XFX RX 5700 XT thicc III Ultra 8 GB

Benim de paketleniyor gozukuyordu ama kargom nerede butonu aktifti. Tiklayinca aras kargoyu acip, dagitim merkezine dogru yolda yosteriyordu. O gosterim degismeden eve getirdiler. Yani incehesap hala paketleniyor gozukmesine ragmen pazartesi kargoya vermis. Size de muhtemelen oyledir, kargoda bekliyordur.
Kargom nerede butonu aktif değil, tıklanmıyor.

Kart ile alakalı kısa bir bilgi vereyim dark sentinel kasanın içinde klimasız odada gtaV neredeyse full ayarlarda 70-76 derece arası, bağlantı noktası 98 derece falan takılıyor. Kingdom Come Deliverance da kart 80-81 derece arası bağlantı noktası 100-103 arası takılıyor.

R6 de 67-76 arası geziyor, bağlantı yeri de yerine göre 78 de oluyor 98 de..

Hızlıca bunlarda bakabildim bilmiyorum kasa soğutmasından mı sıcaklığı beklediğimden fazla geldi. Biraz fazla olmasını bekliyordum aslında ama...
Değerler bende de benzer.

Güncelleme;

Kasanın üstteki fan yuvasına elimde bulunan 2 küçük kasa fanını taktım, Mevcut 3 kasa fanın değerlerini ayarladım. Kartın Fanlarının devreye gireceği aralıkları değiştirdim.
Son durum şöyle;
Kingdom Come: Deliverance --> 65 derece civarı / Junction: 78 - 86 derece arası
GTAV --> 62-65 derece arası / Junction: 78- 82 derece arası.
Masaüstünde takılırken --> 45-47 derece arası / Junction 46 - 52 derece arası.

Diğer oyunlarda daha deneme yapamadım.

Benim yıllardır çok az güç tüketen 1050ti kartımdan dolayı kasa hava akışında hamlamışım herhalde :). Son halindeki değerler bence iyi.
Ama kasam eskisi gibi sessiz değil. Param oldukça daha sessiz kaliteli fan grubuna yatırım yapacağım.
İzmir sıcağında klimasız ve evin diğer noktalarına göre daha az havadar bir oda olduğu için şimdilik çok takılmıyorum sese. Kart 42 dereceyi geçince fanları %20 güçte çalışıyor 50 derece 60 derece ve 80 derece içinde özel ayar yaptım.
Tahminim 3 ay içinde arkadaki kasa fanını, 10 ay içinde de kalan kasa fanlarını değiştiririm. O zamana kadar sıkıntı çıkmaz herhalde böyle çalışırsa?

Önerilere açığım bu arada.
Bu arada ilk geçişten sonra aldığım 2 hata sonrası bir daha sorun yaşamadım. Oyun oynadım, video kaydı aldım, video editledim, kodladım, gitar kaydı aldım bütün bu işlemler sırasında çift monitör kullandım.

Bir kere daha hata alırsam undervolt yapacağım diyordum. Galiba duydu yapmadı:)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı