Xiaomi 12 Pro el feneri çalışmıyor

MXAY

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Xiaomi 12 Pro cihaz var ve el feneri çalışmıyor. Cihaz sıfırlanmıştı ve sıfırlandıktan sonra 3-5 gün el fenerinde sorun yoktu lakin daha sonrasında durduk yere el feneri çalışmamaya başladı. Bu sorundan sonra güncelleme de geldi, yaptım fakat sorun hala devam etti. İnternette araştırdım ve çözüm yollarına baktım lakin çalışabilen bir çözüm bulamadım. Daha önce başına gelen var mı? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

1689184241142.jpeg

Hocam aynı sorun bende de vardı. Cihazı flaşı açık şekilde dolabın altına biraz soğuyana kadar koyun. Biraz soğuyunca düzelmişti. Ben dolapta yapmadım karlı havada yaptım o yüzden dolap dedim sorumluluk bende değil.

Hocam aynı sorun bende de vardı. Cihazı flaşı açık şekilde dolabın altına biraz soğuyana kadar koyun. Biraz soğuyunca düzelmişti. Ben dolapta yapmadım karlı havada yaptım o yüzden dolap dedim sorumluluk bende değil.

Okuyunca şaşırdım, bir deneme yapayım bakayım ne olacak. İlginç bir çözüm yöntemi. :D

Edit: 10-15dk arası koydum, herhangi bir gelişme yok maalesef.

Son düzenleme:
Hocam sorununuzu çözdünüz mü bilmiyorum ama aynısı benim başıma geldi kamerayı açıp flashla fotoğraf çektikten sonra el feneri çalışmaya başladı.

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim hocam. Denedim maalesef bu da işe yaramadı, hala çalışmıyor.

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim hocam. Denedim maalesef bu da işe yaramadı, hala çalışmıyor.

Hocam kamerayı açıp flaş açıp fotoğraf çekince flaş patlıyor mu? Patlıyorsa yazılımsal sıkıntıdan dolayı el feneri açılmıyordur. Patlamıyorsa flaş merceği arızalı olabilir.

Hocam kamerayı açıp flaş açıp fotoğraf çekince flaş patlıyor mu? Patlıyorsa yazılımsal sıkıntıdan dolayı el feneri açılmıyordur. Patlamıyorsa flaş merceği arızalı olabilir.
Yok hocam maalesef, kamerada da flaş çalışmıyor, darbe de almadı hiç. Daha önce lens koruyucu vardı, o şekilde flaşlı foto çekmiştim, çok kötü çıkmıştı, lens koruyucan dolayı flash kötü patlamıştı. Daha sonra fark etmemiştim ama bir kaç gün sonra flaşın çalışmadığını fark ettim. O an çekim yaptığımda acaba flaş mi yandı diyeceğim ama dışardan da gözüken bir şey yok, hard reset attım o da ise yaramadı, devam ediyorum bakalım böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı