XEON X5460 Isınma Sorunu

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
ÇİN'den sipariş verdim. x5460 elime ulaştı. İntel'in stock fanı ile acar acmaz 90'ları gördü işlemcim, sonra arkadaşımdan kendi fanını aldım normal intelin stock fanına göre daha iyi bakır boruları yoktu ama bakır bi tarzda soğutucu boşta 55-60 dereceye cıkardı. Bir CS:GO oynayalım dedik 90 dereceyi gördü ama FPS iyiydi FPS'kaybetmedi. Şimdi bazıları diyor ki BIOS'u modlaman gerek. Link veriyorlar. Flashla atman gerek sıcaklık düşer ama yanlış birşeyde anakart yanabilir diyorlar bu doğru mudur? İkicinsi soğutucu alman gerek diyorlar soğutucu modeli olarakta HYPER EVO 212 modelini almayı düşünüyorum etkili olur mu ve nasıl cözebilirim?

İlerisi için demiştim kule tipide yeterlidir.
Sıvı soğutma, LGA 775 soket bir anakart için boşuna verilmiş paradır. Konu sahibine ise 2. el güvenilir bir yerlerden temin edebilirse almasını öneririm. Bir de şurayı anlamadım işlemci sıcaklığı ile BIOS güncellemesi ne alaka?

BIOS sıcaklıkları yanlış rapor ediyordur, elindeki BIOS modlanmış işlemcileri tam olarak desteklemiyordur.
O aklıma gelmişti ama, yine de 90 derece ciddi bir sıcaklık kapanması gerekir diye düşünmüştüm. Bende ki AMD athlon x2 240 87 derecede kapanıyordu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı