XFX RX 5600 XT 75 derece oluyor

TheForment

Hectopat
Daha fazla  
Elimde XFX AMD Radeon RX 5600 XT thıcc II Pro var kart yükte 75 dereceye sabitleniyor. Kendi Radeon ayarlarıyla daha üstünü daha hiç görmedi. Bu ısı sizce fazla mı? Fan ayarı yapmalı mıyım? Endişelenmem gereken bir durum mu performansı etkiler mi yoksa ideal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde XFX AMD Radeon RX 5600 XT thıcc II Pro var kart yükte 75 dereceye sabitleniyor. Kendi Radeon ayarlarıyla daha üstünü daha hiç görmedi. Bu ısı sizce fazla mı? Fan ayarı yapmalı mıyım? Endişelenmem gereken bir durum mu performansı etkiler mi yoksa ideal mi?
75 derece normal bir sıcaklık değeridir 85> sıkıntı yaratabilir.

Isı değerleri normal. 75 derece bana göre yüksek diyorsan yük altında fanları otomatikten çıkarıp biraz daha açıp değerlere bakabilirsin.

Fan ömrü acısından ve sessiz olmasından benim için ideal ama kart için risklimi hocam
Sistem %100 kullanimda calisiyorsa bir sorun olmaz fakat %100 kullanima ulasmadan cikiyorsa bu degerlere bir anormallik vardir.

%97 98

Fan ömrü acısından ve sessiz olmasından benim için ideal ama kart için risklimi hocam.

Kart için 75 derece riskli değil 85 derece üstü sıkıntı çıkarıyor genelde. Fanlarınızı oyuna içinde otomatik haldeyken % kaç değerde çalıştığını kontrol edin atıyorum %50 hızda çalışıyor, siz kafanızın rahat edeceği % değerini kendiniz deneyerek bulun. Oyundan çıktığınızda da normale döndürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı