XFX RX 570 4 GB sıcaklık değerleri nasıl?

SefaGmssy

Hectopat
Yer
İzmir Texas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz
İyi günler değerli forum üyeleri. Ben 1 hafta önce XFX RX570 4 GB aldım boşta iken 48-53 arası, oyunlarda yük altında 80-87 derece arası sizce normal midir yoksa sıkıntı mı?

Kasa: Sharkoon TG5 kırmızı LED.
Güç kaynağı: 650W.
İşlemci: i5 3470.

İyi günler değerli forum üyeleri. Ben 1 hafta önce XFX RX570 4 GB aldım boşta iken 48-53 arası, oyunlarda yük altında 80-87 derece arası sizce normal midir yoksa sıkıntı mı?

Kasa: Sharkoon TG5 kırmızı LED.
Güç kaynağı: 650W.
İşlemci: i5 3470.

Berbat bir sıcaklık. Klasik XFX.
UV ayarı çekin.

UV ve fan ayarı ile yük altında aynı marka kartı 74-75 derece civarında kullanıyorum. Yaz ortasında İzmirdeyim sıcaklık 35-40 derece arası gidip geliyor. Forumdaki UV rehberine bakıp Radeon Software ya da MSI Afterburner ile UV yapın.

87 derece en yüksek demiş hem oynadığı oyuna bağlı ne oynuyorsun?

BF1 GTA 5 The Forest Rocket League
Yorumlarınız için teşekkürler. Dediğiniz UV ayarları yaptım yük altında İzmir sıcağında 75 dereceyi geçmedi hepinize teşekkürler. Sorun çözüldü

Son düzenleme:
BF1 GTA 5 The Forest Rocket League.
Yorumlarınız için teşekkürler. Dediğiniz UV ayarları yaptım yük altında İzmir sıcağında 75 dereceyi geçmedi hepinize teşekkürler. Sorun çözüldü.

Merhaba aynı karta sahibim ve sizdeki sıcaklık değerlerine ben de ulaşıyorum. Acaba Radeon üzerinden yapmış olduğunuz ayarları paylaşabilir misin?

Merhaba aynı karta sahibim ve sizdeki sıcaklık değerlerine ben de ulaşıyorum. Acaba Radeon üzerinden yapmış olduğunuz ayarları paylaşabilir misin?
Hocam ben Radeon üzerinden ayar yapamıyorum sıfırlanıyor hata veriyor. Uğraşmak istemedim ve böyle kullanıyorum. Kış olduğundan ve odamı soğuk tuttuğum için sıcaklıklar fırlamıyor. Bu arada kartı hangi satıcıdan , ne kadara aldınız ve kaç gündür kullanıyorsunuz .

Hocam ben Radeon üzerinden ayar yapamıyorum sıfırlanıyor hata veriyor. Uğraşmak istemedim ve böyle kullanıyorum. Kış olduğundan ve odamı soğuk tuttuğum için sıcaklıklar fırlamıyor. Bu arada kartı hangi satıcıdan, ne kadara aldınız ve kaç gündür kullanıyorsunuz.

Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. İncehesap'tan 1350TL'ye XFX RX 570 4 GB aldım. Stock şekilde 1080P Very High ayarlarda PES2021'de 89 dereceye kadar çıktığını gördüm. Kasa içi hava akışı kötü olduğundan da bu derecelere yükseliyor. Yan kapak açıkken 81-82 derecelerde olduğunu gördüm. UV yapmanın yararlı olacağını düşünüyorum. Sosyalde okuduğum konularda da çok fazla görüş ayrılığı var. O yüzden açıkcası hangi ayarı yapmalıyım, nasıl yapmalıyım konusunda tereddütteyim. Bir konuda kart üzerinde küçük bir kaydırma düğmesi ile ilgili bir yorum gördüm ne işe yaradığı hakkında bilginiz var mıdır?

Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. İncehesap'tan 1350TL'ye XFX RX 570 4 GB aldım. Stock şekilde 1080P Very High ayarlarda PES2021'de 89 dereceye kadar çıktığını gördüm. Kasa içi hava akışı kötü olduğundan da bu derecelere yükseliyor. Yan kapak açıkken 81-82 derecelerde olduğunu gördüm. UV yapmanın yararlı olacağını düşünüyorum. Sosyalde okuduğum konularda da çok fazla görüş ayrılığı var. O yüzden açıkcası hangi ayarı yapmalıyım, nasıl yapmalıyım konusunda tereddütteyim. Bir konuda kart üzerinde küçük bir kaydırma düğmesi ile ilgili bir yorum gördüm ne işe yaradığı hakkında bilginiz var mıdır?

Afterburner indiririp UV ayarını -100'e çekip test yapın.
Kapanırsa tekrar açıp -90'a çekip tekrar deneyin.
Sistem kapanmayana kadar bu şekilde devam edin.

Geri
Yukarı