Xeon E5450 ve R7 240 sistem yükseltme

BerkeSinan

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • Intel Xeon E5450
  • R7 240
  • 4 GB 2x2 1600 MHz DDR3 Dual RAM
Maalesef ben bilgisayarı toplamadım. Babamın eski iş yerinde server olarak kullanılan bir bilgisayarmış (elime ilk geçtiğinde E7500 ve G100'ü vardı) ve iş yerinin sahibi bir arkadaşına toplatmış.
Babamda o bilgisayarı iyi sandığı için 500 TL'ye satın almış. Ben de bu bilgisayarı upgrade ede ede şimdiki durumuna getirdim. Bilgisayarda sadece RAM ve anakart değişmedi. 4 GB RAM ise bana yetersiz gibi hissediyorum. Sizce 8 GB'a yükseltmeli miyim? Günün standartlarına bakılırsa 4 GB yetersiz gibi duruyor. (Sistemi oyun için kullanıyorum) ancak anakartta 2 adet DDR2 2 adet te DDR3 slotu bulunduğu için direk 4 GB'lık bir slot takarsam olmaz. Bu yüzden de biraz değişim pahalı olacak. Bu yüzden 2 adet 2. el temiz 4 GB 1600 MHz RAM'ler bulup bu değişimi yapmayı planlıyorum (anakartım maksimum 8gb destekliyor). Peki 8 GB RAM değişim için ödeyeceğim paraya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığınız işlemler sonucu bu karara varabilirsiniz. Gerçi bu zamanda Chrome kullanmak tabi birkaç sekmeyle, birkaç oyun oynamak, bazı video izleten uygulamaları açmak için bile 8GB RAM önerliyor. Maddi olarak sizi yormayacaksanve elinizdeki RAM’leri satabilecekseniz 8’e yükseltebilirsiniz. Sanırım R7 240’ın açabileceği ve oynatabileceği oyunlar zaten 8GB RAM doldurmazlar. Ama yine de tercih sizin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı