Xeon işlemci ısınma problemi

L1fer1o

Hectopat
Daha fazla  
BIOS modladım ve Windows10'u sorunsuzca kurdum ama işlemci boşta iken 55-60 derece çalışıyor. YouTube'da gezerken 70°+ oluyor. Oyuna girince ise 100 dereceyi geçiyor. Sizce neden böyle oluyor? Acaba BIOS modlayamadım mı? Ama modlayamasaydım Windows 10 kuramazdım değil mi? Windows 10 Pro 64 Bit sistemdeki her türlü performans için kişiselleştirme yaptım. Sizce tekrar mı denemeliyim BIOS modlamayı? Veya yanlış BIOS microcode'unumu kullandım? Link veya öneri verir misiniz? Misal tekrar Windows 7 kurmalı mıyım? Desteğin son bulması umrumda değil. Windows 10 Pro 64 Bit sürümde arkadaki işlem sayısı çok fazla ve Windows 7'de böyle bir şey yok. Ona geçsem düzelir mi? Elim bollaşınca kule tipi soğutucu alacağım ama şimdilik ne yapmam lazım? Bu arada Windows 10 Pro 64 Bit son sürüm ve etkinleştirildi. Bilgisayarımı kullanamıyorum. 😔😟

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa modeliniz nedir? Xeon işlemciler güç çektiği için ısı yaratıyor, kasa içi hava akışını geliştirmeyi deneyin. Mümkünse yan kapağı açınız.

Bütün sistem bileşenlerinizi yazar mısınız?
Asus P5G41C MLX anakartım
Intel Xeon E5450 3.0 GHz işlemcim
Kingston 4gb 1333 MHz DDR3 ram 2 adet
250w PSU
Atı Radeon HD 5570 Ekran kartım
Ve Yan kapakta işlemciye bakan iki adet fan var.Birisi 12cm diğeri altta ekran kartına yakın 8cm. Düzenli olarak kasayı temizliyorum.En geç 3 ayda bir kez. İşlemciyi dün taktım ve Zalman termal macun sürdüm.Acaba kalın sürdüğümdenmi?

250w PSU
Ve Yan kapakta işlemciye bakan iki adet fan var.Birisi 12cm diğeri altta ekran kartına yakın 8cm. Düzenli olarak kasayı temizliyorum.En geç 3 ayda bir kez. İşlemciyi dün taktım ve Zalman termal macun sürdüm.Acaba kalın sürdüğümden mi?
Kalın sürmek, işlemci ve soğutucu arasında iyi bir iletim sağlayamaz, bu yüzden fazlalığı kredi kartı ile alın ve zar halinde bırakın.

250w PSU
Ve Yan kapakta işlemciye bakan iki adet fan var.Birisi 12cm diğeri altta ekran kartına yakın 8cm. Düzenli olarak kasayı temizliyorum.En geç 3 ayda bir kez. İşlemciyi dün taktım ve Zalman termal macun sürdüm.Acaba kalın sürdüğümdenmi?
Çok ince bir tabaka olması gerekiyor. Kalın sürünce daha iyi soğutmuyor yani. Fazla macunu almanız gerekiyor işlemciden.

Çok ince bir tabaka olması gerekiyor. Kalın sürünce daha iyi soğutmuyor yani. Fazla macunu almanız gerekiyor işlemciden.
Bunu biliyorum ancak ne kadar ince olmalı? Veya üstündeki macunun fazlasını nasıl alabilirim?
Kalın sürmek, işlemci ve soğutucu arasında iyi bir iletim sağlayamaz, bu yüzden fazlalığı kredi kartı ile alın ve zar halinde bırakın.
İşlemciye macunu sürdükten sonra üstüne yatay bir şekilde kartmı bastırayım?

Bunu biliyorum ancak ne kadar ince olmalı? Veya üstündeki macunun fazlasını nasıl alabilirim?

İşlemciye macunu sürdükten sonra üstüne yatay bir şekilde kartmı bastırayım?
İşlemci soğutucu fanınız stok fan mı?

İşlemci soğutucu fanınız stok fan mı?
Evet ama ben burda Win 7'ye geçiş yapsam düzelirmi diye soruyorum. Kule tipi soğutucu daha sonra alıcam şuan müsait değilim.Win 7'ye geçsem arka plandaki işlemci sayısı 3 kat daha az olacağından bir etkisi olurmu ısıya?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı