Xeon E5450 İçin DDR2 ve DDR3 Performans Farkı

yunus doğruu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde Xeon E5450 işlemci ve RX 560 ekran kartı var. Şu an G31 anakart ile 4 GB DDR2 RAM olarak kullanıyorum. Anakartı 8 veya 16 RAM destekli bir anakarta yükseltmeyi düşünüyorum. DDR2 ile DDR3 arasında kararsız kaldım. Sizce elimdeki DDR2 2x2GB RAM üzerine 2x2 daha ekleyip 8 GB DDR2 olarak mı yükseltmeliyim yoksa DDR3 bir anakart alıp 2x4 GB RAM olarak mı yükseltmeliyim. Oynadığım oyunlar için şu an herhangi bir problemim yok. Gerek darboğaz olsun gerek düşük FPS olsun bir problem yok sistem iyi çalışıyor. Fakat PUBG almayı düşündüğüm için mecbur RAM artışı yapmalıyım. Sizce DDR2 ile DDR3 arasında bu oyun için performans farkı nasıl olur? FPS olarak DDR3 yapmaya değer mi?
Sistemim: ASUS P5KPL AM SE anakart, 2x2GB toplam 4 GB DDR2 RAM, Xeon E5450 işlemci, ASUS RX 560 ekran kartı, 1280X1024 çözünürlüklü monitör, 500 Watt PSU.
Değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
G31 chipset anakarlarda Xeon işlemciler olmuyor diyebiliyordum ama siz çalıştırmışsınız size verebileceğim en iyi öneri DDR3 bir anakart almanız G41 chipsetli gerçekten kaliteli bir şey ASUS P5Q3 Deluxe alabilirsiniz bulabilirsiniz yanına 4x4 DDR3 1600 civarı RAM'ler almak olacaktır çünkü anakartınız 2x2 4 GB destekliyor ve RAM MHz değerleriniz çok düşük anakartınız DDR2 destekliyor çok eski. ddr3 2x4 daha mantıklı her türlü ben p5g41tm lx anakartını kullanıyorum memnunum

Anakartı yükseltmeyi düşünüyorum hocam. Ama DDR2 olarak mı yükselteyim yoksa DDR3 mü kararsızım. Çünkü DDR 2 anakart hem daha ucuz hem RAM olarak DDR2 daha ucuz, DDR3 olan bir tık daha pahalı. Benim asıl merak ettiğim konu DDR3 ile DDR2 arasında çok fark var mıdır performans olarak. Oyunda FPS yi ne ölçüde etkiler. Yani kısaca aradaki fiyat farkına değecek performans alabilir miyim DDR3 olarak yükseltirsem?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda farkları var DDR3 daha fazla RAM MHz değeri sunduğundan daha fazla FPS alırsınız DDR2'ye göre.
Bulabilirseniz pce-i 2.0 bulabilirseniz süper olur ekran kartından alabileceğiniz performans artar.

Bu video pek sağlıklı gelmedi bana daha önce de bakmıştım ben buna galiba RAMlerin hepsi aynı sadece MHZ olarak düşürüp DDR2 DDR3 seviyelerine göre ayarlayıp test ediyor. Sizin şu anki sisteminiz DDR3. Daha önce DDR2 kullandınız mı? Aralarındaki farkı gözle gördünüz mü?

Bu video pek sağlıklı gelmedi bana daha önce de bakmıştım ben buna galiba RAM'lerin hepsi aynı sadece MHz olarak düşürüp DDR2 DDR3 seviyelerine göre ayarlayıp test ediyor. Sizin şu anki sisteminiz DDR3. daha önce DDR2 kullandınız mı? Aralarındaki farkı gözle gördünüz mü?

Abim yeni sistem aldıktan sonra birleştirdim DDR2'den DDR3 RAM'e geçiş yaptım çok fazla fark olmasa da hissedilen bir fark oldu. DDR2 anakartlarda pce-i 1.0 var galiba DDR3 pce-i 2.0 anakart bulursan senin faydana olur her türlü DDR3 daha iyi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.
Bazı yerlerde DDR2 bazı yerlerde DDR3 geçiyor.
.
Burada da RAM özellik farkları vardır.
Zaten FPS farkını RAM MHz'si yapıyor.

Merhaba. Elimde Xeon E5450 işlemci ve RX 560 ekran kartı var. Şu an G31 anakart ile 4 GB DDR2 RAM olarak kullanıyorum. Anakartı 8 veya 16 RAM destekli bir anakarta yükseltmeyi düşünüyorum. DDR2 ile DDR3 arasında kararsız kaldım. Sizce elimdeki DDR2 2x2GB RAM üzerine 2x2 daha ekleyip 8 GB DDR2 olarak mı yükseltmeliyim yoksa DDR3 bir anakart alıp 2x4 GB RAM olarak mı yükseltmeliyim. Oynadığım oyunlar için şu an herhangi bir problemim yok. Gerek darboğaz olsun gerek düşük FPS olsun bir problem yok sistem iyi çalışıyor. Fakat PUBG almayı düşündüğüm için mecbur RAM artışı yapmalıyım. Sizce DDR2 ile DDR3 arasında bu oyun için performans farkı nasıl olur? FPS olarak DDR3 yapmaya değer mi?
Sistemim: ASUS P5KPL AM SE anakart, 2x2GB toplam 4 GB DDR2 RAM, Xeon E5450 işlemci, ASUS RX 560 ekran kartı, 1280X1024 çözünürlüklü monitör, 500 Watt PSU.
Değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan herkese.

Hangisinin RAM desteği fazlaysa o anakartı alırdım.

Abim yeni sistem aldıktan sonra birleştirdim DDR2'den DDR3 RAM'e geçiş yaptım çok fazla fark olmasa da hissedilen bir fark oldu. DDR2 anakartlarda pce-i 1.0 var galiba DDR3 pce-i 2.0 anakart bulursan senin faydana olur her türlü DDR3 daha iyi
.
Bazı yerlerde DDR2 bazı yerlerde DDR3 geçiyor.
.
Burada da RAM özellik farkları vardır.
Zaten FPS farkını RAM MHz'si yapıyor.
Şu anki anakartim pce 2.0 modeli Asus p5kpl am se.
Siz Pubg oynuyor musunuz? Oynuyorsaniz sizdeki sistem kac FPS veriyor?

P5KPL SE | Anakart | ASUS Türkiye anakartın özellikleri burada var ve pce-i 2.0 değil PUBG oynamayalı bayağı oldu net bir şey söyleyemem ama Scyndicate'de darboğaz var 50.
Civarı alıyorum orta ayrlarda.
P5KPL | Motherboards | ASUS Global yine bir fark yok.
Hocam ben zamanında bir yerden bakmıştım PCI 2.0 olduğunu öğrenmiştim de şimdi bulamıyorum. Aida 64 üzerinden de kurcaladım bulamadım acaba nasıl öğrenebilirim onu? Anakart tam olarak bu:US $21.62 16% OFF|ASUS P5KPL AM SE anakart LGA 775 DDR2 4GB Intel G31 P5KPL AM SE masaüstü anakart anakart SATA II PCI E x16 kullanılan|Anakartlar| - AliExpress
Bir de 1.0 ile 2.0 arasında ne gibi fark var?

Yeni konular

Geri
Yukarı