Xbox X mi PC mi?

Bu resim sanırım yeterli olur diye düşünüyorum :D

Dosya Ekleri

• playerunknowns-battlegrounds-pubg-nvidia-geforce-gtx-recommended-graphics-cards.png
    playerunknowns-battlegrounds-pubg-nvidia-geforce-gtx-recommended-graphics-cards.png
    79,4 KB · Görüntüleme: 91
Xbox ya Ps4 farketmez dostum. Ben PUBG, Fifa2018 ve Battlefield 1 oynarim. Şu anda PUBG'yi (Dünyanın en çok oynanan oyunu) Xbox satın aldığı için ve diğer konsollara göre %40 daha güçlü olup gercek 4k verdiği için seçimim Xbox'dan yana oldu.
Ps4 Pro üst kattaki komşumda var GOW'da var ancak bana göre bir oyun değil tarzım değil.. Ps4de cok iyi alet ancak PUBG olmadığı için işime yaramaz.
Sayın Ömer Bey, konumuz konsol mu PC mi?
Sizce cevap nedir?

PUBG'yi beğenebilirsiniz elbette yanlış anlamayın ama sırf PUBG için konsol alan da bir sizi görüyorum çok ilginç doğrusu bir çok PS exclusive oyunlardan mahrum kalıyorsunuz sırf PUBG için.

Ayrıca daha öncede dediğim gibi kendi 1.parti özel oyunları haricinde (forza,halo,gears of war gibi) gerçek 4K veren bir konsol değil kesinlikle.

Bu arada ben Xbox One X için başarısız bir konsol demiyorum tam aksine Türkiye şartlarında fiyat performans oranı olarak PS4 Pro dan daha başarılı bir konsol daha ucuz ve daha güçlü ama o konsolu aldırtacak özel oyunlar yok denecek kadar az. En azından God Of War a Last of Us'a eş değer bir tane oyunu yok o konsolun oyunu olmayan konsolu kim ne yapsın.
Xbox One X bana göre sadece kompakt bir PC olarak kullanılabilecek bir cihaz.

Son düzenleme:
PUBG'yi beğenebilirsiniz elbette yanlış anlamayın ama sırf PUBG için konsol alan da bir sizi görüyorum çok ilginç doğrusu bir çok PS exclusive oyunlardan mahrum kalıyorsunuz sırf PUBG için.

Ayrıca daha öncede dediğim gibi kendi 1.parti özel oyunları haricinde (forza,halo,gears of war gibi) gerçek 4K veren bir konsol değil kendinizi kandırıyorsunuz.

Yanlış anlamayın bu arada ben Xbox One X için başarısız bir konsol demiyorum tam aksine Türkiye şartlarında fiyat performans oranı olarak PS4 Pro dan daha başarılı bir konsol daha ucuz ve daha güçlü ama o konsolu aldırtacak özel oyunlar yok denecek kadar az. En azından God Of War a Last of Us'a eş değer bir tane oyunu yok o konsolun.
Exclusive oyunlar cidden güzel fakat alacak parası varsa eğer. Xbox'ta gamepass ve ea access çok iyi bir sistem. Yeni birçok oyunu az bir para ile oynayabiliyorsunuz. Exclusive oyunlar güzel derken fiyatı da göz önüne alınmalı.

Exclusive oyunlar cidden güzel fakat alacak parası varsa eğer. Xbox'ta gamepass ve ea access çok iyi bir sistem. Yeni birçok oyunu az bir para ile oynayabiliyorsunuz. Exclusive oyunlar güzel derken fiyatı da göz önüne alınmalı.
PS tarafında exclusive oyunlar pahalı malesef ama bir buçuk iki ay sonra şak diye yarı fiyatına hatta daha da aşağısına iniyor oyunlar çok çok iyi indirimler uyguluyorlar. Daha yeni çıkmış sayılan 300 liraya satılan God Of War'u geçenlerde days of play indirimlerinden 150 liraya aldım daha ne olsun.

PS tarafında exclusive oyunlar pahalı malesef ama bir buçuk iki ay sonra şak diye yarı fiyatına hatta daha da aşağısına iniyor oyunlar çok çok iyi indirimler uyguluyorlar. Daha yeni çıkmış sayılan 300 liraya satılan God Of War'u geçenlerde days of play indirimlerinden 150 liraya aldım daha ne olsun.
İndirimleri cidden güzel oluyor. Takip ediyorum bazen fakat aylık 30 TL gibi bir fiyata 160+ oyuna sahip olmak cidden güzel bir sistem. Oyunlar açısından ps4 kendine çekiyor. Fakat oyun fiyatlandırması olarak Xbox çok önde.
Ps4 iyi sayılabilecek bir bilgisayara sahip insanların alması gereken bir şey çünkü iyi bir pc varsa aynı anda Xbox yerine geçiyor zaten.
İnsanlar maddi durumunu belirleyip. İhtiyaçlarına göre hareket etse ortada xbox vs ps4 durumu kalmayacak zaten.

Ayrıca daha öncede dediğim gibi kendi 1.parti özel oyunları haricinde (forza,halo,gears of war gibi) gerçek 4K veren bir konsol değil kesinlikle.

Bu arada ben Xbox One X için başarısız bir konsol demiyorum tam aksine Türkiye şartlarında fiyat performans oranı olarak PS4 Pro dan daha başarılı bir konsol daha ucuz ve daha güçlü ama o konsolu aldırtacak özel oyunlar yok denecek kadar az. En azından God Of War a Last of Us'a eş değer bir tane oyunu yok o konsolun oyunu olmayan konsolu kim ne yapsın.
Xbox One X bana göre sadece kompakt bir PC olarak kullanılabilecek bir cihaz.
Ömer bey konuyu açan arkadaşımız Xbox mı Pc mi demiş?
Ps4 şu an avantajlı olsa inanın o alınır. Ancak hiçbir avantajı yok. Ayrıca oyun yok demeyin. Bütün oyunlar var. Piyasada aklınıza gelen oyunların tamamı mevcut.
Olmayan tek oyunlar Ps4'e ait oyunlardır. Xbox'a ait oyunlarda ps4'te yok.
Örneğin, Ps4'te State of Decay, Halo, Gear5, Forza Horizon, Sea of Thives nasıl yoksa, Xbox'da da ps4 oyunları yok bu gayet normal. Zaten insanlar bu oyunları bir fifa18, bf1, fortnite yada pubg gibi oynamıyorlar bile.

Hikayesi bittikten sonra oyun çöp. Bugün bir twitch yada mixer'e girin hangi üreticinin oyunu pubg yada fortnite yada gta5 gibi oynanıp yayın yapılıyor?

sizin dediğiniz zevk işi hocam

Ben Pubg, Fifa18, Bf1 ve GTAV oynuyorum. Bu oyunları neden daha düşük donanımlara sahip ve daha pahalı olan bir cihazda oynayayım ki? Buna sebep nedir?

4 gb fazladan ram, daha yüksek işlemci gücü ve çok daha güçlü ekran kartı varken neden PS4 kullanayım?

Ha şunu da belirteyim ps ve xbox ilerleyen zamanlarda yeni konsol çıkartır ve ps daha güçlü olursa gider ps alırım.

Sizce insanın aklına mantığına uyan bu değilmi? Yoksa bende mi anormallik var. Daha yüksek para verip daha düşük donanım mı satın almalıyım?

Ömer bey konuyu açan arkadaşımız Xbox mı Pc mi demiş?
Ps4 şu an avantajlı olsa inanın o alınır. Ancak hiçbir avantajı yok. Ayrıca oyun yok demeyin. Bütün oyunlar var. Piyasada aklınıza gelen oyunların tamamı mevcut.
Olmayan tek oyunlar Ps4'e ait oyunlardır. Xbox'a ait oyunlarda ps4'te yok.
Örneğin, Ps4'te State of Decay, Halo, Gear5, Forza Horizon, Sea of Thives nasıl yoksa, Xbox'da da ps4 oyunları yok bu gayet normal. Zaten insanlar bu oyunları bir fifa18, bf1, fortnite yada PUBG gibi oynamıyorlar bile.

Hikayesi bittikten sonra oyun çöp. Bugün bir twitch yada mixer'e girin hangi üreticinin oyunu PUBG yada fortnite yada gta5 gibi oynanıp yayın yapılıyor?

sizin dediğiniz zevk işi hocam

Ben PUBG, Fifa18, Bf1 ve GTAV oynuyorum. Bu oyunları neden daha düşük donanımlara sahip ve daha pahalı olan bir cihazda oynayayım ki? Buna sebep nedir?

4 gb fazladan ram, daha yüksek işlemci gücü ve çok daha güçlü ekran kartı varken neden PS4 kullanayım?

Ha şunu da belirteyim ps ve xbox ilerleyen zamanlarda yeni konsol çıkartır ve ps daha güçlü olursa gider ps alırım.

Sizce insanın aklına mantığına uyan bu değilmi? Yoksa bende mi anormallik var. Daha yüksek para verip daha düşük donanım mı satın almalıyım?
Sizin şunun farkında değilsiniz genel olarak dünya çapında konsol, donanım için değil 1.parti yani özel oyunlar için tercih edilir zira konsolu ayrıcalıklı kılan albenili kılan özel oyunlardır donanım değildir.

Xbox One X daha güçlü ve daha ucuz olduğu halde girin bakın forumlara Türkiye'de çoğu insan halen PS4/PS4 Pro tercih ediyor bunun en büyük etkeni de özel oyunlar elbette. Ayrıca Pro'nun stokları tükendi bile piyasada yok şu an da peynir ekmek gibi satıyor çünkü.

Xbox One X daha öncede belirttiğim gibi fiyat performans olarak gayet başarılı bir cihaz fakat bir konsol olarak değil kompakt bir PC olarak başarılı.

Sizin şunun farkında değilsiniz genel olarak dünya çapında konsol, donanım için değil 1.parti yani özel oyunlar için tercih edilir zira konsolu ayrıcalıklı kılan albenili kılan özel oyunlardır donanım değildir.

Xbox One X daha güçlü ve daha ucuz olduğu halde girin bakın forumlara Türkiye'de çoğu insan halen PS4/PS4 Pro tercih ediyor bunun en büyük etkeni de özel oyunlar elbette. Ayrıca Pro'nun stokları tükendi bile piyasada yok şu an da peynir ekmek gibi satıyor çünkü.

Xbox One X daha öncede belirttiğim gibi fiyat performans olarak gayet başarılı bir cihaz fakat bir konsol olarak değil kompakt bir PC olarak başarılı.
Fifa2018, GTAV, Pubg, Battlefield 1, Tom Clancys Rainbow, NBA 2018, COD WWII, Rocket League
Bunlar benim oynadığım oyunlar.
Arkadaş PS4 mü Xbox mı dememiş.
Xbox mı PC mi demiş...

Konu başlığını okudunuz dimi Ömer kardeşim? Elma mı Armut mu diyen bir adama Şeftali diyorsunuz? Ben size bunu neden anlatamıyorum acaba?

Bu arada Pro stoktayken X'ten daha ucuzdu.

Arkadaşlar o kadar çok bilgi var ki yorumlarınızda bir daha konsol alasım geldi.

Lakin, geçen sene bilgisayar toplamak yerine daha az para vermek için deneme amaçlı bir Xbox 360 aldım ama aldığıma pişman oldum. Tamam koca ekranda bilmem kaç çözünürlükte oynanıyor ama bu tamamen o kişinin deneyimlemesi gereken bir konu. Ben o kolla oynamaktan hiç zevk almıyorum. Futbol ve mortal kombat tarzı oyunlar oynuyorsanız başka tabi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı