Xiaomi Mi 8 Lite internet çekmeme ve sarjın hızlı bitmesi

iErenVortex

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 9400F - ASUS Rog Strix GTX 1050 Ti - 8GB DDR4 2133 MHz Ram - 240GB SSD 300GB HDD
Merhaba arkadaşlar, ben de yaklaşık 1 (veya daha fazla) yıldır MI8 Lite var ve bu telefonu daha önceden abim kullanıyordu. Telefon bana geldiğinde başta sorun yoktu ancak sonrasında internet çekmeme sorunu, şarjın hızlı bitmesi gibi sorunlar çıkmaya başladı. Ailem biraz katı ve para harcamayı (en azından teknolojiye) sevmeyen insanlar olduğu için kendim çözüm üretmek veya en azından bulmak istiyorum. Öncelikle, internet sorunu şu şekilde; odamdayken internet 1 diş ve bazen soluma döndüğüm zaman hiç çekmiyor. Bunun sebebini bilmiyorum ancak annemin telefonu Redmi Note 9S ve onda bu sorun yok. İnternet Full diş çekiyor. Benimki ise bu durumda. Şarj sorunu ise; şarjım gayet hızlı ve güzel bir şekilde doluyor. (ortalama 1 dakikada yüzde 1 civarı) ancak şarj çok hızlı bitiyor. Oyun vs. fazla oynamıyorum arada bir Clash of Clans giriyorum o kadar. Genel olarak Instagram'da dolaşıyorum. Telefonu hep pil tasarrufu modunda kullanıyorum. Bunlara karşı olarak söyleyebileceğiniz, önerebileceğiniz basit herhangi bir çözüm öneriniz olursa söyleyin denediklerimi denedim yazarım. Şimdiden herkese teşekkürler.

İnternetinin çekmemesi telefonunun donanımsal bir arızası olduğunun göstergesi olabilir.
Şarj konusunda diyebileceğim tek şey bataryasının ölü olmasıdır.

Yani tek çare tamirciye götürüp tamir ettirmek mi?

Peki hocam bunu tamir ettirmek istesem ortalama kaç lira isterler benden?

Wifi 5Ghz mi yoksa 2.5ghz mi bağlanıyorsun? Pil ve performans bölümü ne gir, tüketimini en çok etkileyen program hangisi ona bak.

Ayrıca hattın çekmiyorsa o da çok pil harcar.Telefonu 2G/3G ye alıp deneyebilirsinm

Wi-Fi 5GHz mi yoksa 2.5GHz mi bağlanıyorsun? Pil ve performans bölümü ne gir, tüketimini en çok etkileyen program hangisi ona bak.

Ayrıca hattın çekmiyorsa o da çok pil harcar. Telefonu 2G/3G ye alıp deneyebilirsinm.

Wi-Fi 5GHz ve sadece ben de çekmiyor. Diğer aile fertlerinin hepsinde çekiyor. Mesela babamda da aynı model telefon var ancak babamın telefonu gayet de güzel çekiyor. Pil ve performansta 1. alanda en çok harcayan hücre bekleme. 2. alanda da aynı şekilde en çok harcayan hücre bekleme. Bu ne demek oluyor?

Bu arada hocam VoLTE'de açık bunu kapatayım mı? Pekte arama yapan birisi de değilim açıkçası.

Son düzenleme:
5 GHz modeme yakın mesafede en yüksek hızda çekim için, uzaklaştıkça verim düşer.2.4 ghzde bağlanın.Bazi Xiaomi telefonlar Bluetooth açıksa wifide sorun yaşanabiliyor.Hücre bekleme ilk sırada ise hattınız zor çekiyor demektir,bu pil kullanımını arttırıyor.Telefonu 3G ye alıp deneyin.

En son çare harf format yapın.Yazilimsal birşeyde olabilir...

Yeni konular

Geri
Yukarı