Xeon sistemi güncellemek mantıklı mı? (3470)

FarqueS

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, elimde aşağıdaki sistem var, sorum şu: Bu sisteme RX 580,8 GB RAM ekleyip 16'ya tamamlayıp, PSU alıp yoluma devam edeyim mi kararsız kaldım 1080P de oyun oynuyorum, oynadığım zaman beni üzmeyecek akıcı oyun oynatabilecek bir hale getirmek istiyorum kasayı. Yorumlarınızı bekliyorum. Sizce Xeon sistemi güncelleyip kullanmak mantıklı mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Sistemim.
İşlemci: Xeon 3470 ( anakartım 4GHz'ye overclock a müsait)
Ekran kartı: RX 460 2 GB.
RAM: DDR3 8 GB.
PSU: 350 Watt.

Hocam ben X3440 ve RX470 kullanıyorum ve performantan pek memnun değilim özellikle GTA 5'te full ayarlarda ortalama 30 fps alıyorum. İşlemcim darboğaz yapıyor 3.20 GHz'de kullanıyorum. Çoğu oyunda az miktarda darboğaz yapıyor fakat yüksek ayarlarda oynuyorum. Size de X3470'e güvenmenizi önermem başta ben çok güveniyordum ama siz bilirsiniz tam bir şey söyleyemiyeceğim işlemcimi 4GHz yapmadan tam performansını bilemiyorum.

Teşekkür ederim. Donanım arşivi nin videosu vardı senin işlemcin 4 ghz de sapphire rx 580 i nerdeyse hiç darboğaz olmadan besliyor ordan bir kıyaslama yaptım 3440 da böyleyse bendekinde neden olmasın diye ve piyasa aşırı pahalı sıfırdan toplayasım da yok açıkcası ram i 16 ya tamamlayıp 580 alıp yoluma devam etmeyi düşünüyorum, başka gören yokmu arkadaşlar konuyu?

Teşekkür ederim. Donanım arşivi nin videosu vardı senin işlemcin 4 ghz de sapphire rx 580 i nerdeyse hiç darboğaz olmadan besliyor ordan bir kıyaslama yaptım 3440 da böyleyse bendekinde neden olmasın diye ve piyasa aşırı pahalı sıfırdan toplayasım da yok açıkcası ram i 16 ya tamamlayıp 580 alıp yoluma devam etmeyi düşünüyorum, başka gören yokmu arkadaşlar konuyu?
İyi bir işlemci soğutucusu alıp 4 GHZ'e OC'lerseniz RX580 ile güzel olacaktır.

İyi bir işlemci soğutucusu alıp 4 GHZ'e OC'lerseniz RX580 ile güzel olacaktır.
Teşekkür ederim yorumunuz için, evet elimde kule tipi soğutucu var işlemciyi 4 GHZ de de kullandım 2 ay sıkıntı çıkarmıyor yazın ortasında 60 dereceyi görmemişimdir nerdeyse
Sizce düşünme şeklim mantıklı mı xeon ile devam etme konusunda?
Düzgün bir soğutma sağlayamaz iseniz çok kötü olur ama soğutabilir iseniz rahat bir şekilde kaldıracaktır.
Teşekkür ederim, evet kule tipi soğutucu kullanıyorum sıkıntı çıkarmıyor 4 GHZ de 60 dereceyi görmedim yaz aylarında

Teşekkür ederim yorumunuz için, evet elimde kule tipi soğutucu var işlemciyi 4 GHZ de de kullandım 2 ay sıkıntı çıkarmıyor yazın ortasında 60 dereceyi görmemişimdir nerdeyse

Teşekkür ederim, evet kule tipi soğutucu kullanıyorum sıkıntı çıkarmıyor 4 GHZ de 60 dereceyi görmedim yaz aylarında
PSU al yoluna devam et gittiği yere kadar.

Tam olarak zamanında kendi kendime sorduğum soruyu şimdi siz kendinize soruyorsunuz. önceki sistemim İ5 750, 2 GB*4 adet ram, 450 Watt PSU, R9 270X 2 GB, sistemim bu şekildeydi.
Sonrasında sistemimi X3470 3,90 Overclock, eski ramleri satarak Aliexpressten Kingstone Hyperx Furry 8 GB*2 adet aldım, 650 Watt PSU, RX580 Nitro+ 4GB şeklinde güncelledim, performans olarak eski sistemime göre neredeyse %30 performans artışı sağladım, 10 yıllık bilgisayarım hayat buldu diyebilirim.
Anakartınız P55 serisi ise 3,90 - 4 ghz civarına overclock yapabilirseniz, sisteminizde güncelleme yaparak bir kaç yıl daha sizi götürecek bir bilgisayarınız olmuş olur.

Tam olarak zamanında kendi kendime sorduğum soruyu şimdi siz kendinize soruyorsunuz. önceki sistemim İ5 750, 2 GB*4 adet ram, 450 Watt PSU, R9 270X 2 GB, sistemim bu şekildeydi.
Sonrasında sistemimi X3470 3,90 Overclock, eski ramleri satarak Aliexpressten Kingstone Hyperx Furry 8 GB*2 adet aldım, 650 Watt PSU, RX580 Nitro+ 4GB şeklinde güncelledim, performans olarak eski sistemime göre neredeyse %30 performans artışı sağladım, 10 yıllık bilgisayarım hayat buldu diyebilirim.
Anakartınız P55 serisi ise 3,90 - 4 ghz civarına overclock yapabilirseniz, sisteminizde güncelleme yaparak bir kaç yıl daha sizi götürecek bir bilgisayarınız olmuş olur.
Teşekkür ederim yorumunuz için. Anakart h55 pro serisi 4 ghz OC yapabildim 2 ay gibi bir süre öyle kullandım valla yönelimim de o yönde. Bende Nitro+ serisinin 8 gb modelini düşünüyorum. Birşey sorsam olur mu size? Ekran kartını 8 gb alacağım için ram miktarını da 8 gb artırmam mantıklı mı sizce?
Ve teorik olarak herkesin dediği darboğazı yaşadınız mı bu sisteminizle?

Günümüz oyunlarında artık 8 GB ram çoğu oyunda yetersiz kalabiliyor, bütçeniz müsaitse tabi ki sistemde 16 GB ram olması daha iyi olur, FPS olarak da kazancınız olacaktır, Ben eski ramleri satıp oldukça uygun fiyata aliexpressten Kingstone Hyperx Furry 8 GB* 2 adet ram aldım.
Şu anda bilgisayarım dan oldukça memnunum, herhangi bir darboğaz yaşamadım.
FPS oyunları oynadığım için genellikle 1080p çözünürlükte, tüm ayarları düşük seviyeye alarak oynuyorum, fps yüksek tutmak için ayarları düşüğe alıyorum, yoksa high ayarlarda da rahat şekilde oynanabiliyor.
Yapmak istediğiniz sistem yükseltmesinin aynısını ben 9-10 ay önce yaptım, son derece de memnunum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı