha eklersem bilgisayar da alabilirim diye düşündüm. Ps4 ümde 500 gb ve yetmiyor. Dediğiniz gibi sadece 300 gb ını kullanıyorsanız az gelir diye düşünüyorum.

O zaman Xbox Series X veya S alın.
Şöyle bir şey var: Series S'in hafızasını özel bir harici bellek ile arttırabiliyorsunuz ama bu harici bellek + Series S alırsanız bu zaten Series X'in fiyatına eşit oluyor, paran varsa Series X almanı öneririm ama Series S depolama dışında üzmeyecetir merak etme.

Hocam Harici 1 TB HDD'lerin fiyatı 350 TL civarlarında. Üstüne Series S Alıp keyfinize bakarsınız. Nasıl istiyorsanız öyle yapın. Ben de RX 570'li bir PC kullanıyorum 8 GB'lık model olsaydı 5000 TL'ye satıp XSS'e geçecektim kalan parayla da sisteme E-spor oyunları için GTX 950 falan alacaktım. Ama nasip değilmiş.
Şöyle bir şey var: Series S'in hafızasını özel bir harici bellek ile arttırabiliyorsunuz ama bu harici bellek + Series S alırsanız bu zaten Series X'in fiyatına eşit oluyor, paran varsa Series X almanı öneririm ama Series S depolama dışında üzmeyecetir merak etme.
Depolama konusunda harici SSD ya da HDD ile halledilebilir.

Param yetiyor. Ama Series X alırsam param kalmıyor ekstra. Harici belleğe o kadar para vermek yerine Seires X almak daha mantıklı. Peki neden harici bellek fiyatı bu kadar yüksek?

Param yetiyor. Ama Series X alırsam param kalmıyor ekstra. Harici belleğe o kadar para vermek yerine Seires X almak daha mantıklı. Peki neden harici bellek fiyatı bu kadar yüksek?
Hocam özel harici bellek almanıza gerek yok. Harici SSD ya da 1 TB harici HDD'de alabilirsiniz. Xbox'ta o olay PS5'teki gibi işlemiyor. Sorun yaşamazsınız yani. 1 TB harici HDD'nin fiyatları 350 civarlarında oluyor.

Geri
Yukarı