XFX RX 570 4 GB sıcaklık değerleri nasıl?

SefaGmssy

Hectopat
Yer
İzmir Texas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz
İyi günler değerli forum üyeleri. Ben 1 hafta önce XFX RX570 4 GB aldım boşta iken 48-53 arası, oyunlarda yük altında 80-87 derece arası sizce normal midir yoksa sıkıntı mı?

Kasa: Sharkoon TG5 kırmızı LED.
Güç kaynağı: 650W.
İşlemci: i5 3470.

Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. İncehesap'tan 1350TL'ye XFX RX 570 4 GB aldım. Stock şekilde 1080P Very High ayarlarda PES2021'de 89 dereceye kadar çıktığını gördüm. Kasa içi hava akışı kötü olduğundan da bu derecelere yükseliyor. Yan kapak açıkken 81-82 derecelerde olduğunu gördüm. UV yapmanın yararlı olacağını düşünüyorum. Sosyalde okuduğum konularda da çok fazla görüş ayrılığı var. O yüzden açıkcası hangi ayarı yapmalıyım, nasıl yapmalıyım konusunda tereddütteyim. Bir konuda kart üzerinde küçük bir kaydırma düğmesi ile ilgili bir yorum gördüm ne işe yaradığı hakkında bilginiz var mıdır?
Maalesef o düğmenin bende ne işe yaradığını bilmiyorum.
Sıcaklıklar yetmezmiş gibi bende Coil Whine de çıktı. İnce hesap a geri gönderdim ve sorun yok deyip geri gönderdiler.

Son düzenleme:

Sıcaklıklar yetmezmiş gibi bende Coil Whine'de çıktı. İnce hesap a geri gönderdim ve sorun yok deyip geri gönderdiler.

Fazla bütçem olmadığından tercih etmek zorunda kaldım bende fakat şimdiden sıcaklık nedeniyle pek memnun kalamadım(performans açısından tatmin edici sonuçlar veriyor.).Çözüm bulamazsam iade etmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı