Xbox Series X yeni nesil oyunlarda nasıl performans veriyor?

4K 60 FPS'i yeni nesil oyunlarda veremeyeceğini düşünüyorum. 120 FPS ise imkansız diye düşünüyorum. Bana kalırsa şu an bile eski nesil oyunlarda 4K 120 FPS veremez ki internette göremedim hiç 4K'da 120 FPS aldığını. Oyunların grafiklerinin ne kadar hızlı geliştiğii varsayarsak 4K için konsol alanlar bence üzülecek fazlasıyla. 30 FPS'ten rahatsız olmayanlar için sorun teşkil etmeyecektir ama 60-120 gibi rakamlar çok çok zor geliyor.

Ben 1080P'de kullandığım için çok sorun etmiyorum

Xbox Series X'deki performans sorunları çözülmüşe benziyor. Yeni çıkan Hitman 3 ve bazı eski nesil için FPS yaması gelen oyunlarda daha yüksek çözünürlükte çalıştırıyor PS5'e göre. Ancak FPS stabilliği PS5'de daha iyi gibi. 60 FPS'de kalmakta daha başarılı. Xbox'da birkaç FPS hariç çok fark edilecek bir sonuç doğmuyor. Xbox'daki VRF(Freesync) özelliğiyle FPS kaybının yarattığı yırtılmaların önüne geçilebilir.

Evet, Hitman 3 için bir konu da açmış bulunmaktayım. Şu an için native 4K 60 FPS ve RT açık olarak çalışan ilk yeni nesil oyun Hitman 3, Series X'te.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…