xDSL değerleri

Yer
Ankara
Daha fazla  
Hat değerlerim nasıl? Mart'ta TTNET ile sözleşmem bitiyor Milleni veya TurkNet'e katılmayı planlıyorum.
1.- hemen alttaki akrabalarımızın değerlerine baktıgımda altyapı hızı 120 Mbps çıkıyor ama altyapı sorgutlattıgımda 75 Mbps çıkıyor kaç Mbps hız kullanabilirim.
2.-söyledigim 2 firma haricinde önerebileceginiz bir firma var mı?
3.-iki firmada iyise hangisini kullanmalıyım ve hangi paketten yana tercih yapmalıyım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 152
Son düzenleyen: Moderatör:
1- 27,3 Mbit indirme, 1,8 Mbit yükleme yapabilirsiniz.
2- NetSpeed önerimdir.
3- Verdiğim linkten bakabilirsiniz.
Ek- Eğer 24 aylık taahhüt aldıysanız 12 ay sonunda geçersiz olur.

Hat değerlerim nasıl? Mart'ta TTNET ile sözleşmem bitiyor Milleni veya TurkNet'e katılmayı planlıyorum.
1.- hemen alttaki akrabalarımızın değerlerine baktıgımda altyapı hızı 120 Mbps çıkıyor ama altyapı sorgutlattıgımda 75 Mbps çıkıyor kaç Mbps hız kullanabilirim.
2.-söyledigim 2 firma haricinde önerebileceginiz bir firma var mı?
3.-iki firmada iyise hangisini kullanmalıyım ve hangi paketten yana tercih yapmalıyım.
1-Bİlgim yok
2-Netspeed tavsiye ederim, ben de 35 Mbps dowload ve 6 Mbps upload olan pakete geçmeyi düşünüyorum.
3-Bu altyapınıza ve modeminize bağlı.

@AXCHNEER Hocam bu arada ben yazarken mesaj geldi, bir de baktım adeta lafı ağzımdan almışsınız. 😀

Son düzenleme:
1- 27,3 Mbit indirme, 1,8 Mbit yükleme yapabilirsiniz.
2- NetSpeed önerimdir.
3- Verdiğim linkten bakabilirsiniz.
Ek- Eğer 24 aylık taahhüt aldıysanız 12 ay sonunda geçersiz olur.
1. Yazdıgınıza cevap vereyim bu adsl altyapısına göre olan vdsl altyapısında hız değerlerim yukarda belirttigim gibi.

1. yazdıgınıza cevap vereyim bu ADSL altyapısına göre olan VDSL altyapısında hız değerlerim yukarıda belirttigim gibi.

Hocam normalde ADSL altyapı en fazla 16 Mbit indirme ve 1 Mbit upload yapabilir ama nedense sizinki böyle :) sanırım VDSL hizmeti kullanabilirsiniz ama müşteri hizmetlerine sormanızda fayda var.

Hocam normalde ADSL altyapı en fazla 16 Mbit indirme ve 1 Mbit upload yapabilir ama nedense sizinki böyle :) sanırım VDSL hizmeti kullanabilirsiniz ama müşteri hizmetlerine sormanızda fayda var.
Bu adsl altyapısında destekledigi maksimum hız 16 mbit kullansam zaten söylediginiz değerleri alırım şuan için. Müşteri hizmetlerinin söyledigi ve altyapı sorgulamasında çıkan hız maksimum 75-79 mbs

Bu ADSL altyapısında destekledigi maksimum hız 16 Mbit kullansam zaten söylediginiz değerleri alırım şu an için. Müşteri hizmetlerinin söyledigi ve altyapı sorgulamasında çıkan hız maksimum 75-79 Mbps.

Hocam attığınız resimde ADSL2+ altyapınız olduğunu ve 27,3 Mbit download alabileceğiniz yazıyordu. Bence ilk 75 Mbit'lik paketi deneyin, olmaz ise düşersiniz.

Şu anda Vodafone 8 Mbps paketini kullanıyorum. Modemim VDSL desteklemiyor, geçmeyi planladığım paket 35 Mbps ve VDSL. Doğal olarak da modem almam gerekiyor. 200TL altına eli yüzü düzgün bir VDSL modem bulunamıyor. Ben de ADSL'de en fazla ne kadar hız alacağımı merak ediyorum, bunu nasıl öğrenebilirim? Eğer adamakıllı bir hız alabilirsem modem masrafı da yapmayıp ADSL bir pakete geçeceğim.
Bende de mi bu hız olur?

Şu anda Vodafone 8 Mbps paketini kullanıyorum. Modemim VDSL desteklemiyor, geçmeyi planladığım paket 35 Mbps ve VDSL. Doğal olarak da modem almam gerekiyor. 200TL altına eli yüzü düzgün bir VDSL modem bulunamıyor. Ben de ADSL'de en fazla ne kadar hız alacağımı merak ediyorum, bunu nasıl öğrenebilirim? Eğer adamakıllı bir hız alabilirsem modem masrafı da yapmayıp ADSL bir pakete geçeceğim.
Bende de mi bu hız olur?

Hocam modemin ne kadar desteklediğine bağlı olarak değişiyor. Modem arayüzünden ya da cihaz bilgilerinden ne kadar desteklediğine bakabilirsiniz. Bazı operatörler yeni müşterilerine ücretsiz ya da ucuz fiyata modem verebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı