XFX RX 5700 XT thicc III Ultra 8 GB

2-3 aydır XFX RX 5700 XT thic III kullanıyorum. Bir keresinde priz değiştirdiğimde yeşil ekran verdi PSU'dan kaynaklı sıkıntı çıktı priz dandik olduğundan eski prizi takınca sorun düzeldi. Onun dışında sorun yaşamadım.

Max kac derede goruyorsun oyunlarda?

4K Ultra ayarlar açarsam 80-82 oluyor oralarda kendini sabitliyor ama onun dışında normal oyun oynarken 1080P vs 80'lere ulaşmıyor zaten PC'den gelen fan sesinden anlaşıldığı için sadece böyle yüklendiğimde açıp baktım diğer basit oyunlarda 80 olmuyor açıkçası açıp da bakmadım dediğim gibi fan sesi gelmediği için bir de bir program vardı şu ekran kartına yüklenen onda test yapmıştım orada da 80-82 gibi sabitlemişti. Kasam Sharkoon marka 4 tane fanı var.

Benim alet bugun gelmis arkadaslar. Gece kurup biraz ugrasarak nasil degerler aldigimi paylasirim. Ufaktan oc yapip kolay bi sekilde cikabilecegi hizlari da eklerim.
Söylemekte sakınca yoksa nerede yaşıyorsunuz?
Bana hala gelmedi ürün site aracılığıyla kontrol sağlanan Aras Kurye arayüzünde hala kargo2 yolda yazıyor, kaç gündür bir gelişme yok. İncehesap ve Aras Kurye ile ilk tecrübem, şimdiye kadar hoş gitmiyor :(

Bana hala gelmedi ürün site aracılığıyla kontrol sağlanan Aras Kurye arayüzünde hala kargo2 yolda yazıyor, kaç gündür bir gelişme yok. İncehesap ve Aras Kurye ile ilk tecrübem, şimdiye kadar hoş gitmiyor :(
Ankarada yasiyorum hocam, valla ben biraz sansli kesimdenim herhalde. 8 yildir neredeyse incehesap kullanirim. Bugune kadar hic sorun yasamadim, ayni sekilde kargoya verilen bir urunum genelde ertesi gun teslim ediliyor.

Bu arada cok vaktim olmadi ama karti biraz test edebildim. Furmark stress testinde stok fan ayarlari ile max 78 derece oluyor (kasa fanlarim cok eskidigi icin kapagi acik baktim sicakliklara, kasa yaniltmasin diye) Ayrica suan hatirlamiyorum ama ya 1080p ya da 720p furmark benchmarkda 9000 skor aliyor. İnternetten gordugum bir posta gore ayni testte nitro+ 8500 civari almis. Daha iyi bilen bir arkadas varsa net sonuc yazabilir, yaniltiyo olmayayim. Bu arada normalde kartin boost clocku 1925 olmasi lazim ama bende hem amd uzerinden hem de msi afterburner uzerinden 2079 olarak gozukuyor. Daha hic ellemeden bi hizlarda geldi, sasirdim. Bir yazilim karisikligi da olabilir, biraz daha ustune dusecegim konunun. Memory clocklari ise bircok kullanici internette amdnin koydugu 1900 limitinde calistirabilmis. Default olarak 1750. Ama ben 1900 de calistirdigimda stabil olmadi, 1850 de stabil calistirabildim. Yani suan karti yuzde 50 power limit, 2079 clock speed, 1850 memory speed ile kullaniyorum. Vakit buldukca daha detayli kurcalayip bilgi vermeye calisirim.

Kart ile alakalı kısa bir bilgi vereyim dark sentinel kasanın içinde klimasız odada gtaV neredeyse full ayarlarda 70-76 derece arası, bağlantı noktası 98 derece falan takılıyor. Kingdom Come Deliverance da kart 80-81 derece arası bağlantı noktası 100-103 arası takılıyor.

R6 de 67-76 arası geziyor, bağlantı yeri de yerine göre 78 de oluyor 98 de..

Hızlıca bunlarda bakabildim bilmiyorum kasa soğutmasından mı sıcaklığı beklediğimden fazla geldi. Biraz fazla olmasını bekliyordum aslında ama...

Kart ile alakalı kısa bir bilgi vereyim dark sentinel kasanın içinde klimasız odada gtaV neredeyse full ayarlarda 70-76 derece arası, bağlantı noktası 98 derece falan takılıyor. Kingdom Come Deliverance da kart 80-81 derece arası bağlantı noktası 100-103 arası takılıyor.

R6 de 67-76 arası geziyor, bağlantı yeri de yerine göre 78 de oluyor 98 de..

Hızlıca bunlarda bakabildim bilmiyorum kasa soğutmasından mı sıcaklığı beklediğimden fazla geldi. Biraz fazla olmasını bekliyordum aslında ama...
Değerler bende de benzer.

Ben İstanbul'da yaşıyorum, cuma gecesi sipariş verdim hala paketleniyor olarak gözüküyor.

Ben İstanbul'da yaşıyorum, cuma gecesi sipariş verdim hala paketleniyor olarak gözüküyor.
Benim de paketleniyor gozukuyordu ama kargom nerede butonu aktifti. Tiklayinca aras kargoyu acip, dagitim merkezine dogru yolda yosteriyordu. O gosterim degismeden eve getirdiler. Yani incehesap hala paketleniyor gozukmesine ragmen pazartesi kargoya vermis. Size de muhtemelen oyledir, kargoda bekliyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı