XFX RX570 4 GB yükte 75 derece normal mi?

MeteBilginer

Femtopat
Arkadaşlar XFX RX570 4 GB ekran kartım var. Oyunlarda( Valorant ve PUBG Lite oynuyorum) yüksek ayarlarda 75 derecelerde geziyor, taş çatlasın 78 dereceyi görüyor. Sizce bu değerler normal mi? Olması gereken nedir? %100 kullanımda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar XFX RX570 4 GB ekran kartım var. Oyunlarda( Valorant ve PUBG Lite oynuyorum) yüksek ayarlarda 75 derecelerde geziyor, taş çatlasın 78 dereceyi görüyor. Sizce bu değerler normal mi? Olması gereken nedir? %100 kullanımda.

Aynı karta sahibim sıcaklıklar bende de öyle ama FurMark'a stres testıne sokup test edebilirsiniz o zaman daha iyi yardımcı oluruz.

Arkadaşlar genel itibariyle bütün şeyleri söylemişler. Bende birkaç ekleme yapayım. Öncelikle ekran kartı ve diğer sistem parçalarının sıcaklık değerlerini kullanılan kasa modeli, kasanın hava akışı, kasanın konumu ve ortam sıcaklığı da belirler. Aşırı tehlikeli bir sıcaklık değer almıyorsunuz. Genelde 80-85 derece üstü tehlikeli denir. Ayrıca ekran kartının sıcaklığını daha da düşürmek isterseniz undervolt ve fan ayarı yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı