XCloud'un gereğinden fazla gecikmesi var

Harpocrates

Hectopat
xCloud web sitesine giriyorum, VPN'i kapatıyorum ve oyuna giriş yapıyorum. Gamepad her şey çalışıyor fakat internet hızı gayet iyi olduğu halde (GeForce NOW ile EU sunucusunda oyun bitirebiliyorum) XCloud'da inanılmaz bir tepki gecikmesi var.

Bir yön tuşuna bastığımda bazen hiç algılamıyor bazen de 5-10-15saniye sonra cevap veriyor, gamepad Xinput destekli hiçbir sorunu yok zaten de algılıyor.

Öte yandan Mobile girdiğimde gayet normal bir oynayışla karşılıyor bu tarz gereğinden fazla tepki gecikmesi hiçbir şekilde almıyorum. Sadece PC'de oluyor. İnternet 16/mbps ve gayet yeterli

Son düzenleyen: Moderatör:
xCloud web sitesine giriyorum, VPN'i kapatıyorum ve oyuna giriş yapıyorum. Gamepad her şey çalışıyor fakat internet hızı gayet iyi olduğu halde (GeForce NOW ile EU sunucusunda oyun bitirebiliyorum) XCloud'da inanılmaz bir tepki gecikmesi var.

Bir yön tuşuna bastığımda bazen hiç algılamıyor bazen de 5-10-15saniye sonra cevap veriyor, gamepad Xinput destekli hiçbir sorunu yok zaten de algılıyor.

Öte yandan Mobile girdiğimde gayet normal bir oynayışla karşılıyor bu tarz gereğinden fazla tepki gecikmesi hiçbir şekilde almıyorum. Sadece PC'de oluyor. İnternet 16/mbps ve gayet yeterli
Xcloud sunucularına uzak olmanızla alakalı bir durum.

Hocam internetiniz yetersiz ben 25 Mbps ile öyle oynuyordum arkadaşım 100 Mbps ile bile birazcik rahat oynuyordu bu sadece internetinizin yetmemesi ve sunucularin bize uzak olmasından kaynaklı.

Hocam hangi kontrolcü?

Hocam hangi kontrolcü?
Logitech g310 xinput var, bağlı olduğunu da algılıyor

Xcloud sunucularına uzak olmanızla alakalı bir durum.
Hocam geforce now'da bu hız ile almanya sunucularında akıcı şekilde oynayabiliyorum, bundan dolayi olduğunu sanmıyorum, olsa bile 15000 ping gibi uçuk bir gecikme olmaz herhalde japonya değil ki

Hocam internetiniz yetersiz ben 25 Mbps ile öyle oynuyordum arkadaşım 100 Mbps ile bile birazcik rahat oynuyordu bu sadece internetinizin yetmemesi ve sunucularin bize uzak olmasından kaynaklı.
Hocam evet fakat 10-15 saniyelik gecikme durumu ABD sunucularında dahi olmaz, ben başka bir sorun olduğunu düşünüyorum, olmasi gereken en fazla 110 ping ortalamada da 80 ping

Hocam geforce now'da bu hız ile almanya sunucularında akıcı şekilde oynayabiliyorum,
Çünkü Geforce now’da Türkiye sunucuları var ve bu sunucular üzerinden Almanya sunucusuna bağlanıyor. Xcloud’da ise herhangi bir Türkiye sunucusu yok. Hepsi bir yana o hız ile Geforce nowda nasıl bir görüntü alıyorsunuz, çamur gibi olur, gözlerimizde mi bozulmuyor.

XCloud'a 25 Mbps internet ile bağlanıyorum bir sorun olmuyor. Hollanda VPN'i ile bağlanıp oyun esnasında VPN'i kapatıyorum. Arada Ping artınca takılmalar oluyor ama çok bunaltacak kadar değil.

Çünkü Geforce now’da Türkiye sunucuları var ve bu sunucular üzerinden Almanya sunucusuna bağlanıyor. Xcloud’da ise herhangi bir Türkiye sunucusu yok. Hepsi bir yana o hız ile Geforce nowda nasıl bir görüntü alıyorsunuz, çamur gibi olur, gözlerimizde mi bozulmuyor.
Hocam, bu dediğiniz yanlış, aslında 720p bir video izlermiş gibi görüntü alıyorum, ayrıca Türkiye sunuculari açılmadan önce de geforce now'da bağlanıyordum ve akıcı şekilde oynuyordum +anlattığım gibi xcloud mobile girdiğimde yine oyun çalışıyor, sadece PC sürümünde sıkıntı var onu anlayamadım

8-9 aydır xCloud kullanıyorum arada bende de gecikme oluyor internetin çok iyi olmadığı için benimki 55 Mbps arası genellikle sıkıntısız oynuyorum.
Hocam benimkisi normal bir gecikme değil, mobilde oynanabilecek seviyede fakat PC web sürümünde tuşa basılmayacak derecede, internet ile ilgili olduğunu düşünmüyorum

XCloud'a 25 Mbps internet ile bağlanıyorum bir sorun olmuyor. Hollanda VPN'i ile bağlanıp oyun esnasında VPN'i kapatıyorum. Arada Ping artınca takılmalar oluyor ama çok bunaltacak kadar değil.

Acaba en-us de it fr sitelerine göre mi ayristiriyor sunucuları? Mobilde ortalama bir akıcılıkta fakat pcde oynanmayacak seviyede tepki(sizlik) gecikmesi görüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı