Xeon E5450 sisteme ekran kartı önerisi

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Sistem özelliklerim:
  • 350W AOpen PSU
  • 4 GB RAM
  • İntel Xeon E5450
Bu sistem için GTX6x, GTX7x veya GTX9x serisinden hangileri alınmalıdır? Aklımda GTX 660, GTX 660 Ti, GTX 750 ve GTX 960 var. 9x serisi hakkında hiç bilgim yok ama sistem yeterse onlardan almayı düşünüyorum.

Sizce hangisi alınmalı?
Öneriniz yok mu ? Lütfen bir tavsiyesi verin param hazır fakat karar veremedim.

Son düzenleme:
Ram i 8 yapabiliyorsan yap bendede aynı işlemci var birkaç hafta öncesine kadar bende ekran kartı arıyordum .
350 tl ye oem rx 460 çok memnunum pubg de biraz darboğaz yapıyor ama pek sıkıntı olmuyor

Ram i 8 yapabiliyorsan yap bendede aynı işlemci var birkaç hafta öncesine kadar bende ekran kartı arıyordum .
350 tl ye oem rx 460 çok memnunum biraz darboğaz yapıyor ama pek sıkıntı olmuyor

Teşekkür ederim ama anakart max. 4GB destekliyor. Darboğaz hangi oyunlarda oluyor. Ben CS:GO,Fortnite,PUBG Mobile oynayacağım.

Öncelikle bu konuda size önerim Aliexpress'ten bu tarz ürünler alırken en çok sipariş verilenleri alın. Bu önemli bir detaydır. Mümkün mertebe çok satılan satıcılardan alın. 30 TL fazla verin ama onlardan alın.
İkinci ve "En önemli" detay ise (Size geçen konuda sormayı unuttum.) bu alacağınız ekran kartları ek güç girişi istiyor. PSU'nuzda bu ek güç girişi bulunuyor mu? Yoksa kullanamazsınız.

Bütün bunlardan sonra size ekran kartı tavsiyem RX 460 veya GT 1030 olur. Aslıdna E5450'yi GTX 1050 ile kullanan var. Ancak sizin monitörünüz 1080P değil, 768P. Bu yüzden GTX 1050/950 tarzı kartlar almak mantıklı olmaz. Burada ben size RX 460 veya GT 1030 önerebilirim.
Ek olarak sadece monitörünüzden değil RAM'inizden dolayı da GTX 1050 veya 950 önermem. 4 GB RAM bu kartlar için yeterli değil. Alıp taktınız diyelim monitöre ve RAM'e rağmen. Bu sefer ayar yükseltmeye kalktığınızda 4 GB RAM de yetersiz gelecektir.

Dikkat edersen aliexpressten sunduğun 2. E.kartı (gtx 960)sahte bende aldım bi tane gtx 1050 diye gtx 550 gücünde çıktı dikkat edin
Evet aslında bu yüzden pahalı ekran kartı alınmaması gerekiyor ve bu yüzden çok sipariş edilen satıcıdan alınması gerekiyor. Sonra birden karşınıza GTS ekran kartı çıkabilir.

Ben RX 460 veya GT 1030 önerdim ama Türkiye'den haberiniz olsun.

Öncelikle bu konuda size önerim Aliexpress'ten bu tarz ürünler alırken en çok sipariş verilenleri alın. Bu önemli bir detaydır. Mümkün mertebe çok satılan satıcılardan alın. 30 TL fazla verin ama onlardan alın.
İkinci ve "En önemli" detay ise (Size geçen konuda sormayı unuttum.) bu alacağınız ekran kartları ek güç girişi istiyor. PSU'nuzda bu ek güç girişi bulunuyor mu? Yoksa kullanamazsınız.

Bütün bunlardan sonra size ekran kartı tavsiyem RX 460 veya GT 1030 olur. Aslıdna E5450'yi GTX 1050 ile kullanan var. Ancak sizin monitörünüz 1080P değil, 768P. Bu yüzden GTX 1050/950 tarzı kartlar almak mantıklı olmaz. Burada ben size RX 460 veya GT 1030 önerebilirim.
Ek olarak sadece monitörünüzden değil RAM'inizden dolayı da GTX 1050 veya 950 önermem. 4 GB RAM bu kartlar için yeterli değil. Alıp taktınız diyelim monitöre ve RAM'e rağmen. Bu sefer ayar yükseltmeye kalktığınızda 4 GB RAM de yetersiz gelecektir.
Güç girişleri var fakat hangisi ?

RX 460 için ek güç girişi lazım mı ?

Aldığın modele bağlı olarak değişiyor ek güç girişi isteyip istememesi.
Technopat'ın sistem toplama videolarını izlemeni tavsiye ederim.
Sağolun. OEM RX 460 + E5450 iyi bir seçim olacak o zaman. İşlemciyi AliExpress'ten alacağım. US $20.1 |Tahmini Teslimat Zamanı

Bu arada ''No need adaptor'' felan diyor. Adaptör işi nasıl oluyor ? Bir de son sorum bu işlemciyi aldıktan sonra direk takıp kullanacak mıyım yoksa BIOS güncellemek gerekli mi ? OEM RX 460 için kaç pin güç girişi lazım ?

Bende de X5450 var. Şuan R7 250X ile güzel denebilecek performansta kullanıyorum. Fakat ben OEM olayına bulaşmadan GTX 960 almayı düşünüyorum. Tamam darboğaz olacaktır fakat güç tüketimi, soğutma ve performans açısından her türlü 960 daha mantıklı geliyor. 400TL gibi bir fiyata Aliexpress'te çift fanlı Asus GTX 960 400TL'ye bulunabiliyor. Ayrıca bahsettiğim kart sahte değil. Siz yine de Aliexpress'te güvensiz satıcıdan ve çok ucuza satılan mallardan uzak durun. Fakat benim monitörüm 1080p. Siz kendi çözünürlüğünüzü göz önünde bulundurarak ekran kartı alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı