XenForo Destekli Ücretsiz Hosting

Ücretsiz hostinglerden uzak dur. Ücretsiz hostlar genelde yavaştır ve kimse yavaş bir siteye girmek istemez.

Host alacağın zaman XenForo için gerekli ayarların açık olup olmadığını da sor. Sonra elinde kalmasın aldığın paket.

Microsoft Azure aldım ışık hızında:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ücretsiz hostinge MyBB bile kurulmaz (kurulmamalıdır manasında diyorum), dandik de olsa bir hosting alın ancak ücretsiz hosting kullanmayın. Zaten foruma aynı anda 20 kişi girse çökecek kadar kötü servisler bunlar.

Microsoft Azure'den nasıl aldınız? Bir türlü bulamadım nereden alındığını.
  • Türkçe yama olarak XenGenTr'nin yaptığını önermiyorum. Gözlemlediğim bazı çeviri hataları söz konusu.
  • Konu dışı bölümü oluşturmanızı öneririm.
  • Sanırım Nulled XenForo kullanıyorsunuz. Nulled önermiyorum, hem güvenlik açıkları olabilir hem de fark edilirse siteniz kapatılabilir. Orijinal veya ikinci el lisans almanızı öneririm.
  • Kullanmıyorsanız aşağıdaki eklentileri kullanmanızı öneririm:
    • Original Poster Highlight
    • Warning Improvements
    • Auto Merge Double Posts
  • Sitenin karanlık teması kullanışlı değil, siyah ve kırmızı renkler birbirine karışıyor.
  • URL'nizin sonundaki index.php uzantısını kaldırmanızı öneririm.
    • admin.php?options/groups/seo/ adresinden Use Full Friendly URLs seçeneğini işaretleyerek yapabilirsiniz.
  • Üyelik oluşturdum fakat doğrulama e-postası gelmiyor.
    • Forumunuz için bir e-posta hesabı oluşturun. Ardından videodaki adımları uygulayın:
      Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
      Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdilik gözlemlerim bu kadar.

Bu arada, temanız nedir? Oldukça beğendim, nereden indirdiniz?

Infinityfree inanılmaz yavaş bir sistem. Ben de kullanıyorum. Ayrıca işlemci yükünü aştığınız zaman hesabınızın 24 saat askıya alınması çok can sıkıcı bir şey.

Ücretsiz sunucularda verilerinizin her an uçma ihtimali vardır. Verilerin güvenliği konusunda da hiçbir garantisi yok. Özellikle forum kurulacaksa ücretsiz sunucu kullanılmamalı.

Aşağıdaki özellikleri destekleyen hosting kiralayabilirsiniz. İlla XenForo destekli ibaresi olmasına gerek yok:
  • PHP: 5.6 (PHP 7.4 önerilir)
  • MySQL: 5.5 (MariaDB/Percona ile de uyumlu)
  • PHP uzantıları: MySQL'i, gd (jpeg desteği ile), PCR'e, curl, spl, simplexml, dom, JSON, iconv, ctype.
  • Yaygın PHP işlevleri devre dışı olmamalıdır.
İlla ücretsiz sunucu arıyorsanız 000Webhost'a da bakabilirsiniz ama özellikler kısıtlı.

Ben kurdum sorunsuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kurdum sorunsuz.
"Kuramazsınız" demedim, "kurmanızı önermem" dedim.

2 yıllık süre zarfında PHP uzantılarında bir değişiklik oldu mu, bilmiyorum ama en son temel PHP uzantıları çalışmadığından bazı XenForo özellikleri düzgün çalışmıyordu. Mesela metin kutusundaki emoji listesini açtığımda XenForo hataya düşüyordu. Ayrıca site üzerinde biraz uğraşıp kaynak limitlerini (komik bir kaynak limiti var zaten) aştığım an sitem 24 saat kapatılıyordu.

XenForo ile uğraşıp sitenizi herkese açmayı düşünüyorsanız ücretsiz hostinglerden ve Nulled XF'ten uzak durun. Sadece kendiniz için kuracaksanız sisteminize XAMPP kurun ve kendi bilgisayarınız üzerinde çalışma yapın. InfinityFree'nin kaynak limitleriyle ve yavaşlığıyla da uğraşmazsınız.

Son düzenleme:
"Kuramazsınız" demedim, "kurmanızı önermem" dedim.

2 yıllık süre zarfında PHP uzantılarında bir değişiklik oldu mu, bilmiyorum ama en son temel PHP uzantıları çalışmadığından bazı XenForo özellikleri düzgün çalışmıyordu. Mesela metin kutusundaki emoji listesini açtığımda XenForo hataya düşüyordu. Ayrıca site üzerinde biraz uğraşıp kaynak limitlerini (komik bir kaynak limiti var zaten) aştığım an sitem 24 saat kapatılıyordu.

XenForo ile uğraşıp sitenizi herkese açmayı düşünüyorsanız ücretsiz hostinglerden ve nulled XF'ten uzak durun. Sadece kendiniz için kuracaksanız sisteminize XAMPP kurun ve kendi bilgisayarınız üzerinde çalışma yapın. Infinityfree'nin kaynak limitleriyle ve yavaşlığıyla da uğraşmazsınız.

Nulled XF kurdum sorunsuz. Dediğiniz hatalarla karşılaşmadım 3 gündür açık.

Nulled XF kurdum sorunsuz. Dediğiniz hatalarla karşılaşmadım, 3 gündür açık.
Nulled XF kurmanızı önermememin sebebi sitenizin güvenliği için, yarın öbür gün siteniz hacklenirse ve kullanıcı verileriniz çalınırsa başınız yasal sebeplerden ağrımasın diye. Ayrıca illa sorun yaşayacağınızı söylemedim, yaşama ihtimalinizin olduğunu söyledim. Verdiğim de sadece bir örnekti, emojilerden hatayla karşılaşmazsınız da başka bir şeyden hatayla karşılaşabilirsiniz.

Tabii, sizin tercihiniz.

Nulled yazılım kullanmamanız gerektiği söylenmiş buna rağmen kullanacaksanız öncelikle Kaspersky olmak üzere farklı antivirusler ve virustotal ile taratın. Bu programlar backdoor'ları yakalayabiliyor. Nulled içerik yayıncıları siteniz biraz işlemeye başladığında bıraktıkları açıklar ile içeri sızar ve soruna yol açar.

Nulled yazılım kullanmamanız gerektiği söylenmiş buna rağmen kullanacaksanız öncelikle Kaspersky olmak üzere farklı antivirusler ve virustotal ile taratın. Bu programlar backdoor'ları yakalayabiliyor. Nulled içerik yayıncıları siteniz biraz işlemeye başladığında bıraktıkları açıklar ile içeri sızar ve soruna yol açar.
Tarattım hiçbir şey çıkmadı.

Geri
Yukarı