XFX RX570 Coil Whine sorunu

mehmetpro44

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam. 22 Eylül tarihinde hazır bir sistem aldım(İncehesap üzerinden), sistem 1 Ekim'de elime ulaştı 2 Ekim'de kurdum oyunları kontrol ediyorum falan derken fark ettim ki ekran kartında Coil Whine sorunu var. 3 Ekim tarihinde sorunu belirtip kartı geri gönderdim. 14 Ekim'de kartı geri göndermişler bu kartta sorun yok diye. Aradım diyorlar ki biz bu karta FurMark sıcaklık/fps testini vs yaptık sorun yok. Dedim ki onu ben de yaptım, FurMark testinde kart ses çıkarmıyor siz bu teste dayanarak mı kartı sorun yok diye gönderdiniz? Neyse işte gönderin bir daha bakalım falan dediler. Ben de aldığım gün kartı geri gönderdim. Şu an hala bekliyorum, değiştirirler mi değiştirmezler mi bilmiyorum. Sorum şu, eğer değiştirmezlerse bu işin üstüne daha da gitmeli miyim, yoksa boş vermeli miyim? Bu arada iade falan yapamam, kartı iyi bir indirimle 980 liraya getirmiştim sistem içinde. Bu Coil Whine sorunu ileride artar mı, bana problem yaratır mı? Sıkıldım çünkü bir ayı geçti hala kullanamıyorum sistemi bu ekran kartı yüzünden, uğraşmayı bırakmalı mıyım acaba kartı böyle kullansam sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki teşekkür ederim, kulaklık takınca çok farkedeceğimi sanmam sesi öyle kullanırım.

Ben yine de iade edeceklerini ya da değişim yapacaklarını düşünüyorum hocam. Bu sizin hakkınız, tamam öyle de kullanabilirsiniz FPS'de ya da performansda bir sorun olmaz ama...Bilmiyorum bence hakkınızı arayın o kadar para veriyorsunuz neden sesli çalışan ekran kartı kullanıyorsunuz Gerekirse tüketici hakem heyetine gitmekle falan tehdit edin onlar size daha ilgiyle yaklaşacaklardır.

Güncelleme; incehesap kartı sıfırı ile değiştirmiş. yarın kargoya verilecekmiş, umarım bu gelende de aynı sorunu yaşamam.
Ben yine de iade edeceklerini ya da değişim yapacaklarını düşünüyorum hocam. Bu sizin hakkınız, tamam öyle de kullanabilirsiniz FPS'de ya da performansda bir sorun olmaz ama...Bilmiyorum bence hakkınızı arayın o kadar para veriyorsunuz neden sesli çalışan ekran kartı kullanıyorsunuz Gerekirse tüketici hakem heyetine gitmekle falan tehdit edin onlar size daha ilgiyle yaklaşacaklardır.
evet hocam, dediğiniz gibi olmuş. ilk gönderişimde değişmediler ama ikincide değiştirdiler. şuan tek umudum gelen kartta da bu sorunun olmaması. sanırım furmark testi yapıyorlar sadece ve cw sorunu olan kartları farkedemiyorlar.

Güncelleme; İncehesap kartı sıfırı ile değiştirmiş. Yarın kargoya verilecekmiş, umarım bu gelende de aynı sorunu yaşamam.

Evet hocam, dediğiniz gibi olmuş. İlk gönderişimde değişmediler ama ikincide değiştirdiler. Şu an tek umudum gelen kartta da bu sorunun olmaması. Sanırım FurMark testi yapıyorlar sadece ve CW sorunu olan kartları farkedemiyorlar.

CW her ne kadar performansı etkilemese de kusurlu mal kategorisine girer hocam. Değişim ya da iade yapmaları zorunlu yasaya göre. İnşallah yenisinde de problem olmaz hocam gerçi sanmıyorum bu sefer daha dikkatli test yapmışlardır.

CW her ne kadar performansı etkilemese de kusurlu mal kategorisine girer hocam. Değişim ya da iade yapmaları zorunlu yasaya göre. İnşallah yenisinde de problem olmaz hocam gerçi sanmıyorum bu sefer daha dikkatli test yapmışlardır.
Test falan yapılmamış. Kutunun her şeyini ben açtım, açılmamış kutu. Çok yüksek fps'lerde rahatsız etmeyecek derecede ses geliyor, onun harici çoğu oyunda gelmiyor. Yorumların için sağol.

Eğer ince ıslık sesi gelmiyorsa problem yok. Yük altındayken normal ses çıkarması.
Yani sesi tam olarak ıslık sesine benzetebilir miyim bilmiyorum ancak, sadece çok fazla fps aldığım oyunlarda ses geliyor. Kasa masanın altında duruyor, kulaklık takmadığım zamanlarda bile oyun oynarken o sesi duymam oldukça zor. Dikkat ederek dinlemem gerekiyor ki sesi duyabileyim, onun haricinde normal fps değerleri aldığım oyunlarda ise hiç ses çıkartmıyor.

Yani sesi tam olarak ıslık sesine benzetebilir miyim bilmiyorum ancak, sadece çok fazla FPS aldığım oyunlarda ses geliyor. Kasa masanın altında duruyor, kulaklık takmadığım zamanlarda bile oyun oynarken o sesi duymam oldukça zor. Dikkat ederek dinlemem gerekiyor ki sesi duyabileyim, onun haricinde normal FPS değerleri aldığım oyunlarda ise hiç ses çıkartmıyor.

O zaman sorun yok. Eğer içiniz rahat etmiyorsa ses atın bir bakayım ama yine de CW olduğunu düşünmüyorum.

Sinerjiden 3600 TL'ye Gigabyte 5700 XT aldım 2 ay önce falan. Benim kartımda'da çıktı. Şuan kart 4500 TL. Para iadesi yaparlarsa, aynı ürünü vermezlerse muadili hiç bir şey alamam şuanda. Çünkü 2070S bile 6500 - 7000 TL olmuş. Ne yapacağım bilmiyorum kararsız kaldım bende...

Sinerjiden 3600 TL'ye Gigabyte 5700 XT aldım 2 ay önce falan. Benim kartımda'da çıktı. Şuan kart 4500 TL. Para iadesi yaparlarsa, aynı ürünü vermezlerse muadili hiç bir şey alamam şuanda. Çünkü 2070S bile 6500 - 7000 TL olmuş. Ne yapacağım bilmiyorum kararsız kaldım bende...
Sıkıntılı bir durum. Ses sizi rahatsız edici düzeyde mi ve her oyunda geliyor mu?

Geri
Yukarı