Xbox Series X-S alınır mı?

Hocam Harici 1 TB HDD'lerin fiyatı 350 TL civarlarında. Üstüne Series S Alıp keyfinize bakarsınız. Nasıl istiyorsanız öyle yapın. Ben de RX 570'li bir PC kullanıyorum 8 GB'lık model olsaydı 5000 TL'ye satıp XSS'e geçecektim kalan parayla da sisteme E-spor oyunları için GTX 950 falan alacaktım. Ama nasip değilmiş.

Depolama konusunda harici SSD ya da HDD ile halledilebilir.
Yeni nesil konsolda HDD kullanmak biraz saçma sanki, hem yükleme sürelerini arttırır hem texture pop-in sorunu yapar hem de FPS'in stabilitesini bozabilir çünkü HDD'ler SSD'ler gibi veriyi şak diye bulamıyor.

Param yetiyor. Ama Series X alırsam param kalmıyor ekstra. Harici belleğe o kadar para vermek yerine Seires X almak daha mantıklı. Peki neden harici bellek fiyatı bu kadar yüksek?
Harici bellek gayet kaliteli ve kendine özel portuyla girdiği için olabilir ayrıca konsollar kar etmeden direk zararla satıldığı için Xbox aksesuarlardan kar etmek istiyor, paran varsa Series X al,çok memnun kalırsın, 500GB benim PS4'te yetmiyor, Series S'te hiç yeteceğini düşünmüyorum.

Yeni nesil konsolda HDD kullanmak biraz saçma sanki, hem yükleme sürelerini arttırır hem texture pop-in sorunu yapar hem de FPS'in stabilitesini bozabilir çünkü HDD'ler SSD'ler gibi veriyi şak diye bulamıyor.

7200 Rpm bir HDD'de sorun yaşayacağını sanmıyorum. 1 TB yerin olacak ne olsa 1 dakika fazladan bekleyiver.

Harici bellek gayet kaliteli ve kendine özel portuyla girdiği için olabilir ayrıca konsollar kar etmeden direk zararla satıldığı için Xbox aksesuarlardan kar etmek istiyor, paran varsa Series X al,çok memnun kalırsın, 500GB benim PS4'te yetmiyor, Series S'te hiç yeteceğini düşünmüyorum.
Performans farkı ne kadar olur? Şuandaki televizyonum zaten 4K göstermiyor ama yakında yeni bir televizyon alırız gibi duruyor.

7200 Rpm bir HDD'de sorun yaşayacağını sanmıyorum. 1 TB yerin olacak ne olsa 1 dakika fazladan bekleyiver.
Sıkıntı sadece beklemek değil, mesela PS4'ün Cyberpunk 2077'de neden bu kadar kastığını zannediyorsun? Çünkü HDD veriyi hemen bulamıyor ve PS4 daha açık dünyanın içindeyken dokuları yüklemeye kalkışıyor ve bu da FPS'i etkiliyor. Sıkıntı sadece yükleme ekranı değil.

4k TV varsa Series X, yoksa Series S daha mantıklı. Series X rahat rahat 7 sene götürür. Aynı oyunlar Series S'e de çıkacaktır ancak performans veya grafik açısından problemler olacağını düşünüyorum 2-3 sene içerisinde.

Performans farkı ne kadar olur? Şuandaki televizyonum zaten 4K göstermiyor ama yakında yeni bir televizyon alırız gibi duruyor.
Neredeyse bütün oyunlarda daha iyi bir görsellik ve FPS alırsın.
4K televizyon alırsan mutlaka Series X kullan çünkü Series S'teki 4K oyun çok çok az (galiba şu an sadece bir tane var o da Mass Effect Legendary Edtion ama bu oyun bir remastered) zaten Series S 4k için yapılmadı.

Sıkıntı sadece beklemek değil, mesela PS4'ün Cyberpunk 2077'de neden bu kadar kastığını zannediyorsun? Çünkü HDD veriyi hemen bulamıyor ve PS4 daha açık dünyanın içindeyken dokuları yüklemeye kalkışıyor ve bu da FPS'i etkiliyor. Sıkıntı sadece yükleme ekranı değil.
Cyberpunk 2077'nin kasma sebebi HDD'yle alakası yok. Optimizasyonu berbat oyunun. Ayrıca o oyun yeni nesil bile değildi. Düzgün şekilde optimizasyon edildiği sürece yeni nesil oyunlarda da HDD'lerle alakalı sıkıntı olmaz.

Cyberpunk 2077'nin kasma sebebi HDD'yle alakası yok. Optimizasyonu berbat oyunun. Ayrıca o oyun yeni nesil bile değildi. Düzgün şekilde optimizasyon edildiği sürece sıkıntı olmaz.
Optimizasyonu berbat ama tek sıkıntı bu değil. Digital Foundry'nin mükemmel bir videosu var izlemenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı