XFX RX 6800 16 GB PUBG'de karıncalanma

meh48

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba garip bir sorun keşfettim PUBG oyununda ekranın alt kısmında yatay olarak anlık karincalanma olup gidiyor. Nadir oluyor ve yine garip bir şekilde sadece PUBG menülerinde oluyor. Gözlemlediğim baska oyunlarda olmuyor. PUBG oyun içinde de bir şey yok driverlar güncel BIOS güncel. Ekran kartında OC yok, UV var. FurMark'ta bir şey gözükmüyor. OCCT VRAM testinde de 11 dakikalıkta bir şey gözükmüyor. No errors detected hep. Sorun nerede olabilir? Kablodan şüpheleniyorum. DP kablosunu baska porta taktım ekran kartında ama aynı 2019 Ocak gibi almıştım kabloyu ama bilemedim. 2 fotoğraf yakaladım sizce sorun nedir?

Referans model ekran kartım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240412_124617_Video Player.jpg
    Screenshot_20240412_124617_Video Player.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_20240412_124758_Video Player.jpg
    Screenshot_20240412_124758_Video Player.jpg
    44,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Menüde FPS limiti koyun. Yüksek FPS'den dolayı çok güç istiyor kart. Ondan olabilir. Ben karta OC yaptığımda oluyordu bazen. UV de bir çeşit OC sayılır. Verdiğin voltaj üstüne daha çok FPS almaya çalışıyorsun sonuçta.

Menüde FPS limiti koyun. Yüksek FPS'den dolayı çok güç istiyor kart. Ondan olabilir. Ben karta OC yaptığımda oluyordu bazen. UV de bir çeşit OC sayılır. Verdiğin voltaj üstüne daha çok FPS almaya çalışıyorsun sonuçta.

Hocam onu da denedim yok aynı kartı varsayilan ayara cekip yeniden başlatıp girdim yine aynı menudede FPS limit her zaman var bende 144 FPS'te hep oyunlar ekran kartımı arızalı diyeceğim ama diger oyunlarda böyle bir şey yok bir tek PUBG menülerinde oyun içinde de böyle bir şey yok furmarktada hata yok VRAM testindede hata yok acaba sorun ekran kartı değil de baska birseydemi.

Bilemiyorum ama karıncalanma bende genelde ekran kartı OC yapıp az voltaj verince oluyordu FunMark testinde özellikle. Oyunlarda da karıncalanma olup driver hata veriyordu. Voltaj arttırınca düzelmişti. PSU yetersiz geliyor olabilir mi? Hem işlemci hem ekran kartı voltaj çekince aynı anda güç yetersiz geliyor olabilir. PSU'dan ekran kartı girişlerine ayrı ayrı kablo ile bağlamadıysanız bağlayıp öyle deneyin başka birşey aklıma gelmiyor maalesef. Umarım çözersiniz.

Bilemiyorum ama karıncalanma bende genelde ekran kartı OC yapıp az voltaj verince oluyordu FurMark testinde özellikle. Oyunlarda da karıncalanma olup driver hata veriyordu. Voltaj arttırınca düzelmişti. PSU yetersiz geliyor olabilir mi? Hem işlemci hem ekran kartı voltaj çekince aynı anda güç yetersiz geliyor olabilir. PSU'dan ekran kartı girişlerine ayrı ayrı kablo ile bağlamadıysanız bağlayıp öyle deneyin başka bir şey aklıma gelmiyor maalesef. Umarım çözersiniz.

PCI Express kablolari ayrı ayrı bağladım kasa montajindan beri öyle zaten PSU Corsair RM850 modeli fazla bile geliyordur sizde FurMark diyorsunuz bende FurMark'ta hiçbir hata yok bana kalırsa ekran kartında bir şey yok olsaydı FurMark veya OCCT hataya duserdi illaki diyorum yani bilinçli kullanıyorum cogu şeyi ama sanırım ya oyun kaynaklı ya da kablo kaynaklı DP kablom Paugge markası iyi yani ama 6-7 yıl oldu alali suphelenmiyor değilim bakalım artık farklı kablo bulursam deneyeceğim kasayı TV'ye bağlayıp deneye deneye bulacağım benim merak ettiğim ekran kartı inşallah sağlamdır.
Düşük ihtimal veriyorum kendimce ama olabilirde.

Bilemiyorum ama karıncalanma bende genelde ekran kartı OC yapıp az voltaj verince oluyordu FurMark testinde özellikle. Oyunlarda da karıncalanma olup driver hata veriyordu. Voltaj arttırınca düzelmişti. PSU yetersiz geliyor olabilir mi? Hem işlemci hem ekran kartı voltaj çekince aynı anda güç yetersiz geliyor olabilir. PSU'dan ekran kartı girişlerine ayrı ayrı kablo ile bağlamadıysanız bağlayıp öyle deneyin başka bir şey aklıma gelmiyor maalesef. Umarım çözersiniz.

5600X OC lu ama bende bu ayrıntıyı sanırım soylemedim 4750 MHz'de Ryzen Master programı Auto OC olarak kullanıyorum.

FurMark artifact testi programı vardı çalıştırdım onda da 0 hata.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı