XFX RX 5500 XT ekran kartı boşta 55 derece normal mi?

396162

Hectopat
Ben de XFX RX 5500 XT var geçen PC'nin içini kurcalarken ekran kartını da 3-4 kere söküp taktım ve şu an fan eskisinden farklı şekilde çalışıyor. Normalde çok ağır bir oynarsam 60-70 derece olurdu ama şu an boşta 55 derece. Sıcaktan olabilir ama normalde 50 dereceyi geçtiğin de fan çalışırdı ve 50'yi geçmezdi. Arkadaşıma sordum ekran kartının soğutma modunu değişmiş olabilirsin dedi. Sorunu nasıl çözerim? Boşta 55 derece normal değildir herhalde :D

Eğer ekran kartına yük bindiğinde fan çalışıyorsa ve 75 dereceyi geçmiyorsa sorun yok bence. Havalar sıcak ve fanı çalışmıyorsa boşta 55 derece gayet normal.

Oyunda kaç derece oluyor? En önemli kısım O, boştaki sıcaklık ekran kartına göre değişir, malum havalar da çok sıcak.

Ekran kartı boşta fan çalıştırmıyorsa bu havalarda normal. Eskiden kullandığım 1660 Ti Gaming X model ekran kartım boşta 50-55 derecede çalışıyordu yükte ise otomatik fan ayarları ile Max 68-69 derece olarak görüyordum. 2070 Super ekran kartım ise boşta 50 derece yükte 65 derece çünkü 60 derece olmadan fan çalıştırmıyor. Boştaki sıcaklıklar size yüksek geldiyse fan ayarı yapabilirsiniz. Ekran kartı yükte iken sıcaklıkları önemli.

Boşta 55 ise oyunda kim bilir kaç olur normal olduğunu düşünmüyorum.
Valorant a girdim sıcaklıklar hala aynı çünkü fan çalıştırmaya başladı.
Ekran kartı boşta fan çalıştırmıyorsa bu havalarda normal. Eskiden kullandığım 1660 Ti Gaming X model ekran kartım boşta 50-55 derecede çalışıyordu yükte ise otomatik fan ayarları ile Max 68-69 derece olarak görüyordum. 2070 Super ekran kartım ise boşta 50 derece yükte 65 derece çünkü 60 derece olmadan fan çalıştırmıyor. Boştaki sıcaklıklar size yüksek geldiyse fan ayarı yapabilirsiniz. Ekran kartı yükte iken sıcaklıkları önemli.
Ev şuan çok sıcak ondan olabilir sanırım ama soğutma modunu nasıl değiştirebilirim bilen var mı?

Yok ekran kartın da bugüne kadar hiç sıcaklık sorunu yaşamamıştım son zamanlarda havalar çok sıcak ve fan çalıştırmıyor ondan oldu sanırım.

Kasanız ne?

Valorant'a girdim sıcaklıklar hala aynı çünkü fan çalıştırmaya başladı.

Ev şu an çok sıcak ondan olabilir sanırım ama soğutma modunu nasıl değiştirebilirim bilen var mı?

Yok ekran kartın da bugüne kadar hiç sıcaklık sorunu yaşamamıştım son zamanlarda havalar çok sıcak ve fan çalıştırmıyor ondan oldu sanırım.

Valorant'a girdim sıcaklıklar hala aynı çünkü fan çalıştırmaya başladı.

Ev şu an çok sıcak ondan olabilir sanırım ama soğutma modunu nasıl değiştirebilirim bilen var mı?

Hocam MSI Afterburner programı ile fan ayarı yapabilirsiniz fakat yükte ekran kartının sıcaklığı nedir? Valorant gibi sisteme çok yük bindirmeyen oyunlar yerine triple a oyunlar ile veya FurMark programı ile ekran kartını yüke sokun ve sıcaklıkları söyleyin. Ayrıca kasa modeliniz nedir?

Geri
Yukarı