Xeon X3450 sitemde Valorant FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10
Grafik ayarları nedir?

Low 1080p.

Olması gayet normal. Tarayıcılar bile ne kadar RAM kullanıyor, biz bir oyundan bahsediyoruz. RAM yükseltince bilgisayar açılış hızı bile değişmişti bende. Yalnızca ekran kartına göre bir performans almıyoruz biliyorsunuz.

Kötü bilgisayarla bile 10 FPS almazsınız boş konuşuyorsunuz yemin ederim GTX 1050 Ti'dan güçlü ekran kartı ve 8 çekirdekli güçlü bir işlemci ile 4 GB RAM bile olsa 10 FPS almazsınız.

Low 1080p.

Kötü bilgisayarla bile 10 FPS almazsınız boş konuşuyorsunuz yemin ederim GTX 1050 Ti'dan güçlü ekran kartı ve 8 çekirdekli güçlü bir işlemci ile 4 GB RAM bile olsa 10 FPS almazsınız.
Bos yaptiklari falan yok hocam sizin dediginiz gibi, ekran kartinizin ve islemcinizin elle tutulur bir gucu var bunu varsayarak RAM'lerinizde sikinti olabilicegini dusunmusler ve ona gore cevaplar yazmislar.
Dilerseniz ekran kartinizin surucusunu guncelleyebilirsiniz bir de oyle deneyin.

Bos yaptiklari falan yok hocam sizin dediginiz gibi, ekran kartinizin ve islemcinizin elle tutulur bir gucu var bunu varsayarak RAM'lerinizde sıkıntı olabilicegini dusunmusler ve ona gore cevaplar yazmislar.
Dilerseniz ekran kartinizin surucusunu guncelleyebilirsiniz bir de oyle deneyin.

Son sürüm zaten driverlar.

Low 1080p.

RTX 3060 İ5-11400F 1GB RAM ile RDR2 oynayalım o zaman mantığa bak. Sanki yalnızca ekran kartı ve işlemci önemli.Ben ekran kartınız ve işlemciniz kötü demedim. Benim sistemim sizinkinden düşük olmasına rağmen sizden iyi fps alabiliyorum; belkide RAM'im yüksek olduğu için dedim. Tamam en iyi sistem sizin.

Son düzenleme:
Sorunu çözdüm harddisktenmiş SSD'ye geçtim sorun yok oldu sorun RAM de değilmiş :)

RTX 3060 i5-11400F 1GB RAM ile RDR2 oynayalım o zaman mantığa bak. Sanki yalnızca ekran kartı ve işlemci önemli. Ben ekran kartınız ve işlemciniz kötü demedim. Benim sistemim sizinkinden düşük olmasına rağmen sizden iyi FPS alabiliyorum; belki de RAM'im yüksek olduğu için dedim. Tamam en iyi sistem sizin.

Ne alaka 4 GB RAM 10 FPS aldıracak bir RAM değil anlamanızda kıtlıkmı var.

Bende i7 920 AMD Radeon HD6850 4 GB RAM var 70 FPS falan alıyorum.
Hocam rami 16 yapın ben bugün 8 gb dan 16 gb a geçtim dual çalışıyor valorantta 210 aldığım yerde 290 280 250 aralarında geziyor ve asla drop yaşamıyorum on numara bide benim işlemci intel amd de daha çok fark yaratıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı