XFX RX 570 sıcaklık değerleri

4 GB'lık modele sahibim. Çok araştırdım ve RX kartlara stock halindeyken voltajı yüksek verdikleri sonucuna ulaştım. Ben de kartıma Furmark ile test ede ede MSI Afterburner ile undervolt uyguladım ve custom fan eğrisi ayarladım. Sıcaklık değerlerim 70'e bile ulaşmaz oldu bu sayede. Hissedilir herhangi bir performans kaybı da yaşamadım. Battlefield V oyununu ultra ayarlarda 60 FPS oynayarak bitirdim. GTA V'te ultra ayarlarda 75 FPS rahat alıyorum. Performans kaybı hissedersem Power Limit'i -%5'e çekmeyi düşünüyorum +10 voltaj vererek. Ayarladığım fan eğrisi şu an sıcaklık arttığı anda epey iyi soğutma sağlıyor.

Sıcaklık değeri 75'e ulaştığı anda fanları agresifleştirdim. Şöyle düşünüyorum; ekran kartı sıcaklıktan dolayı zarar görmesindense fanlar biraz daha çabuk eskisin sorun değil. Fanların fiyatı 150 TL civarındaymış bu kartın ve değiştirmesi de çok kolay.

Undervolt ve fan eğrisi ayarlarım görsellerde görüldüğü gibi;

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-27_004641.png
    resim_2021-02-27_004641.png
    236,2 KB · Görüntüleme: 39
  • resim_2021-02-27_004741.png
    resim_2021-02-27_004741.png
    15,5 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
4 GB'lık modele sahibim. Çok araştırdım ve RX kartlara stock halindeyken voltajı yüksek verdikleri sonucuna ulaştım. Ben de kartıma Furmark ile test ede ede MSI Afterburner ile undervolt uyguladım ve custom fan eğrisi ayarladım. Sıcaklık değerlerim 70'e bile ulaşmaz oldu bu sayede. Hissedilir herhangi bir performans kaybı da yaşamadım. Battlefield V oyununu ultra ayarlarda 60 FPS oynayarak bitirdim. GTA V'te ultra ayarlarda 75 FPS rahat alıyorum. Performans kaybı hissedersem Power Limit'i -%5'e çekmeyi düşünüyorum +10 voltaj vererek. Ayarladığım fan eğrisi şu an sıcaklık arttığı anda epey iyi soğutma sağlıyor.

Undervolt ve fan eğrisi ayarlarım görsellerde görüldüğü gibi;
GTA V'te msaa kaç?

Hocam Rx 580 8GB sistemde her şey açık msaa 8x 30-40 FPS alıyorum da biraz abartı geldi :D
Hocam emin misiniz? FPS değerleriniz çok düşük bence. GTA V sistemi o kadar zorlayan bir oyun değil. Ryzen 3 3100 işlemcim, 16 GB Ram ve SSD var. Uzun süre oynadığımda işlemci sıcaklığı 73 derece falan oluyor sadece o kadar. (İşlemci de undervoltlu) FPS hep yüksek, arada oyunun optimizasyon sorunlarından dolayı anlık olarak 40-50 düşmeler oluyor ama tekrar yükseliyor birkaç saniye içinde. Test ettim en düşük ayarlarda da bu FPS düşmesini yapıyor, yani sorun oyunda.

Geri
Yukarı