Xeon X3440 Sistem Ekrana Görüntü Gelmemesi

Deha334

Hectopat
Arkadaşlar sistem:
  • Gigabyte h55m-s2v anakart
  • Intel Xeon x3440 işlemci
  • 320GB 7200 RPM Harddisk
  • 4GB DDR3 1600MHz RAM
  • 350Watt power
Şu anlık ekran kartı yok. Monitörde gelen VGA anakartın girişine bağlı.
Kasa çalışıyor, HDD dönüyor sesi geliyor. Fanlar dönüyor, kasanın ışığı klavye ışığı yanıyor. Power çalışıyor zaten.

Ama işlemci güncellemeye mi ihtiyaç duruyor acaba?
BIOS'a giremiyorum. Sadece monitör açılma LG simgesi geliyor, sonra sanırım sinyal gelmediğinden monitör 1 saniye içinde güç tasarrufu moduna geçiyor. Sizce neyden oluyor?
Fikri olan var mı

Son düzenleme:
Arkadaşlar sistem:
  • Gigabyte h55m-s2v anakart
  • Intel Xeon x3440 işlemci
  • 320GB 7200 RPM Harddisk
  • 4GB DDR3 1600MHz RAM
  • 350Watt power
Şu anlık ekran kartı yok. Monitörde gelen VGA anakartın girişine bağlı.
Kasa çalışıyor, HDD dönüyor sesi geliyor. Fanlar dönüyor, kasanın ışığı klavye ışığı yanıyor. Power çalışıyor zaten.

Ama işlemci güncellemeye mi ihtiyaç duruyor acaba?
BIOS'a giremiyorum. Sadece monitör açılma LG simgesi geliyor, sonra sanırım sinyal gelmediğinden monitör 1 saniye içinde güç tasarrufu moduna geçiyor. Sizce neyden oluyor?
Fikri olan var mı
Hocam x3440 in içinde dahili GPU bulunmuyor ekran kartı takmaniz şart

Aynı anakart ve işlemciler bende de bulunuyorduç. İ3 540 İşlemci vardı onu çıkarıp xeon 3440 takmıştım. Ekran kartın yoksa xeon 3440 işlemciden görüntü alamassın. İ3 540'ın onboard ekran kartı bulunuyor ve ekran kartsız kullanabilirsin. Bu arada xeon 3440 işlemci kullanıcaksan iyi bir soğutmaya ihtiyacın olacak dostum yoksa işlemci alev alıyor..

Modlu bios işlemciyle uyumlu olmıyan anakartlara yapılır. İşlemci soket pin'i 1156, kullandığı anakartta 1156 pin. Bu yüzden modlu bios yapamaz. Modlu bios'u bu xeon işlemciyi, 775 pinli soket'e takmak istiyenler yapabilir.

Senin bahsettiğin pin modu. Pin modu konusunda haklısın fakat bahsettiğimiz şey BIOS modu. Anakartların pini uyumludur belki evet fakat bazen BIOS uyumsuz olduğundan dolayı ısınma gibi sorunlarla karşılaşılıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı