Xeon E5450 sisteme ekran kartı önerisi

Çıkar ama kullanabilirsiniz. Çünkü anakart LGA 775 ile uyumlu Xeon E5450 ise LGA 771 anakartlarla uyumlu ancak anakart bios modlama diye bir şey var eğer araştırırsanız bulursunuz. Sizin anakartınız modlama ile uyumlu ama bu iş biraz zor benim size önerim anakart 4GB RAM desteklediği için 4GB ile cidden Fortnite oynayamazsınız. Zaten Fortnite en az 3GB RAM yiyor 8GB bile yetmemeye başlamışken bence sistem yükseltilirken de yeni sistem alınırken de en giriş seviye 8GB RAM olmalı LGA 771 ve de en az 8GB RAM destekleyen bir anakart alın. Hiç modlama gibi saçma şeylerle de uğraşmamış olursunuz.
BIOS modlamadan açılabilir mi ? Yoksa zorunlu mu ? Bir de BIOS modlamak riskli mi ?

Ben 4 GB RAM'li PC'de oynuyordum. Oyuna drop giriyor ara sıra. Böyle rekabetçi bir oyunda sıkıntı oluyor. Ama oynanabilir yani.
Ayrıca E5450 ile GTX 1050 bile kullanılabiliyor. En fazla RX 460 değil. Ama 1050 arkadaş için uygun değil (Monitör, RAM diye belirttim daha önce...).
Fornite zaten minimum 3GB RAM kullanıyor. Xeon E5450 RX 460 ile bile çok az bir miktarda darboğaz yapıyor. GTX 1050 ile yapmama ihtimali yok. GTX 1050 2GB şuan 800-900 TL RX 460 2GB ise 350-400 TL arası ve aralarında 10-15 fps fark var o fiyata değmez hem artık GTX 10 serisi ekran kartı almak pek mantıklı değil.

BIOS'u işlemciyi almadan modlarsam, işlemci elime geçtiğinde takıp kullanabilir miyim ? Yoksa işlemciyi taktıktan sonra mı modlamak gerekiyor ? BIOS modlama sonrası PC sıfırlanma gibi bir sorun olur mu ?

BIOS'u işlemciyi almadan modlarsam, işlemci elime geçtiğinde takıp kullanabilir miyim ? Yoksa işlemciyi taktıktan sonra mı modlamak gerekiyor ? BIOS modlama sonrası PC sıfırlanma gibi bir sorun olur mu ?
Bios modlarken elektrik giderse anakart'ın çöp olur, markası ney anakartınızın ?

BIOS modlamadan açılabilir mi ? Yoksa zorunlu mu ? Bir de BIOS modlamak riskli mi ?
Galiba açılıyor veya sadece Windows 7'de de açılıyor olabilir. Tam emin değilim siz bakarsanız daha iyi olur modlamadan kullanırsanız da şu risk var işlemci çok sıcak çalışıyor Bazen PC kilitleniyor diyenler var modlamak bence önemli. Tabi size kalmış.

Son düzenleme:
Galiba açılıyor veya sadece Windows 7'de de açılıyor olabilir. Tam emin değilim siz bakarsanız daha iyi olur modlamadan da şu risk var işlemci çok sıcak çalışıyor Bazen PC kitleniyor diyenler var modlamak bence önemli. Tabi size kalmış.
Modlamasa dahi çalışır fakat işlemci 90-100 dereceyi görebilir, modlamak farz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı