Xeon X3440 Sistem Ekrana Görüntü Gelmemesi

Senin bahsettiğin pin modu. Pin modu konusunda haklısın fakat bahsettiğimiz şey BIOS modu. Anakartların pini uyumludur belki evet fakat bazen BIOS uyumsuz olduğundan dolayı ısınma gibi sorunlarla karşılaşılıyor.
Modlu Bios yapması son derece gereksiz ve işe yaramıyacaktır. Zarar vermekten başka bir işe yarıyacağını düşünmüyorum.Ekran kartlı halde işlemciyi takıp eğer bir sorunla karşılaşırsa görüntü almamak gibi vs tek yapacağı şey anakart'ın sitesinden son güncellemesini indirip bios'u güncellemesini kurmaktaktır. Bunun dışında yapacağı bir şey yoktur. Aynı anakartı ben kullanıyorum xeon işlemciyle. Stock fanla vs kullandığımda işlemci boşta 50-70 derece arası yük'te 90 dereceyi gördüm. Minimum kule tipi işlemci soğutucusu şart yoksa o işlemciyi kullanamaz..

Modlu Bios yapması son derece gereksiz ve işe yaramıyacaktır. Zarar vermekten başka bir işe yarıyacağını düşünmüyorum.Ekran kartlı halde işlemciyi takıp eğer bir sorunla karşılaşırsa görüntü almamak gibi vs tek yapacağı şey anakart'ın sitesinden son güncellemesini indirip bios'u güncellemesini kurmaktaktır. Bunun dışında yapacağı bir şey yoktur. Aynı anakartı ben kullanıyorum xeon işlemciyle. Stock fanla vs kullandığımda işlemci boşta 50-70 derece arası yük'te 90 dereceyi gördüm. Minimum kule tipi işlemci soğutucusu şart yoksa o işlemciyi kullanamaz..

Modlu BIOS donanımların tam olarak uyumunu sağlaması için yapılması gereken bir işlemdir. Zarar falan vermez. Microcode'lar vs. tam uyumlu olacağından aksine iyi bir şeydir. Çoğu kullanıcının aşırı ısınma sorununu çözer. Sizin işlemci O.C'luysa bilmem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı