XFX RX570 Coil Whine sorunu

mehmetpro44

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam. 22 Eylül tarihinde hazır bir sistem aldım(İncehesap üzerinden), sistem 1 Ekim'de elime ulaştı 2 Ekim'de kurdum oyunları kontrol ediyorum falan derken fark ettim ki ekran kartında Coil Whine sorunu var. 3 Ekim tarihinde sorunu belirtip kartı geri gönderdim. 14 Ekim'de kartı geri göndermişler bu kartta sorun yok diye. Aradım diyorlar ki biz bu karta FurMark sıcaklık/fps testini vs yaptık sorun yok. Dedim ki onu ben de yaptım, FurMark testinde kart ses çıkarmıyor siz bu teste dayanarak mı kartı sorun yok diye gönderdiniz? Neyse işte gönderin bir daha bakalım falan dediler. Ben de aldığım gün kartı geri gönderdim. Şu an hala bekliyorum, değiştirirler mi değiştirmezler mi bilmiyorum. Sorum şu, eğer değiştirmezlerse bu işin üstüne daha da gitmeli miyim, yoksa boş vermeli miyim? Bu arada iade falan yapamam, kartı iyi bir indirimle 980 liraya getirmiştim sistem içinde. Bu Coil Whine sorunu ileride artar mı, bana problem yaratır mı? Sıkıldım çünkü bir ayı geçti hala kullanamıyorum sistemi bu ekran kartı yüzünden, uğraşmayı bırakmalı mıyım acaba kartı böyle kullansam sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntılı bir durum. Ses sizi rahatsız edici düzeyde mi ve her oyunda geliyor mu?

Her oyunda seviyesi farklı. Destiny 2 de bariz geliyor ses. RDR 2 ve Witcher 3 gibi oyunlarda az geliyor. Ne yapacağımı bilemedim 2 uçu boklu deynek vallahi...

Her oyunda seviyesi farklı. Destiny 2 de bariz geliyor ses. RDR 2 ve Witcher 3 gibi oyunlarda az geliyor. Ne yapacağımı bilemedim 2 uçu boklu deynek vallahi...
Maalesef öyle. Yüksek FPS'de daha çok ses geliyor. Değişim isteyebilirsiniz, ancak değiştirilse bile gelen kartın tam sessiz çalışması biraz düşük bir ihtimal. Ancak değişim deneyebilirsiniz, neden olmasın?

Maalesef öyle. Yüksek FPS'de daha çok ses geliyor. Değişim isteyebilirsiniz, ancak değiştirilse bile gelen kartın tam sessiz çalışması biraz düşük bir ihtimal. Ancak değişim deneyebilirsiniz, neden olmasın?
Değişim yapmazlarsa perişan olurum. Kart fiyatları acayip zamlandi...

Bu hafta yollamayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. Oyunlarda ses çok aşırı değil. Kararsız kaldım :(
Değişim yaparlarsa ne güzel, yapmazlarsa aynı kartı sana geri gönderecekler çünkü iade talebinde bulunmadın. İade ederlerse ki sanmıyorum hakkını ararsın. Değişirlerse değişirler, değişmezlerse ses aşırı değil diyorsun o halde sorun olmaz.

Değişim yaparlarsa ne güzel, yapmazlarsa aynı kartı sana geri gönderecekler çünkü iade talebinde bulunmadın. İade ederlerse ki sanmıyorum hakkını ararsın. Değişirlerse değişirler, değişmezlerse ses aşırı değil diyorsun o halde sorun olmaz.

Kasanın kapağını açınca aşırı geliyor ses ama kapağı kapatınca öyle rahatsız edici çok yüksek bir ses yok sanırım bu şekilde kullanacam...

Kasanın kapağını açınca aşırı geliyor ses ama kapağı kapatınca öyle rahatsız edici çok yüksek bir ses yok sanırım bu şekilde kullanacam...
Siz bilirsiniz, zaten sorun yaratan bir durum değil. CW olmayan kart bulmak da oldukça zor iş, bu şekilde kullanmanızda sorun yok.

Geri
Yukarı