Çözüldü Xiaomi Mi 4A R4AC OpenWrt yükleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merdovski

Kilopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Web Developer
Merhaba. Bir hata yaptım ve anlamadığım halde yabancı video izleyerek sıfır cihaza OpenWrt kurmaya çalıştım :). (vm Ubuntu üzerinden) her şey güzel gidiyordu, ta ki mtd -e OS1 -r write openWRT.bin OS1 komutunu gönderip Connection closed by foreign host. hatasını alana kadar. Bu aşamadan sonra videodaki eleman sanal makinede 192.168.28.1 adresinden Router'in OpenWrt arayüzüne erişti fakat benim hem internet bağlantım gitti hem de sanal makinede arayüze bağlanamadım.

Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Sanırım bu modelin global ROM'unu piyasada kimse bulamıyor. OpenWrt'yi kaldırıp yeniden nasıl yüklerim?

Çözüm
Denedim, bağlanmıyor.

İzlediğiniz videoyu atabilir misiniz?

Eğer bağlanmıyor ise brick olmuş olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son bölüm ile unbrick yapabilirsin. Güvenliğe dair her şeyi bilgisayar üstünden kapat aksi taktirde dosya atmaya başlamıyor.
Modeme kablo ile bağlanıp 192.168.1.1 adresine gitmen lazım.
Ayrıca hata almamışsın, en son cihaz yeniden başlatıyor kendini.
Kablo ile bağlanmaktan kastın modemden çekilen ethernet kablosu değil mi? Deniyorum fakat sanal makinede 192.168.1.1 adresine bağlanmıyor. Zaten PC kablosu router'e bağlı.

Ayrıca Cyberduck'tan FTP'ye de erişemiyorum artık.

Denedim, bağlanmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son bölüm ile unbrick yapabilirsin. Güvenliğe dair her şeyi bilgisayar üstünden kapat aksi taktirde dosya atmaya başlamıyor.

Çözüm

Antivirüs kullanmıyorum. Windows Güvenliği'ni devre dışı bırakıp denedim fakat reset tuşuna basılı tutarak güç kablosunu taktığımda programda yazılar akmıyor. Hatta 30sn kadar bekledim turuncu yanıp sönüyor.

Antivirüs kullanmıyorum. Windows güvenliği'ni devre dışı bırakıp denedim fakat reset tuşuna basılı tutarak güç kablosunu taktığımda programda yazılar akmıyor. Hatta 30sn kadar bekledim turuncu yanıp sönüyor.

Ağ korumasını devre dışı bıraktınız mı?

1684183750233.png

Hocam sen nasıl bir kralsın ya :) sayende modemi kurtardım çok teşekkür ederim :) bu debrick ile gelen orijinal Firmware'de güvenlik açığı falan yoktur değil mi?

Hocam bilemiyorum maalesef. Bende mi router 4A giga var. OpenWrt kurarken çok brick ettim. Oradan aldığım yazılımda sorun olmuyordu. Sizin modem için geçerlimi bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı