Xeon X3440 CPU Z'de multiplier değerinin sürekli değişmesi

243934

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, işlemcim overclock olarak ekte göründüğü değerlerde çalışıyor fakat sürekli düşüp duruyor değerler. Bunun nedeni nedir anlamadım bilgisayar nihai performansta benim bildiğim hiç düşmemesi sürekli tam güçte çalışması gerekiyor.

Dosya Ekleri

• cpuz.png
    cpuz.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 123
  • cpuz2.png
    cpuz2.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 60
Bildiğim kadarıyla ihtiyaç olmadığın da değer düşer.

Ayriyeten bir şey sormak istiyorum. Bende Xeon E5 2620V3 almayı düşünüyorum. Güçlü müdür bu Xeon işlemciler ? Şu an ne için kullanıyorsun bu işlemciyi ? Oyunlar da vs iş görür mü ?

Bildiğim kadarıyla ihtiyaç olmadığın da değer düşer.

Ayriyeten bir şey sormak istiyorum. Bende Xeon E5 2620V3 almayı düşünüyorum. Güçlü müdür bu Xeon işlemciler? Şu an ne için kullanıyorsun bu işlemciyi? Oyunlar da vs iş görür mü?

O işlemciyi hiç bilmiyorum hocam ben bunu oyun için kullanıyorum ve bilgilendirme için teşekkürler.

Güçlü oyunlar mı oynadığın? Hangi ekran kartı ile birlikte?

Donanım arşivinin birkaç testi daha var hatta RTX 2080 bile bağlıyor, çok az da olsa darboğaz yapıyor tabii. Ancak bu işlemci RX 5600 XT - RX 590 rahat besler diye düşünüyorum. 5700 XT'de durum ne olur bilmiyorum. Xeon X3440 + RX 580 - 590 Vs. yazıp daha çok teste ulaşabilirsin tabii.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Donanım arşivinin birkaç testi daha var hatta RTX 2080 bile bağlıyor, çok az da olsa darboğaz yapıyor tabii. Ancak bu işlemci RX 5600 XT - RX 590 rahat besler diye düşünüyorum. 5700 XT'de durum ne olur bilmiyorum. Xeon X3440 + RX 580 - 590 Vs. yazıp daha çok teste ulaşabilirsin tabii.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladım, teşekkürler. Anakart, RAM nasıl hallettin ? Ben direk AliExpress'ten set olarak almayı düşünüyorum. Tabi olabildiğince ucuz halletmeye çalışıyorum.

Anladım, teşekkürler. Anakart, RAM nasıl hallettin? Ben direk Aliexpress'ten set olarak almayı düşünüyorum. Tabi olabildiğince ucuz halletmeye çalışıyorum.

Ben hazır olarak aldım 1850'ye RX 470 8 GB 1600MHz RAM vs. anakart ise GA-H55M-S2. ama arkadaşa topladık parça parça, şu şekilde alabilirsiniz.
12 yıllık satıcı GET yok direk IBAN atılıp alınıyor ama sorun çıkmaz güvenilir Adana'dan sipariş verdik sorunsuz geldi, İstanbul'da satıyor:

İşlemci: Pazarlık yaptık 100'den gonderdi kargo bize ait GET ile geliyor bu.

Ekran kartı ise olduğun şehirden ikinci el RX 470-570 hatta belki 580 bulabilirsin 700-800-900 TL arası bir fiyattan, sorunsuz olmasına dikkat et garantili olursa mis gibi olur.

RAM'de aynı şekilde olduğun şehirden, DDR3 1600MHz olsun en az ve anakart 32 GB destekliyor sanırım tam bulamadım eğer 16 destekliyorsa önce 2x4 yapıp sonra 2x4 GB daha alırsın.

İşlemci soğutucu: Kesin al,
Ultra güçlü 6 bakır kanallı 3 kırmızı fanlı X6 cooler fan 299, 99 TL yerine 158, 49 TL.

Kasa + PSU kötü diyenler olmuş bir fikrim yok uygun fiyatlı olduğu için aldık.

Son olarak da anakart üstüne küçük mosfet soğutucular kargo beraber 23 tutar o da sanirim. Ben bazı parçaları sıfır attım kaliteli kelepir ikinci el bulursan o sekilde de alabilirsin.

X3440 biraz eski gibi geldi. Bende şöyle düşünüyorum;

Anakart

RAM

16 GB 2400

İşlemci

Bu şekilde 1100 TL tutuyor. Vergiler hariç. Ona da 100 falan öderiz en fazla. Ekran kartını TR'den ikinci el RX 480 ya da 580 olarak düşünüyorum. Fazla PC ile haşır neşir değilim ama olmuşken hem ucuz hem de tam olsun diyorum. Uzun süre götürsün diyorum.

X3440 biraz eski gibi geldi. Bende şöyle düşünüyorum;

Anakart.

RAM.

16 GB 2400.

İşlemci.

Bu şekilde 1100 TL tutuyor. Vergiler hariç. Ona da 100 falan öderiz en fazla. Ekran kartını TR'den ikinci el RX 480 ya da 580 olarak düşünüyorum. Fazla PC ile haşır neşir değilim ama olmuşken hem ucuz hem de tam olsun diyorum. Uzun süre götürsün diyorum.

Vergilerin nasıl çıkacağı belli olmaz ve 2-3 ay gibi sürede geliyor ürünler siz bilirsiniz tabii. O işlemci ile ilgili bir bilgim yok.

Vergilerin nasıl çıkacağı belli olmaz ve 2-3 ay gibi sürede geliyor ürünler siz bilirsiniz tabii. O işlemci ile ilgili bir bilgim yok.

Haziran 15'in de SSD siparişi verdim 25'inde elimdeydi SSD. :D O kadar süreceğini sanmıyorum.

Ürün fiyatının %20'si vergi oluyordu. Satıcıya mesaj atıp 5 dolar yazmasını rica edeceğim. Böyle yapanlar varmış düşük vergi ödemek için. İşlemci ve RAM küçük olacağı için gümrükte açılıp bakılacağını sanmıyorum. 15-15 toplam 30 TL vergi öderim gibime geliyor. Anakarttan korkuyorum biraz. :D

İşlemci X3440'a göre yeni, güçlü bir işlemci gördüğüm kadarıyla. Hem de ucuz. Denemek isterim bir.

Geri
Yukarı