Xiaomi Mi 8 Hızlı Şarj Olmuyor

UtanmazAdam

Kilopat
Daha fazla  
Telefonum yaklaşık 2-3 haftadır hızlı şarj olmuyor. Daha önce şarj olurken ekranda "Hızlı Şarj Oluyor" yazardı ama şimdi sadece "Şarj Oluyor" yazıyor. Ampere uygulamasını kullanarak kontrol ettim ve 700 mA gibi oldukça düşük bir değerle karşılaştım. Kutudan çıkan kablo ve adaptörü kullanıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
WhatsApp Image 2019-06-18 at 13.25.47.jpeg
WhatsApp Image 2019-06-18 at 13.24.00.jpeg

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim başka bir adaptör denerken kablonun zedelendiğini fark ettim. Elimde başka Type-C kablo olmadığı için onu deneyemedim. Sizce problem bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
405876

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim başka bir adaptör denerken kablonun zedelendiğini fark ettim. Elimde başka Type-C kablo olmadığı için onu deneyemedim. Sizce problem bundan kaynaklanıyor olabilir mi?Eki Görüntüle 405876
Göründüğüne göre bundan kaynaklanıyor olabilme ihtimali yüksek. Değiştirince umarım olur. İyi günler. :)

Değiştireceğiz o zaman, el mahkum. Tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı acaba? Biraz araştırdım Baseus ve Anker bu sektörde lider konumda sanırım en çok onların ürünleri var.

Yıllar sonra aynı sorun bende oldu 2-3 gündür. Napacağımı bilmiyorum, şarj soket değiştirdim yine çare olmadı. 2-3 gündür şarz olurken problem yaratıyor. Normalde 1 saat şarjda kalınca %80 - %90 civarı şarjı doluyordu. Şuan şarja takılı film - maç vs izlerken mesela %24 doluysa film vs bitene kadar aynı kalıyor yada şarj ediliyor yazısı var iken %23 olarak %1-2 düşüş oluyor 1-2 saat kullanım sonunda. Ben şarjda film izler, oyun oynar, maç izlerdim bataryam full olurdu doluyordu iyice kullanırken bile. Dün uyumadan önce gece 2-3 gibi şarjdaydı öğlen 12 gibi aldım yani 10 saat sonunda %76 dolu görünüyordu. Şarj soket değişimi yaptırdım, telefonla oynamadan şarjda bırakınca dolduruyor şuan ama kullanırken eskisi gibi şarj dolmuyor hiç. Farklı adaptör farklı kablo denedim yine aynı. Böyle bi problemle karşılaşan çözen duyan biri varsa yardım edebilirse çok sevinirim
Screenshot_2021-02-13-20-05-36-997_com.gombosdev.ampere.jpg

Yıllar sonra aynı sorun bende oldu 2-3 gündür. Napacağımı bilmiyorum, şarj soket değiştirdim yine çare olmadı. 2-3 gündür şarz olurken problem yaratıyor. Normalde 1 saat şarjda kalınca %80 - %90 civarı şarjı doluyordu. Şuan şarja takılı film - maç vs izlerken mesela %24 doluysa film vs bitene kadar aynı kalıyor yada şarj ediliyor yazısı var iken %23 olarak %1-2 düşüş oluyor 1-2 saat kullanım sonunda. Ben şarjda film izler, oyun oynar, maç izlerdim bataryam full olurdu doluyordu iyice kullanırken bile. Dün uyumadan önce gece 2-3 gibi şarjdaydı öğlen 12 gibi aldım yani 10 saat sonunda %76 dolu görünüyordu. Şarj soket değişimi yaptırdım, telefonla oynamadan şarjda bırakınca dolduruyor şuan ama kullanırken eskisi gibi şarj dolmuyor hiç. Farklı adaptör farklı kablo denedim yine aynı. Böyle bi problemle karşılaşan çözen duyan biri varsa yardım edebilirse çok sevinirimEki Görüntüle 877912
Çözüm buldunuz mu

Geri
Yukarı