Xeon X3440 boşta 80 derece

Soğutucu iyi değil açıkçası, doğru takılsa bile değerlerin değişeceğini sanmam. Macun ve soğutucu değişimi ısıyı çözer diye düşünüyorum. KR03 ya da M200 bakabilirsiniz eğer soğutucu almak isterseniz.

Son düzenleme:
Sol taraftan "bilgisayar" tıklayın, açılacak seçenekler arasından "algılayıcı" olanı seçin.

1659264100749.png

Yüz derece gösteriyor bunun işlemciye zararı olur mu veya şu an PC'yi kapatmalı mıyım?

Soğutucu iyi değil açıkçası, doğru takılsa bile değerlerin değişeceğini sanmam. Macun ve soğutucu değişimi ısıyı çözer diye düşünüyorum. KR06 ya da M200 bakabilirsiniz eğer soğutucu almak isterseniz.

Ucuz bir şeyler olursa sevinirim.

Eki Görüntüle 1469754

Yüz derece gösteriyor bunun işlemciye zararı olur mu veya şu an PC'yi kapatmalı mıyım?

Ucuz bir şeyler olursa sevinirim.
Çok ilginç hocam tam anlam veremedim anakart, işlemci o sıcaklara dayanamaz merak etmeyin. Acaba ısı algılarında mı sorun var? Kasanın yanına falan dokunduğunuzda sıcaklık geliyor mu ya da arka egzoz fanından sıcak hava üflüyor mu? İşlemcinin özelliklerine göre 72 dereceye geldiği gibi sistemi resetlemeli. Bu derecelere hiçbir şey dayanmaz zaten, bence başka bir sorun var.

Çok ilginç hocam tam anlam veremedim anakart, işlemci o sıcaklara dayanamaz merak etmeyin. Acaba ısı algılarında mı sorun var? Kasanın yanına falan dokunduğunuzda sıcaklık geliyor mu ya da arka egzoz fanından sıcak hava üflüyor mu? İşlemcinin özelliklerine göre 72 dereceye geldiği gibi sistemi resetlemeli. Bu derecelere hiçbir şey dayanmaz zaten, bence başka bir sorun var.

Güç kaynağından sıcak hava geliyor o kadar başka bir yerden sıcak hava gelmiyor ve kasanın dışı sıcak değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı