Xfce masaüstü ortamını kaldırıp lxde kurmak

runit

Kilopat
Makaleler
1
Xubuntu 20.04 LTS kullanıyorum ben. Xfce'yi kaldırıp lxde kurmak istiyorum. Böyle bir şey yapabilir miyim?

Xubuntu 20.04 LTS kullanıyorum ben. Xfce'yi kaldırıp lxde kurmak istiyorum. Böyle bir şey yapabilir miyim?

sudo apt install lxde komutuyla Lxde kurulur, sonra yeniden başlatırsın ve giriş yöneticisinden Lxde seçersin.

Lxde oturumuna girdikten sonra Synaptic adlı aracı açın, arama yerine xubuntu yazın, xubuntu seçenekleri sağ tık ile "Tamamen kaldırma için işaretle" seçeneğiyle kaldırın.

Ardından Synaptic aracına lightdm yazın, lightdm kuruluysa sorun yok, kurulu değilse yine sağ tık ile kurun.

Hepsi bu kadar, daha başka özelleştirmeleri kendinize göre yaparsınız.

sudo apt install lxde komutuyla lxde kurulur, sonra yeniden başlatırsın ve giriş yöneticisinden lxde seçersin.

Lxde oturumuna girdikten sonra synaptic adlı aracı açın, arama yerine Xubuntu yazın, Xubuntu seçenekleri sağ tık ile "tamamen kaldırma için işaretle" seçeneğiyle kaldırın.

Ardından synaptic aracına lightdm yazın, lightdm kuruluysa sorun yok, kurulu değilse yine sağ tık ile kurun.

Hepsi bu kadar, daha başka özelleştirmeleri kendinize göre yaparsınız.

@deepin-terminal'in yazdığı komutlar yanlış değil mi? Sizin dediklerinizi yapacağım.

lubuntu-desktop paketi 20.04 ile birlikte Lxqt'yi kuruyor. Lxde kurmak için illedelinux'un önerisini deneyebilirsiniz. Sistem kaynaklarınız çok düşük değilse Lxde ya da Lxqt'yi önermem. Xfce'nin yanında çok yavan kalan bir masaüstü ortamı.

Lubuntu-desktop paketi 20.04 ile birlikte Lxqt'yi kuruyor. Lxde kurmak için İlledelinux'un önerisini deneyebilirsiniz. Sistem kaynaklarınız çok düşük değilse lxde ya da Lxqt'yi önermem. Xfce'nin yanında çok yavan kalan bir masaüstü ortamı.

Evet Lxqt'yi kurduğu için denemedim zaten. Sistem çok düşük değil ama yine de denemek istiyorum.

Evet Lxqt'yi kurduğu için denemedim zaten. Sistem çok düşük değil ama yine de denemek istiyorum.

Lxde ilk kurulduğunda size çirkin gelecektir ama çok kolay özelleştirme imkanına sahiptir, isterseniz temalarla, bazı özelleştirmelerle çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz Üstelik Openbox gibi dünyanın en yetenekli pencere yöneticisi kullandığı için kullanım zevkiniz artacaktır.
Ayrıca denerseniz burada LXLE hazır Lxde var,

Lxde ilk kurulduğunda size çirkin gelecektir ama çok kolay özelleştirme imkanına sahiptir, isterseniz temalarla, bazı özelleştirmelerle çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz üstelik Openbox gibi dünyanın en yetenekli pencere yöneticisi kullandığı için kullanım zevkiniz artacaktır.
Ayrıca denerseniz burada LXLE hazır lxde var,

Lxde'yi kurdum şimdi yeniden başlatıp ona geçeceğim teşekkürler.
Lxde ilk kurulduğunda size çirkin gelecektir ama çok kolay özelleştirme imkanına sahiptir, isterseniz temalarla, bazı özelleştirmelerle çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz üstelik Openbox gibi dünyanın en yetenekli pencere yöneticisi kullandığı için kullanım zevkiniz artacaktır.
Ayrıca denerseniz burada LXLE hazır lxde var,

Hocam Lxde'ye geçtim ve Xfce'den çok daha hızlı olduğunu fark ettim. Bu arada Xfce'yi silmezsem ne gibi sıkıntılar olur?

Ekran Görüntüsü - 2020-10-11 00-15-06.png

Son düzenleme:
Lxde'yi kurdum şimdi yeniden başlatıp ona geçeceğim teşekkürler.

Hocam Lxde'ye geçtim ve Xfce'den çok daha hızlı olduğunu fark ettim. Bu arada Xfce'yi silmezsem ne gibi sıkıntılar olur?

Eki Görüntüle 698009
XFCE eğer yavaş çalışıyorsa o bilgisayarın değişme vakti gelmiştir. Yada kullandığın dağıtımda unstable durumlar var demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı