Xeon X5460 İşlemciye OC Yapılır mı?

yalçın_ali

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar X5460 işlemci almak istiyorum elimde İntel DG41WV anakart var ama ne kadar O.C. yapabilirim ya da yapabilir miyim bilmiyorum. Bunun yanında eğer O.C. yapılamayan bir anakart ise anakart önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabilirsin diye düşünüyorum ama işlemciyi iyi soğutman gerekecek, daha da önemlisi anakarttaki kapasitörlerin bunu kaldırabilecek güçte olmaları lazım ve onların da soğuması lazım. Yani eğer hava akışı iyi bir kasan ve işlemciye ve kapasitörlere iyi soğutma sağlayan fanın varsa ufak denemeler yapabilirsin.

Yapabilirsin diye düşünüyorum ama işlemciyi iyi soğutman gerekecek, daha da önemlisi anakarttaki kapasitörlerin bunu kaldırabilecek güçte olmaları lazım ve onların da soğuması lazım. Yani eğer hava akışı iyi bir kasan ve işlemciye ve kapasitörlere iyi soğutma sağlayan fanın varsa ufak denemeler yapabilirsin.
Tmm dediklerinizi dikkate alıcam çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı