Xeon işlemciler ile yayın yapılabilir mi?

Sen hangi siteye baktın? Toplam bütçen nedir?
Ayrıca bende birkaç gündür X79'lu bir sistem var. Sorularını cevaplayabilirim.
Hocam sahibinden,DonanımHaber forum ve bu sitenin ikinci el kısmına baktım ancak ikinci el uygun fiyata R5 1600,R5 2600 bulamadım. 4820k buldum 400'e onu alıp X79 anakart alırsam AliExpress'den nasıl olur ? Toplam bütçem 1200 TL.8 GB RAM ile bir ay idare Edip yanına bir tane daha 8 alıcam plan bu. Ama ryzen alırsam bana toplam Maliyeti R5 2600 sıfır 900 TL + B450 anakart sıfır 450+ 3000 MHz 16 GB DDR 4 RAM 500 TL bana 1850 liraya mal olucak.

Hocam sahibinden,DonanımHaber forum ve bu sitenin ikinci el kısmına baktım ancak ikinci el uygun fiyata R5 1600,R5 2600 bulamadım. 4820k buldum 400'e onu alıp X79 anakart alırsam AliExpress'den nasıl olur ? Toplam bütçem 1200 TL.8 GB RAM ile bir ay idare Edip yanına bir tane daha 8 alıcam plan bu. Ama ryzen alırsam bana toplam Maliyeti R5 2600 sıfır 900 TL + B450 anakart sıfır 450+ 3000 MHz 16 GB DDR 4 RAM 500 TL bana 1850 liraya mal olucak.
Aliexpress'ten uzak dur, ben çok problem yaşadım tövbe ettim. R5 1600 600TL'ye var DH'de. Yanına 380TL'ye Gigabyte AB350M-D3V anakart ve 230TL'ye Corsair Venegance LPX 8GB 3000MHZ RAM alırsan memnun kalırsın(RAM ve Anakart sıfır). Lakin en kısa sürede 16GB'a yükseltmenü öneririm.

cevabını kendin vermişsin zaten bütçene göre ayarla başlangıç olarak iyi kötü yayınını öyle yada böyle yapmış olacaksın birden hoppala yüksek bir sistem düşünme gerekirse ultra oynamazsın ama yayınını yine yaparsın kendini sınamış olursun kendini yıpratmadan bahsini ettiğimiz bütün sistemler ile yayın yapılabilir

cevabını kendin vermişsin zaten bütçene göre ayarla başlangıç olarak iyi kötü yayınını öyle yada böyle yapmış olacaksın birden hoppala yüksek bir sistem düşünme gerekirse ultra oynamazsın ama yayınını yine yaparsın kendini sınamış olursun kendini yıpratmadan bahsini ettiğimiz bütün sistemler ile yayın yapılabilir
Hocam zaten ultra oynamak değil amacım akıcı bir şekilde yayın yapmak. Ama hangi yoldan gitsem karar veremedim. Ucuz Ryzen ilanlar direk kapılıyor veya başka şehirde oluyor alamıyorum :(

Hocam 5820k'yı 500 TL'ye buldum. Ege Park MediaMarkt'de stok çok mu ? X99 anakart için 500 TL iyi bir fiyat. (Boşuna heyecan yaptım Ege park avm karşıyaka'daymış ben İstanbul'da yaşıyorum :( ) İnternette o fiyatlara bulamadım.
Bir adet stok var galiba. Yakınındaki Mediamarkt'a İzmir'den getirtebilirler mi diye sorabilirsin.
Hocam uygun bulursam alıcam inşallah. Ama GET ile satanlar komisyon ödedikleri için yine pahalıya koyuyorlar.(Açıkçası uyguna hiç GET ile satılan bir R5 1600 veya 2600 bulamadım :(
GET'siz satılan bir işlemcinin satıcısıyla konuşarak komisyonunu sizin ödemeniz karşılığında GET açtırabilirsiniz.

Bir adet stok var galiba. Yakınındaki Mediamarkt'a İzmir'den getirtebilirler mi diye sorabilirsin.

GET'siz satılan bir işlemcinin satıcısıyla konuşarak komisyonunu sizin ödemeniz karşılığında GET açtırabilirsiniz.
Hocam 1500X ile yayın yapılabilir mi ? Yeterli olur mu ? İkinci elde çok 1500X buluyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı