XFX RX 5500XT sistem sıcaklıkları yüksek

Şu fan ayarını yaptıktan sonra FurMark testi yapıp gelen ekranda "Submit" seçeneğine basabilir misiniz? Tam sonuçlara oradan bakacağım kartınızda sorun varsa garantiye gönderirsiniz.
FurMark
Fan Curves.png

Şu fan ayarını yaptıktan sonra FurMark testi yapıp gelen ekranda "Submit" seçeneğine basabilir misiniz? Tam sonuçlara oradan bakacağım kartınızda sorun varsa garantiye gönderirsiniz.
FurMark
Eki Görüntüle 857847
Hocam testi nasıl yapayım? Fullscreen, çözünürlük, anti-aliasing vb.
Hocam testi nasıl yapayım? Fullscreen, çözünürlük, anti-aliasing vb.
Kaç dakika yapayım, anti-analiasing olsun mu olacaksa kaç olsun, çözünürlük ne olsun?

Her şeyi kendisi ayarlıyor, test otomatik olarak bitiyor. Ardından çıkan ekranda genel bir bilgi veriyor ve sağ alt köşede "Submit" butona geliyor. O butona basın test bittikten sonra.

Testinizin sonuçlarına baktım, en fazla 62 dereceyi görmüş kartınız. Baştan dediğim gibi, baktığınız yer Junction Temp, orası çok yüksek sıcaklıklara çıkıyor zaten. Sonuçlarınız gayet iyi, kasanızın hava akımı çok iyi değil ve XFX'in ahım şahım bir soğutması yok ama yine de maksimum 62 dereceyi görmüş kart. İsterseniz fan ayarını otomatiğe döndürdükten sonra tekrar bakabiliriz.

Testinizin sonuçlarına baktım, en fazla 62 dereceyi görmüş kartınız. Baştan dediğim gibi, baktığınız yer Junction Temp, orası çok yüksek sıcaklıklara çıkıyor zaten.
Arkadaşımınkinde mi bir sıkıntı var o zaman 😁
AMD Radeon'un gösterdiği sıcaklık yanlış olabilir mi? Ya da bu ayarların etkisinden olabilir mi? Çok soru sordum kusura bakma. Bu verdiğin ayarlar kalsın mı, fan ömrünü filan azaltır mı?
Bir de gönderdiğim fotoda IP filan önemli bir şey yazmıyor değil mi?
Teşekkürler...

Fan ömrü azalmaz, sorun yaşamazsınız. Eğer sesten rahatsız olmuyorsanız böyle kalmasında hiçbir sorun yok. Gönderdiğiniz fotoğrafta sadece test sonuçları gözüküyor, ben direkt linkten bakmıştım zaten fotoğraftan bakmak yerine. Radeon Software'da 2 yer gözüküyor, onları karıştırmış olabilirsiniz.
RS.png

Fan ömrü azalmaz, sorun yaşamazsınız. Eğer sesten rahatsız olmuyorsanız böyle kalmasında hiçbir sorun yok. Gönderdiğiniz fotoğrafta sadece test sonuçları gözüküyor, ben direkt linkten bakmıştım zaten fotoğraftan bakmak yerine. Radeon Software'da 2 yer gözüküyor, onları karıştırmış olabilirsiniz.
Eki Görüntüle 857898
Tamamdır çok çok teşekkür ederim. Şimdi birkaç el daha atayım farkı yazarım unutmazsam :D

Geri
Yukarı