XFX ekran kartı alınır mı?

Bütçe
17000
And ekran kartlarında herhangi bir sıkıntı çekmem değil mi? Eskiden hatalı ekran kartı ama şimdi düzeldi deniyordu, hala devam eden hataları var mı?

İlk AMD ekran kartım HD 7770, sonra RX 460 aldım ikisinde de en ufak bir sorun yaşamadım. RX 460'tan sonra MSI GTX 1060 6 GB aldım birçok sürücü sorunu yaşadım, şu an RX 6700 kullanıyorum yine en ufak bir sorun yok. NVIDIA kartlara sorun çıkma ihtimali ne kadar ise AMD kartlarda da aynı.

Kart 18k ben büyük ihtimalle bu parayı eski jenerasyon bir karta dökmezdim. Sadece 3-4 ay kullanılmış TR garantili 7900 XT'ler bile bundan daha ucuz. Ki 20 GB VRAM, AI çekirdekleri, daha iyi mimari ve performans gibi artıları var.

Jelatin açma fetişin yok bence şart değil.

Hocam İstanbul'a çok uzak orası.
17000 liraya AMD veya NVIDIA kart önerebilir misiniz? 2K da kullanacağım, uzun ömürlü olsun istiyorum ama DLSS de cazip geliyor.

Hocam İstanbul'a çok uzak orası.
17000 liraya AMD veya NVIDIA kart önerebilir misiniz? 2K da kullanacağım, uzun ömürlü olsun istiyorum ama DLSS de cazip geliyor.

İstanbul'da da var. 6900 XT zaten 17K değil 18K. Ona o parayı verene kadar da bu satıcıya 18K nakit var veriyor musun desen eyvallah der.

Benim önerim budur, o bütçede eski nesil kart öneremem hangi model olursa olsun. Ki aynı satıcıya bakarsan adam sıfır 6900 XT'yi artık 11000 TL'ye satıyor yani anlayacağın üzere bu devirde bu kartın değeri budur. 17-18K değil.

Ekran kartlarına bakıyordum(bütçe 17000) 12 GB VRAM 2K'da kısa ömürlü olduğundan RTX almak yerine 16 GB VRAM'i olan AMD'ye yöneldim, bütçemin karşıladığı;
Ekran kartını gördüm ama bilmediğim bir marka olduğu için almakta emin olamadım, XFX almak yerine ekran kartı modelini düşürüp MSI RX 6800 Gaming Z Trio 16G 256 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe alsam daha mı iyi olur, XFX ekran kartları iyi midir?
Alınır bende geçen ay bunu aldım 2'ci el 2 ay daha garantisi var.

IMG_20230604_195310.jpg

xfx rx 6800 speedster swft 319 256 bit gddr6 16gb (7000TL) daha bı sıkıntısını görmedim

Ekran kartlarına bakıyordum(bütçe 17000) 12 GB VRAM 2K'da kısa ömürlü olduğundan RTX almak yerine 16 GB VRAM'i olan AMD'ye yöneldim, bütçemin karşıladığı;
Ekran kartını gördüm ama bilmediğim bir marka olduğu için almakta emin olamadım, XFX almak yerine ekran kartı modelini düşürüp https://www.akakce.com/ekran-karti/...16g-256-bit-gddr6-16-gb-fiyati,476233398.html alsam daha mı iyi olur, XFX ekran kartları iyi midir?
Bende Xfx marka ekran kartına sahibim (Merc 6650XT) ve henüz bi sıkıntısını görmedim. Bu arada kendi içinde üçe ayrılıyor ve en iyisi merc ekran kartlarıdır. Özellikle merc modellerini seçmen senin için daha iyi olacaktır.

Ekran kartını gördüm ama bilmediğim bir marka olduğu için almakta emin olamadım, XFX almak yerine ekran kartı modelini düşürüp https://www.akakce.com/ekran-karti/...16g-256-bit-gddr6-16-gb-fiyati,476233398.html alsam daha mı iyi olur, XFX ekran kartları iyi midir?

RX 500 serisi dışında bütün kartları mükemmel.

Yeni konular

Geri
Yukarı