Xeon X3440 OC ayarları nasıl olmalı?

Öncelikle, Işlemciden işlemciye değişir. Ancak size önerim voltajsız 3.2GHz ile başlayıp 5dk prime95 ile test edip sürekli +0.1 arttırın hızı. Mavi ekran verirse ya voltaj verip deneyin veya riske girmeyip bir alt hızda kullanın. Soğutucu uz da iyi olmalı, sıcaklıkları kontrol etmeyi unutmayın.

Öncelikle, Işlemciden işlemciye değişir. Ancak size önerim voltajsız 3.2GHz ile başlayıp 5dk prime95 ile test edip sürekli +0.1 arttırın hızı. Mavi ekran verirse ya voltaj verip deneyin veya riske girmeyip bir alt hızda kullanın. Soğutucu uz da iyi olmalı, sıcaklıkları kontrol etmeyi unutmayın.

BIOS ekranı hakkında en ufak bir fikrim yok, daha önce AM4 sistem kullanıyordum. Tam olarak ne yapmam gerektiğini anlatan bir rehber var mı?

BIOS ekranı hakkında en ufak bir fikrim yok, daha önce AM4 sistem kullanıyordum. Tam olarak ne yapmam gerektiğini anlatan bir rehber var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Asus anakartın arayüzü farklı mı bilmiyorum ancak genel hatlarıyla güzel video işine yarayacaktır.

Anakartınızın CPU güç girişi 4 pin ve anakart VRM'leri üzerinde herhangi bir soğutucu blok yok. Overclock a fazla bulaşmanızı tavsiye etmem. Turbo frekansına çıkarın çıkarcaksanız öyle dursun bence.

En azından 3.2-3.1 GHZ göremez miyim?
Anakartınız H55 chipsetli dolayısıyla ancak 3.8 ghz i görebilirsiniz. Tahminim oc yapmanız durmunda 3.2 ghz ile sistemin stabil olabileceği yönünde. Ayrıca arkdaşın bahsettiği VRM olayı doğrudur fakat üzerine küçük yapışkan soğutucu bloklar alıp yapıştırmanız dahilinde (şu tarz birşey: Aluminyum Soğutucu Seti (Heat Sink) Satın Al | Robotistan.com) 3.2 ghz de sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

@krejwd muhtemelen görürsün. Daha yukarısını zorlama ama.
Anakartınız H55 chipsetli dolayısıyla ancak 3.8 GHz'i görebilirsiniz.

Bu soketi ASUS P7H55D-M Pro model anakart ve X3470 ile stabil 4GHz kullandım. P55 H55 olması pek bir şey ifade etmiyor genelde işlemcide maksimum görülen frekans değeri 4 4.1GHz. CPU güç girişi 8pin VRM'lerde de pasif soğutucu blok olsun yeter.

Bu soketi ASUS P7H55D-M Pro model anakart ve X3470 ile stabil 4GHz kullandım. P55 H55 olması pek bir şey ifade etmiyor genelde işlemcide maksimum görülen frekans değeri 4 4.1GHz.
Hocam burda işlemci farkı devreye giriyor X3470 OC anlamında daha çok potansiyel vadediyor. P55 ile çok daha stabil OC yapıldığıda bir gerçek h55 ile yüksek ghz lerde oyunlarda vs. fps dalgalanmaları çok yaşanır.
Daha yukarısını zorlama ama.
bende tavsiye etmem

Yeni konular

Geri
Yukarı