Xiaomi Mi 11T 11.899TL

İki telefonda da aynı işlemleri yapsak her türlü S20 FE daha mı uzun dayanıyor yani?
Evet.

Şu videoya da bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet.

Şu videoya da bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sitedeki bilgiler tüm telefonlar için güvenli mi peki? Bu değere çok önem veririm. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Sitedeki bilgiler tüm telefonlar için güvenli mi peki? Bu değere çok önem veririm. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.
Hepsi için %100 doğrudur diyemem. Çünkü bunları da insan yazıyor sonuçta :D 2-3 farklı siteyi daha kontrol edip öyle karara varmak gerek. Tabii bir de ürünün resmi bilgilerine de bakmak gerek.

Doğrudan S20 FE demiş arkadaşlar (performanstan ve özellikle kameradan dolayı anlayabiliyorum) ama 11T kullanıcısı olarak 11T'nin üstün olduğu noktaları da yazmak gerekiyor.

1) Daha iyi ekran. 10 bit 1.08 milyar renk veren 1000 nit (HDR).
2) 480 Hz vs 240 Hz dokunmatik örnekleme oranı.
3) Gorilla glass victus ekran (Victus>6>5>3)
4) Plastik arka kapak vs cam arka kapak.
5) 67W hızlı şarj vs 25W hızlı şarj. Yani S20 FE'nin biraz daha uzun dayanması önemli değil aslında çünkü 11T çok daha hızlı doluyor.
6) 5G vs 4G.
7) Bluetooth 5.2 vs 5.0.
8) Daya yeni. 4 yıl android 5 yıl güvenlik güncellemesi alacaktı galiba (3-4 de olabilir).

S20'nin daha iyi yönlerini yazmama gerek yok galiba. İsteyen olursa yazarım.

Aslında telefonun piyasası 15k değil. Bu telefonun üretimi yok. O yüzden fiyatı sisirdiler. Bir kaç ay önce 11t ve s20 fe arasında gidip geliyordum fakat 11t daha yakındım. Üzerine biraz daha koyup daha güncel daha yeni bir telefon olan s22 yi aldım
Ayrıca bu arkadaş doğru diyor. Zaten telefon 11 bin bandındaydı. 12T çıktı diye muhtemelen böyle oldu.

kamera, işlemci ve arayüz olarak S20 FE daha iyi.
Kamera olarak muhtemelen Samsung olan bayağı daha iyidir. 11T segmentine göre kamera performansı kötü çünkü.
İşlemci olarak da Dim1200U, SD 865 dengi. Verimlilik ve ısınma konusunda kim önde bilmiyorum ama performans tarafında 865 biraz daha iyi onu biliyorum.
Arayüz olarak da Redmi ve POCO'larla düz Xiaomi'yi bir tutmamak lazım. Üst segmentlerin MIUI arayüzleri daha iyi oluyor. Samsung kadar iyi mi bilmiyorum ama sanıyorum.

Kamera olarak muhtemelen Samsung olan bayağı daha iyidir. 11T segmentine göre kamera performansı kötü çünkü.
İşlemci olarak da Dim1200U, SD 865 dengi. Verimlilik ve ısınma konusunda kim önde bilmiyorum ama performans tarafında 865 biraz daha iyi onu biliyorum.
Arayüz olarak da Redmi ve POCO'larla düz Xiaomi'yi bir tutmamak lazım. Üst segmentlerin MIUI arayüzleri daha iyi oluyor. Samsung kadar iyi mi bilmiyorum ama sanıyorum.

Kamera olarak MI11t kötü, OIS falan yok. Xiaomi kamera yazılımı eskiye göre çok daha iyi olsa da Samsung daha iyidir. İşlemci olarak çok ciddi bir fark yok. Arayüz olarak MIUI her ne kadar daha hoş gözükse de performans olarak One UI çok daha iyi. İkisi de aynı fiyatsa Samsung daha mantıklı gibi duruyor. Ancak yurt dışı cihaz alıp kullanırım derse, o zaman fiyat farkı ciddi anlamda açılıyor ve ibre Xiaomi tarafına kayıyor.

Geri
Yukarı