Xeon X3440 İşlemci Overclock Voltaj Ayarları

yasinsuer

Hectopat
Daha fazla  
Beyler bana overclock yapmaya yardım edecek ve voltaj ayarı yapmama yardım edecek birisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bununla alakalı birçok rehber ve video mevcut. Kendim de aynı işlemciyi kullanıyorum. OC'ye ihtiyaç duymadım. Ancak anakartının PSU ve soğutucunun OC kaldırabileceğinden emin ol.

Anakartım ga P55 US3l. Soğutucu Snowman X4. PSU FSP 500 Watt 80+.

Bayağı tecrübem var kendim ve arkadaşım kullanıyor arkadaşta 20.0'a 200 yapıp 4GHz çıkarmıştık voltajda 1.35'den 1.40'a kadar dene yavaş yavaş bulursun ama arada mavi ekran verdiği için 3.8 GHz de yaklaşık 1.35 ile 1.37 voltaj arası olması lazım stabil kullanıyoruz
Bu arada Cinebench R15 ile performans farkını ve stabiliteyi ölçebilirsiniz ben 620 puanı gördüğümü hatırlıyorum. Elimden geldiğince açıklayıcı yazmaya çalıştım umarım faydalı olur.

Bayağı tecrübem var kendim ve arkadaşım kullanıyor arkadaşta 20.0'a 200 yapıp 4GHz çıkarmıştık voltajda 1.35'den 1.40'a kadar dene yavaş yavaş bulursun ama arada mavi ekran verdiği için 3.8 GHz de yaklaşık 1.35 ile 1.37 voltaj arası olması lazım stabil kullanıyoruz
Bu arada Cinebench R15 ile performans farkını ve stabiliteyi ölçebilirsiniz ben 620 puanı gördüğümü hatırlıyorum. Elimden geldiğince açıklayıcı yazmaya çalıştım umarım faydalı olur.
Hocam x19 mu olacak x20 mi ?
Hocam load ile başlayan bir ayar var onu kapalı yapmazsam işlemci yüke bindiği zaman cızırtı geliyor. O ayarı kapatınca da x20 oluyor ama geri x19 a atıyor.

Son düzenleme:
Hocam X19 mu olacak X20 mi?

Hocam load ile başlayan bir ayar var onu kapalı yapmazsam işlemci yüke bindiği zaman cızırtı geliyor. O ayarı kapatınca da X20 oluyor ama geri X19'a atıyor.

Aynı anakart bir arkadaşımdada vardı inan bana onda da aynı sorun vardı 😂 2 el almıştı bozuk diye satmıştı meyerse hepsinde varmış hocam ses çok sinir bozucu degilse kullanın ama söylede bir şey var siz kaç GHz çıkmak istiyorsunuz?

Aynı anakart bir arkadaşımdada vardı inan bana onda da aynı sorun vardı 😂 2 el almıştı bozuk diye satmıştı meyerse hepsinde varmış hocam ses çok sinir bozucu degilse kullanın ama söylede bir şey var siz kaç GHz çıkmak istiyorsunuz?
Usta o dediğim load ile başlayan ayarı kapatınca cızırtı kayboldu bende.
Usta o dediğim load ile başlayan ayarı kapatınca cızırtı kayboldu bende.
Kardeşim bakar mısın ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı