Xeon X3440 ve R7 240 düşük FPS veriyor

Enescn5516

Decapat
Sistem özelliklerimi sayayım: R7 240 2 GB 128 Bit GPU, Xeon X3440 CPU, 4 GB DDR3 1600 MHz RAM.

PUBG Mobile'da 1280X720 ayarda 25 FPS'yi geçemiyorum ve Windows 10 Pro kullanıyorum. Bu bile sürekli donup kasıyor. Sorun nedir acaba? Darboğaz var mı onu da anlamadım. CPU ve GPU kullanımı sürekli olarak büyük ölçüde düşüp kalkıyor. Özellikle GPU için geçerli ve FPS de çok düşük.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune ile sorunlu olup olmadığına bakabilirsin. CrystalDiskInfo-mark ile sağlık durumuna ve okuma yazma hızına bakabilirsin.

HD Tune'de her şey yeşil bir sıkıntı yok onda şimdi de CrystalDiskInfo'ya bakacağım

Dosya Ekleri

• IMG_20201031_235014.jpg
    IMG_20201031_235014.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 20
Hızlar düşük Win 10 üzerinde sorun yaşatır sana. Sıcaklıklarda normalse başka bir HDD ile dener misin? Yardımcı olmaya çalışıyorum çok bilgim yok ama deneyerek bulabiliriz:)

Kankam bu hızlar zaten şu an Windows 7'de aldığım hızlar sorunu bulayım başka bir şey istemiyorum ya bilgisayarı kendim topladım yaklaşık 1 sene içinde anca topladım öğrenciyim yemedim içmedim resmen PC topladım ve böyle olacağını hiç düşünmemiştim direk çalışır sanıyordum 3 gündür uğraşıyorum artık düzelsin diye oynayacağım oyunlar zaten CS:GO PUBG Mobile Zula yüksek oyunlar oynamayacagim fakat daha oyun bile indirmeden yoruldum ya, bu arada sıcaklık da 43-45 derece arası ama hiç düşmüyor 43'un altına

Kankam bu hızlar zaten şu an Windows 7'de aldığım hızlar sorunu bulayım başka bir şey istemiyorum ya bilgisayarı kendim topladım yaklaşık 1 sene içinde anca topladım öğrenciyim yemedim içmedim resmen PC topladım ve böyle olacağını hiç düşünmemiştim direk çalışır sanıyordum 3 gündür uğraşıyorum artık düzelsin diye oynayacağım oyunlar zaten CS:GO PUBG Mobile Zula yüksek oyunlar oynamayacagim fakat daha oyun bile indirmeden yoruldum ya, bu arada sıcaklık da 43-45 derece arası ama hiç düşmüyor 43'un altına
Benimde aklıma başka bir şey gelmedi ki. Xeon işlemciler genel olarak daha yüksek güç çeker daha fazla ısınır o normal. 85 derece üstü olmasın yeterli. Bios sıkıntısı olabilir onunda sürücüsü nereden bulunur bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı