Xiaomi Mi 8 vs. Mi 8 Lite

WBB

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle telefonda dikkat ettiğim konular sırasıyla; tasarım (hem ekran hem kasa), kamera, fiyat/performans, donanım, 2 sene beni idare edebilmesi. :)
Aklımda başlıkta da belirttiğim telefonlar var. Bütçe olarak ayırabileceğim 3000 TL var ama ne kadar arttırabilirsem o kadar kar. Telefondan sonra uygun fiyatlı bir laptop almayı düşünüyorum ve Mi 8 Lite alırsam eğer ciddi bir bütçe Laptop'a para ayırabileceğim. Bu da benim için iyi bir şey ama telefonda süründürmesin. Gerekirse Laptop'u biraz daha düşük model alırım veya biraz daha bekletebilirim. Yani telefon alındığında iş işten geçer pişman ettirmemeli kesinlikle.

Kısaca Mi 8'e bütçemin tamamını yatırmak akıl karı mıdır? Yoksa Mi 8 Lite 2 sene idare eder mi? Mi 8 için bütçeyi arttırmak yerine param cebimdemi kalsın?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mi 8 şuan 3000 TL fiyatına göre en iyi özellikleri sunan telefon. Ondan sonra Asus Zenfone 5z güzel indirim aldı 2700 TL fiyatlara düşmüş Snapdragon 845 olan güzel telefon. Samsun tarafında A9 2018 var 2950 TL fiyatlara kadar geriledi onuda inceleyebilirsin.
Soruna gelirsek bunun cevabını sen vereceksin ihtiyaçların doğrultusunda. Ama şuan eli yüzü düzgün bir laptop alayım desen 4-5 bin TL fiyatlara bile bulunamıyor bence almışken kaliteli bir telefon al. Yakın zamanda telefonlara zam gelecek ÖTV artacak muhabbetleri var 2500 TL üstü telefonlara ekstra vergi gelir ve taksitte kalkarsa bir daha zor alırsın telefon.
Fiyatına göre Meizu 16 modelide güzel bir telefon ve yeni bir telefon ayrıca TR garantili 600 TL parada cebinde kalabilir.

O kadar para vereceksem SD 845 almak daha mantıklı değil mi ? Meizu ve Asus kamera olarak mi 8 e yetişebilirler mi ? Hem Asus telefon hiç bilmiyorum nasıl bir telefon ? 2 yıl içinde bir problem çıkartır mı bana ? Hem ayrıca Mi 8 Lite veya o seviyedeki bir telefon idare ederse beni para laptop a olmasa da bana kalır yine güzel olur.
Birde bu link deki Pocophone F1 neden bu kadar ucuz ? Bir sıkıntısı mı var ? 1900 e gerçektense bence güzel hemen hemen Mi 8 Lite fiyatına

Son düzenleme:
Mİ 8 Lite alın bence. Kamerası, F/P olması ve donanım olarak size yeterli olacaktır. Üst düzey beklentiniz yoksa eğer işinizi rahat görür. Kalan parayla da diğer ihtiyaçlarınızı karşılayın. 2 yıl götürür tabi ama teknoloji şans işi biraz da. Şansınız yolunda giderse 3 yıl en az götürecektir.

Asus Zenfone 5z al sen. 3199 TL gibi bir fiyata satılırken 2799 TL'ye düşmüşken kaçırma derim. Asus kalitesi sonuçta pişman olmazsın.

Bence Mi 8 Lite, standart bir kullanıcı için gayet tatmin edici özelliklere sahip. Geçen hafta 1600 TL civarında satılıyordu. Şu an yine fiyatı uygun.

Kalan bütçeye biraz daha ekleyerek temel ihtiyaçları karşılayacak bir bilgisayar da alabilirsiniz böylece.

Ama telefonun her şeyi üst seviye olsun isterseniz, konudaki diğer telefonlardan birini alın derim.

Şu link deki adam hepsiburada'da 2700TL olan Pocophone f1 i neden ve nasıl 1900 e veriyor ? Milleti mi dolandırıyor yoksa elinden çıkarmak mı istiyor acaba.

Pocophone F1 128 GB modelinin çıkış fiyatı 344$' dı hadi indirim oldu 300$ olsa bilse TR fiyatı kar koymadan 1600 TL yapıyor bunun IMEI kaydı zamlandı 500 TL oldu zaten. Hİç karsız 2100 TL satması lazım adamın. Garantisiz ürün olduğuna 1900 TL desek bu adam taşmı yiyecek kar koymadan.
Benim aklıma gelen IMEI kaydını eski telefonlar üstünden 500 TL vermeden kendi çakma yollarla yapmış ve ondan ucuza satıyor olabilir.
Bu arada 1900 TL fiyat bandına Meizu x8 modelide var snapdragon 710 işlemcili.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı