XFX Radeon HD 6870'e overclock önerir misiniz ?

NirvanA1

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okula giden kurbanlık koyunlardan(LİSE)
fumc6.png

Bazen 73-74 derece oluyor, yap derseniz ne kadar artırayım ? Lütfen XFX Radeon HD 6870'in sıcaklık değerlerine bi bakın.

Bu kadar ısınacağını düşünmezdim. Size samimi söylüyorum kartın performansı çok iyi Crysis 2'de V-sync değerine yani 60 FPS'yi çok rahat geçiyor ama çok ısınıyor. Kaloriferi kapattım, çıplak oturuyorum. İçerisi gene de 28 derece, PC'yi kapayınca donuyorum. Ne yapsam Vatan'a gidip böyle böyle diyip Powercolor ile mi değiştirsem? Ama şekli de çok güzel ya XFX'in :) Sorun yaşayınca aradan 1 yıl geçse de değiştiriyorlar. İlk 15 gün nedensiz yere değiştiriyorsunuz.

Biz ASUS MSI önerice, Zotac falan kötü deyince de suçlu biz oluyoruz. Bazılarına cevap olsun bu görüntü, kimlere söylediklerimi kendileri bilir.

Powercolor, Zotac, XFX aynıdır zaten, değiştirsen ne fark eder. Değiştime bence, eğer değiştirebilirim diyorsan tavsiyem ASUS DirectCU modelini al.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ne alakası var. Sen o kasayı değiştirmediğin sürece OC'yi bırak, o kartın o şekilde durduğuna şaşırıyorum.

Bu iyi birşey, hele kışın. Çok güzel şekilde kartın üzerinde kestane közleyebilir. Bardağın dolu tarafından bakın :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Mert kardeş, bana XFX 6870'in Temp değerlerini bulabilir misin ? Kendim bi türlü bulamadım da. Hayır, para harcamaya gerek görmüyorum yoksa benim ailemin durumu rahat server anakartı alıp, 2 tane i7 takıp, GTX 690 Quad SLI yapacak durumda, fakat ben o kadar aç değilim.

Bu iyi birşey, hele kışın. Çok güzel şekilde kartın üzerinde kestane közleyebilir. Bardağın dolu tarafından bakın :D

ASUS Bilgisayarımı Ateşle yarışmasına katılan biri, bir yerli marka bilgisayarın üzerinde köfte yapacaktı :D Ama yapmadı nedense :D Halbuki sıcaklıklar uygundu.

- - - Güncellendi - - -

Mert kardeş, bana XFX 6870'in Temp değerlerini bulabilir misin ? kendim bi türlü bulamadımda. Hayır, para harcamaya gerek görmüyorum yoksa benim ailemin durumu rahat server anakartı alıp, 2tane i7 takıp, GTX 690 Quad SLI yapacak durumda, fakat ben o kadar aç değilim.

Genellikle çoğu kart için 105 derecedir fakat ben 80 ve üstünü pek güvenli bulmuyorum. Kartın üzerindeki çipler eriyor ve oraya buraya kayıyor. Sonrasında kart çalışmıyor ve ekran kartı fırınlama yapman gerekiyor. Günümüzde 8800 GT'nin temel sorunu budur.

- - - Güncellendi - - -

Gördüğün en yüksek sıcaklık nedir ? Yük altında kartın 80 dereceyi görüyor mu ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı