XFX RX590 Sistem Ekran Karıncalanma Sorunu

SatisFactionn

Kilopat
Arkadaşlar 2 gündür kafayı yemek üzereyim. PC'yi açıyorum ekran ilk 10 saniye falan düzgün masaüstünde sonra bu hale geliyor;
HDMI to VGA kullanıyordum böyle yapıyordu. Gittim HDMI kablosu alıp TV'de denedim sonuç yine aynı.
Ekran kartında mı sıkıntı var sizce?
Ekran kartım XFX RX590.

AnhaPD.jpg
J0JZ5c.jpg

Evet Fatboy modelidir. Bende aynı ekran kartını kullanıyorum. WattMan hatası, siyah ekran hatası ve sistem kapanma hatası almıştım fakat bu sorun chipset arızası gibi duruyor.

Bu sorunları nasıl çözdün usta?

Fatboy modelimi.
Benim tanıdık almıştı ısınınca 1 2 kere böyle yapmıştı.

Evet, Fatboy modeli. Ekran kartım maksimum 80 derece görüyordu o da çok zorladığımda.
GTA 5'de yüksek ayarlarda maksimum 74 derece.

Bu sorunları nasıl çözdün usta?

Evet, Fatboy modeli. Ekran kartım maksimum 80 derece görüyordu o da çok zorladığımda.
GTA 5'de yüksek ayarlarda maksimum 74 derece.
Hocam siz maksimum 80 derece diyorsunuz hemde çok zorladığınızda. Ben kartı ilk aldığımda otomatik ayarları vardı. FurMark testinde 89 derece olmuştu. :D Ben dediğim sorunları kartın Frekans Mhz değerini 90 değer düşürüp, güç limiti -5 yapıp ayrıca undervolt uygulayınca bu sorunları çözüldü ayrıca 20.4.2 sürümünü kullanıyorum. Radeon ayarlarımı görsele ekledim aynısını deneyebilirsin. Ayrıca yine görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatman lazım yoksa Radeon ayarları sıfırlanıyor. Yalnız senin sorunun yine dediğim gibi chipset arızası gibi duruyor. Bu ayarlar pek çözüm olacağını sanmıyorum ama dene bakalım benim ayarları.

Dosya Ekleri

• 15.PNG
    15.PNG
    77,4 KB · Görüntüleme: 30
  • 16.PNG
    16.PNG
    80,6 KB · Görüntüleme: 33
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 41

Yeni konular

Geri