Xbox Series X vs 3060-11400F

Hocam 6600 XT 10 teraflops Series X 12 teraflops değil mi kağıt üstünde en azından.
Kağıt üstünde rtx 3060 12-13 teraflops.
Yeni gelecek oyunlara dlss desteğinin artacağını düşünürsek ve dlss in işe yaradığını ve iyi bir performans artışı sunduğunu düşünürsek rtx 3060 alman bence daha iyi olur.

Şu an halihazırda eski de olsa rekabetçi oyunları Low ayarlarda oynatabilen ve işimi gören bir PC var ve oyun oynamak için bir cihaz almak istiyorum. Sizce Series X + 2K 144 Hz bir monitör mü yoksa 3060 11400F ya da 6600XT 11400 F gibi bir sistem ve 1080p 144 Hz monitör mü? İşlemci 5600X de olabilir. İkinci el alacağım PC 3 bin falan daha pahalıya gelecek.

Anket açarsanız iyi olur fikir toplanmış olur

Hocam bence RTX 3060 sistem daha mantıklı şahsen ben konsolda hikayeli oyun oynadığım zaman pek rahat hissedemiyorum neden olduğunu size de açıklayayım.

Öncelikle oyun fiyatları Steam şu an en ucuz platform bildiğiniz gibi (Xbox Game Pass'i dahil etmiyorum PC de de var zaten)

Türkçe yama seçenekleri eğer bir konsol alırsanız Türkçe yama yapma ihtimaliniz yok hocam yani çoğu oyunu İngilizce oynamak zorunda kalırsınız.

Playsation exculusive oyunları artık PC'ye geliyor hocam bugün Uncharted'ı getiren yarın The Last of Us'ı da getirir o yüzden PC şu an oyun bakımından daha zengin Xbox'a göre.

Ve bunların yanında video editlemek gibi birçok işinizi de yapabilirsiniz o yüzden ben PC öneririm.
Hocam epic gamesin ücretsiz oyunlarını da unutmayalım birçok fırsat sunuyor ve PC nin bir artışı da dediğiniz gibi daha fazla oyuna erisebiliyorsunuz Xbox özel oyunları PC ye çıkartıyor PS te zamanla çıkartıyor ama PS Xboxa çıkartmıyor xboxta özel oyunlarını PS ye çıkartmıyor.
Bu karşılaştırmada kazanan belli bilgisayar
Şuan bana göre bilgisayar almak varken Xbox almak saçma geliyor aynı gamepass aynı oyun PC de var ve PCnin avantajları daha fazla Xbox series x kendine özel oyun yapmalı ve sadece kendi bünyesinde barındırirsa Xbox alınabilir şuan Xbox vs PC de kazanan PC.

Series X sahibi olarak birçok güzelliğini gördüm. Cihaz tamamen kapanıkken oyun indirebiliyor sessizce :) Çıt çıkmıyor.
4K TV' de göz zevki yaşatacak, hikayeli oyunlar oynayacaksan Series X al.
Rekabetçi ve modlama gerektiren oyunlar oynuyorum dersen eğer, güzel bir ekran kartı al. Ben sadece Microsoft Flight Simulator 2020 için ayrıca ekran kartı aldım çünkü THY, Lufthansa gibi markalar ve Airbus A320 Fly By Wire gibi bir uçak Series X' te yok. 3. parti yazılımlar ancak PC ile kullanılabiliyor.
Fakat Series X aldığına hiç pişman olmazsın.

Hocam Epic Games'in ücretsiz oyunlarını da unutmayalım birçok fırsat sunuyor ve PC'nin bir artışı da dediğiniz gibi daha fazla oyuna erisebiliyorsunuz Xbox özel oyunları PC'ye çıkartıyor PS te zamanla çıkartıyor ama PS xboxa çıkartmıyor Xbox'ta özel oyunlarını PS'ye çıkartmıyor.
Bu karşılaştırmada kazanan belli bilgisayar.
Şu an bana göre bilgisayar almak varken Xbox almak saçma geliyor aynı Game Pass aynı oyun PC de var ve PC'nin avantajları daha fazla Xbox Series X kendine özel oyun yapmalı ve sadece kendi bünyesinde barındırirsa Xbox alınabilir şu an Xbox vs PC de kazanan PC.

Hocam Xbox'ın kendine özgü oyun yapmasına gerek yok Xbox Microsoft'a bağlı bir şirket Windows da aynı şekilde yani PC oyunculuğu bir bakıma yine Microsoft'un elinde Microsoft konsollarının olanaklarını büyütmek istemiyor şirketi insanlara bağımlı hale getirmek istiyor yaptığı satın alımlar da bu yüzden eğer olurda EA, Ubisoft gibi şirketleri de alırsa ve oyunlarını kendi platformuna özgü hale getirirse o zaman PlayStation'ın elinde herhangi bir koz kalmayacak asıl yapmak istedikleri de bu zaten yani siz sadece Xbox'ı görüyorsunuz onlar büyük oyunu görüyor.

Hocam Xbox'ın kendine özgü oyun yapmasına gerek yok Xbox Microsoft'a bağlı bir şirket Windows da aynı şekilde yani PC oyunculuğu bir bakıma yine Microsoft'un elinde Microsoft konsollarının olanaklarını büyütmek istemiyor şirketi insanlara bağımlı hale getirmek istiyor yaptığı satın alımlar da bu yüzden eğer olurda EA, Ubisoft gibi şirketleri de alırsa ve oyunlarını kendi platformuna özgü hale getirirse o zaman PlayStation'ın elinde herhangi bir koz kalmayacak asıl yapmak istedikleri de bu zaten yani siz sadece Xbox'ı görüyorsunuz onlar büyük oyunu görüyor.
Ben Xbox almak için bir neden göremiyorum çünkü bilgisayar var ve oyunlari bilgisayar çıkartıyorlar konsolun kullanıcıya bak onda yok bende var beni kullanman daha iyi olur demesi lazım Xbox bunu yapmıyor ama PlayStation yapıyor özel oyunlar var dualsense var bu iki şey almak için bir neden ama PC de de Xbox ta da aynı olan sistem için aynı oyunlar için Xbox alınmaz bilgisayarda daha fazla fırsat var.

Şu an halihazırda eski de olsa rekabetçi oyunları Low ayarlarda oynatabilen ve işimi gören bir PC var ve oyun oynamak için bir cihaz almak istiyorum. Sizce Series X + 2K 144 Hz bir monitör mü yoksa 3060 11400F ya da 6600XT 11400 F gibi bir sistem ve 1080p 144 Hz monitör mü? İşlemci 5600X de olabilir. İkinci el alacağım PC 3 bin falan daha pahalıya gelecek.
Ne karar verdiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı